Nem bírt a Haladás a Fradival
2018.02.13 | 09:31
Az NB I-es futsalbajnokság 14. fordulójában az elmúlt időszakban alaposan megerősödött Swietelsky-Haladás VSE a stabil középcsapat Ferencvárossal ikszelt nagy csatában – a vendégek az utolsó pillanatban egyenlítettek.
A hazaiaknál a frissen igazolt Dróth Zoltán és a brazil Andersson Santos is helyet kapott a csapatban – míg Öreglaki eltiltás, Hegyesi sérülés miatt hiányzott. A Fradinál az új kapus, a válogatott erőssége, Tóth Gyula jelentkezett játékra. Swietelsky-Haladás VSE -Ferencvárosi TC 4-4 (2-0) Szombathely, 1200 néző Vezette: Czene-Joó Á., Kubicsek M. (Imrő J.). HVSE: Matyi – Márkus, Michel, Dróth, Santos. Csere: Gyurcsányi, Bencsik, HorváthP., Németh P., Hajmási, Péter. Edző: Turzó József. FTC: Tóth Gy. – Tony, komáromi, Andorka, Keresztury. Csere: Karacs, Szabó, Horváth B., Jenei, Dénes, Vattamány. Játékos-edző: Safar Iuliu Tony. Góllövő: Horváth P. (12.), Santos (20.), Gyurcsányi (24.),, Vidák (37.), ill. Karacs 3 (34., 39., 40.), Tony (40.). Agresszíven nyitott a Haladás, a Fradi viszont szervezett védekezéssel rukkolt elő – és rögtön egy felső léccel jelezte, hogy tud támadni is. A kőkeményen játszó FTC megszállta saját térfelét, nehezen került helyzetbe a Haladás – Dróth pedig gyorsan megkapta a maga „csomagját”, bokasérülést szenvedett, vissza sem tért a pályára. Időkérés után feljavult a vasiak játéka, beszorult az ellenfél. Végül Horváth Péter törte fel a reteszt, átlövésből, takarásból zúdította kapuba a labdát. És a folytatásban is jöttek a hazai helyzetek. A félidő hajrájában ismét rákapcsolt a Haladás, és a nagy akarásnak meg is lett az eredménye, a játékrész utolsó percében ugyanis Michel távoli lökete Santoson – szerencsésen – megpattanva csorgott kapuba. Fordulás után rögtön nagy helyzetekkel nyitott a Haladás – vagyis maradt az irányítás a hazaiaknál. Nem tudta tartani a lépést a vendég, jött is a harmadik vasi gól, egy szépen kijátszott akció végén Gyurcsányi volt eredményes (24. perc: 3-0). A vendégek kapusa nem ért rá unatkozni. Jól, gyorsan futballozott a Haladás. A kimaradt helyzetekért viszont járt a büntetés, a vendégek váratlanul visszajöttek a meccsbe, egy szögletvariáció végén szépítettek (34. perc: 3-1). Rögtön vészkapusra váltott a Fradi. Ismét felpörgött a meccs – szükség volt Matyi bravúrjaira. Vidák pedig egy szemfüles, üreskapus góllal pontot tett a meccs végére (37. perc: 4-1). Legalábbis úgy tűnt. Karacs azonban az utolsó pillanatokban még kétszer betalált (4-3) – és maradt 31 másodperc. Márkus kontrájánál a kapufa mentette meg a Fradit, a meccset pedig a fővárosiak játékos-edzője, Safar Tony zárta le egy bombával. A dudaszó pillanatában egyenlített az FTC. A meccs nagy részét a Haladás uralta, 4-1-ről biztos győzelmet engedett ki a kezéből – csak magának köszönheti a fájó pontvesztést. KÉPGALÉRIA  - Tóth Gábor, fotó: Unger Tamás -