Nyugaton csak két meccs, Keleten gólzápor
2021.05.04 | 21:15

Csupán két mérkőzést rendeztek meg az NB II Nyugati csoportjában: az ELTE megszakította rossz sorozatát, a Nagykanizsa pedig alsóházi rangadót nyert. Keleten gólzáporos meccseket játszottak, a Maglód tartja a lépést a Kistarcsával, míg a Miskolc nagyon fontos győzelmet szerzett.

NYUGATI CSOPORT

FELSŐHÁZ

Az ELTE-nek a mumusa a REAC, ez ebben a szezonban sem volt másképp, háromszor a rákospalotaiak nyerték ezt a párharcot. Negyedszerre azonban nem, a két félidőben négy-négy gólt szereztek az egyetemisták a tartalékos ellenfelükkel szemben, és ezúttal behúzták a három pontot, így már dobogósok!

Az UTE – TF rangadót elhalasztották.

ALSÓHÁZ

Az alsóházban a második Tihany az első Nagykanizsát fogadta. A vendégek már 5-1-re is vezettek, a hazaiak pedig későn ébredtek, így végül 6-4-re kikaptak. Az Érd nem állt ki a PEAC ellen, így játék nélkül lett a három pont a pécsieké.

KELETI CSOPORT

FELSŐHÁZ

A Keleti csoportban a Kartal ismét tartalékosan utazott el Csengerre. A hazaiak összességében simán, 13-6-ra nyertek, de a múlt heti, nagykanizsai események után ismét volt panasz a játékvezetői teljesítményre, ezúttal a két játékosukat elveszítő vendégek részéről. A hazaiak ezzel közelítettek a dobogóhoz, de bravúrok kellenének ahhoz, hogy el is érjék majd azt.

A rájátszásban pont nélkül álló Gyöngyös a listavezető Kistarcsát fogadta, és ahogy számítottunk rá, a vendégek nagyon simán nyertek. A hazaiakhoz hiába tért vissza Csoszánszki Dávid, a listavezető 11 gólt vágott, így maradt az élen.

A forduló rangadójának ígérkezett, de a Maglód már 14 perc után 6-0-ra vezetett a Kincsem ellen, és végül 11-6-ra nyert. A hazaiak ezzel továbbra is holtversenyben vannak a Kistarcsával, míg a vendégek így leszakadtak ettől a kettőstől.

ALSÓHÁZ

Keleten is volt elmaradt meccs, a Nyírbátor játék nélkül szerezte meg a három pontot a Nyírség ellen. A Miskolc viszont játszott, és váratlan, ámde annál fontosabb három pontot szerzett a Berettyóújfalu II otthonában, ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé.

NB II, 6. FORDULÓ

FELSŐHÁZ

ELTE – REAC 8-3 (Szini 2, Várkonyi 2, Appl, Kovács 2, Spáth, ill. Hegyi 2, Sztojanovits)
UTE – TF – elhalasztva

ALSÓHÁZ
Tihany – Nagykanizsa 4-6
(Rusvai 3, Csernay, ill. Fujsz 2, Bogyó 2, Takács, Schuller)
PEAC – Érd 3-0 – játék nélkül.
Hidegkút – BAK - elhalasztva

FELSŐHÁZ
Csenger – Kartal 13-6
(Balogh, Juhász, Mándi 3, Lengyel 3, Bakó 3, Bodó, Katona, ill. Gerebenics, Szacskó, Bodó (2 öngól), Gregus 2)
Gyöngyös – Kistarcsa 1-11 (Marosi, ill. Méhes 2, Besnyő, Kanalas, Dolhai M., Barabás 3, Mezőfalvi, Dolhai G., Néma)
Maglód – Kincsem 11-6
(Simon 3, Vékei 3, Seregy 4, Petric, ill. Sárközi, Vörös, Mészáros 2, Laczkó, Gerhát)