Nyolc év után újra bajnoki döntő
2023.05.10 | 20:45

Közönsége kedden, május 9-én sem hagyta cserben a Futsal Klub Székelyudvarhely csapatát, akik az egy nappal korábbi drámai vereségük miatt egy harmadik, mindent eldöntő mérkőzést is kellett, hogy játszanak az országos bajnokság elődöntőjében a Dévai Autobergamo ellen. A tét tehát az volt, hogy ki lesz a Galaci United ellenfele a bajnoki fináléban.

Minden ott folytatódott, ahol egy nappal korábban abbamaradt. Az udvarhelyiek minden erejüket mozgósítva rohamozták a dévai kaput, de gólt szerezniük nem sikerült. A legközelebb Iszlai bombája után kerültek ehhez, de a távolról elengedett lövés a kapufán csattant. A csapatkapitány Tankó Levente is megszerezhette volna a vezető találatot, miután hatalmas cselekkel játszotta tisztára magát a vendégek kapuja előtt, de lövése centikkel mellément.

Az előző napon lesérülő Farkast az udvarhelyiek kapujában Gălățeanu váltotta, és jól is állta a sarat annál a kevés kontránál, amit az ellenfél vezetett. A 14. percben végül csak góllá ért az udvarhelyi nyomás, Bálint Andor messziről eleresztett lövése „talált utat” a hálóba.

A vezető gólja megszerzése után az első félidő utolsó öt percére az udvarhelyiek visszahúzódtak a saját kapujuk elé, átadva a kezdeményezés lehetőségét az ellenfélnek, de a dévaiaknak nem sikerült feltörni a hátul betömörült udvarhelyiek védelmét, akik ráadásul további kontrákkal veszélyeztettek. Újabb gólt a szünetig azonban nem sikerült szerezniük, 1-0-s vezetésnél mehettek szünetre.
A 14. percben végül csak góllá ért az udvarhelyi nyomás, Bálint Andor messziről eleresztett lövése „talált utat” a hálóba.

A második játékrész elején is inkább a vendégek játszottak támadóbb felfogásban, azonban a legveszélyesebb helyzetük Cojocaru lövése volt, aki nehéz szögből ellőtte keresztbe a labdát a kapu előtt.

Az udvarhelyi játékosok labdaszerzésekkel és gyors megindulásokkal próbálkoztak, és ez eredményesnek is bizonyult. Egy ellopott labdával sikerült berendeződni a dévaiak kapuja elé, amit aztán Miklós Tamás vett be a 25. percben, kettővel vezetett az FK.

Nem örülhettek azonban sokáig, Moura szinte rögtön szépíteni tudott. A következő percek a szabálytalanságokról szóltak, mintsem a szép játékról, szinte folyamatosan a földön volt valaki, és sorra adta a sárgákat a játékvezető a fejüket elvesztő déviaknak.

Nem volt veszítenivalójuk. Támadniuk kellett, így kapusukat is mezőnyjátékosra cserélték a hátramaradt néhány percre, de ők jöttek ki ebből rosszabbul. A hátul megszerzett labdát többször is próbálták a pályát átívelve gólra váltani a hazaiak, és végül a 38. percben ez sikerült is. A kétgólos előnynek sem örülhettek azonban sokáig, válaszolt Déva.

Két perccel a lefújás előtt még mindig vezetett az FK, a közönség talpon volt, jött az időkérés. Visszatérve a pályára Bálint Andor kezében volt a győzelem bebiztosítása, de lövésére nagyszerűen mozdult ki Voin, a dévaiak kapusa, aki életben tartotta az esélyeiket, maradt a 3-2. Sebaj, hajtott tovább az FK, és egy szabálytalanság után büntetőhöz jutottak a 39. percben. Iszlai állt oda, lövését azonban védte Voin, de hiába, nem volt ideje hátra az Autobergamónak.

3-2-re nyert Jakab Zoltán együttese, és 8 év után újra bajnoki döntőt játszhat. A meccs lejártával a csapat közönségével együtt énekelte el a székely himnuszt.

Forrás: uh.ro

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30