NBII közép csoport – Papírforma eredmények!
2015.03.12 | 11:32
NBII közép csoport – Papírforma eredmények! SZTE EHÖK SE – MTK BUDAPEST 4-3 (2-2) Szeged, 200 néző. Vezette: Viczián Mátyás, Petrovszki György (Flinta Zoltán) EHÖK SE: Tombácz – Ferenczi, Bullás, Szentes Bíró, Deák. Cserék: Vastag (kapus), Crkvenjakov, Tóth, Teimel, Fülöp, Csamangó, Bilic, Huszár, Cserenkó. Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. MTK: Varga – Schrammel, Talabér, Fadgyas, Istenes. Cserék: Sipos, Abu. Vezetőedző: Takó Csaba. Gólszerzők: Szentes Bíró (2′, 17′), Crkvenjakov (22′), Bilic (33′) ill. Talabér (11′, 15′), Istenes (31′) Sárga lap: Fadgyas (33′) Bár az MTK ráijesztett az SZTE EHÖK SE-re, Cserenkó Szabolcs együttese azonban meg tudta fordítani a mérkőzést, és begyűjtötte első sikerét az újszegedi sportcsarnokban. Második, új otthonában megvívott hazai bajnokijára készült az SZTE EHÖK SE NB II-es futsal csapata, Szentes Bíró Tamásék ezúttal az MTK-t látták vendégül, a csapatban pedig ezúttal is volt egy debütáló, hiszen a csapathoz visszatérő Ferenczi András bár a múlt héten már keretben volt, azonban ezen a találkozón térhetett vissza a pályára is, rögtön a kezdőben kapott helyet az egyetemi csapatban. Jól is kezdett az EHÖK SE, a játék a vendégek kapuja előtt zajlott, majd egy oldalberúgás után Szentes Bíró Tamás egy cselt követően kilenc méterről lőtt a bal alsó sarokba. A gól megnyugtatta a szegedieket, majd az MTK egyre veszélyesebben kezdett el játszani, és a 11. percben Talabér egy felívelt labdát kapásból a kimozduló Tombácz mellett a kapuba vágott, sőt, néhány perc elteltével Talabér már a második gólját szerezte, így máris a vendégeknél volt az előny. Még a szünet előtt sikerült egyenlítenie az EHÖK SE-nek Szentes Bíró újabb találatával, az MTK nagyon kellemetlenül futsalozott, és annak ellenére, hogy csupán két cserével érkeztek, jól is bírták az iramot a fővárosiak. A második félidő is úgy kezdődött, ahogy az első: szegedi góllal. Dalibor Crkvenjakov egy remek csel után pazar mozdulattal varrta fel a labdát a léc alá, szépségdíjas góllal szerezte vissza a vezetést az SZTE EHÖK SE. Azonban az MTK nem adta fel, több helyzete is akadt a kék-fehér együttesnek, azonban Tombácz remek védésekkel rukkolt elő. Azonban a 31. percben ő is tehetetlen volt, egy félpályánál vesztett labda után ketten mehettek a kapusra, Tombáczot kipasszolták, tehetetlen volt, Istenes pedig ismét egyenlített. Nem maradt azonban sokáig így, Igor Bilic egy kiváló cselsorozat és játék végén passzolt az üres kapuba, ezzel újra megszerezte a vezetést az egyetemi együttes. A meccs hajrája sem telt el azonban izgalmak nélkül, az MTK kockáztatott, nagy erőket mozgósított az egyenlítését, sőt, Abu sérülését követően az utolsó másodpercekre a kapusukat is előretolva próbáltak meg egy pontot szerezni, de elrontották a figurát, így megizzadt a győzelemért az SZTE EHÖK SE az MTK-val szemben, de begyűjtötte a három pontot. Cserenkó Szabolcs: „Tudtuk, hogy kevés játékossal érkezik az MTK, de hozzá kell tenni, hogy ezek a gyerekek nagypályán együtt futballoznak, látszik, hogy kondicionális problémáik nincsenek. Látszik rajtuk, hogy jól mozognak, jól össze vannak rakva. Múlt héten volt egy kisebb problémánk, új környezet, vereség, de megbeszéltük a dolgokat, nyögvenyelős győzelem volt, de ilyenek is kellenek. Ezek is hozzátesznek ahhoz, hogy jó csapat legyünk, bízom benne, hogy ez egy újabb mérföldkő volt a bajnokság végkimenetelét illetően. Kiemelném Tombácz, Bullás, Tóth Attila és a sérülés után visszatérő Bilic játékát, valamint külön gratulálok Ferenczi Andrásnak, aki visszatért hozzánk.” Forrás és fotó: szegedma.hu   AIRNERGY FC - HÓDMEZŐVÁSÁRHELY FC 5-2 (0-1) A hazaiak szerettek volna visszavágni az őszi vereségért, és minden esélyük megvolt rá, hiszen jó formában mondhatták magukat Simon Péterék. A vendégek meglepték őket, egész pályás letámadásukkal, de ennek ellenére több lehetőségük is akadt a vendéglátóknak, igaz nem tudták kihasználni. A fővárosiaknál volt többet a labda, de mind a két félnek voltak helyzetei, de a kapusok remekeltek, így sokáig nem esett gól. Az első találatra egészen a 16. percig kellett várni, ekkor egy védelmi hibát használtak ki a vásárhelyiek, amivel megszerezték a vezetést és mivel több gól nem esett a játékrészben, ők örülhettek szünetben. Térfélcsere után nagyobb sebességre kapcsoltak a vendéglátók és hamar meglett az eredménye, mert rövid időn belül egalizáltak, majd a vezetést is megszerezték. Ekkor úgy tűnt, tovább növelhetik előnyüket, mert lendületben voltak, de váratlanul egyenlítettek a vendégek. A bekapott gól nem szegte kedvét a hazaiaknak és a rutinos Simonnak köszönhetően újra megszerezték a vezetést, amit nem sokkal később sikerült megduplázni. A hajrában kitámadtak a hódmezővásárhelyiek és csak szabálytalanságokkal tudták megállítani a hazai rohamokat, amikből összegyűlt a hat szabálytalanság, és a kisbüntetőt Simon bevágta, amivel el is döntötte a három pont sorsát. Hiába játszottak sokáig jól a vendégek, az Airnergy jobb második félidei teljesítményének köszönhetően megérdemelten tartotta otthon a három pontot. MAC_3119   ÚJPEST FC-220 VOLT - RÁBA ETO II-DUNAKESZI KINIZSI 2-6 (0-4) Nem rendeztek NBI-es fordulót így a vendégeknél akár pályára léphettek volna a győri légiósok, de csak a fiatalok kaptak szerepet, de ez is elegendőnek bizonyult. Az első félidőben az újpestiek csak helyzetekig és kapufákig jutottak, míg a Kinizsi 4 találatig, így el is dőlt az összecsapás szünetre. Térfélcsere után tovább növelték előnyüket a vendégek, de a lila-fehérek nem adták fel és a hajrában szépíteni tudtak. Megérdemelten nyert a Keszi, amellyel tapad az előtte álló Szegedre és Vácra. 10404373_969202626438237_4834855318343854339_n   PAFC-MITRE – DUNATOURS VÁC FSE 4-6 (2-3) Nagy kérdés volt, hogy a Piliscsaba előző fordulóbeli bravúrját megtudja e ismételni, esetleg bebizonyítani, hogy nem véletlen volt. Ehhez egy újabb élcsapatot kellett volna legyőzni a Vác személyében. Az első 10 perc után úgy tűnt, ismét összejöhet a bravúr, mivel 2-0 volt az eredményjelzőn, de a játékrész második felére összekapták magukat a váciak és szünetig megfordították az állást Sztyevkó triplájának köszönhetően. A második játékrész egy gyors gólváltással kezdődött, majd a félidő derekán egyenlített a Piliscsaba, de a hajrá a vendégeké volt, akik kétszer is mattolták ellenfelüket, így megnyerték a találkozót, és tartják a lépést két fő riválisukkal.   GÖDI SE FUTSAL – UTE 3-7 (2-2) Igazi alsóházi rangadót rendeztek Gödön, ahol igen kiegyenlített játékot hozott az első félidő, így nem volt meglepő, hogy döntetlen állt az eredményjelzőn szünetben. A második játékrészben sokáig nem esett gólt és úgy tűnt, aki megszerzi a vezetést, az begyűjtheti a három pontot. Ez a vendégeknek jött össze a 29. percben, majd még tovább tudták növelni előnyüket. A gödieknek mindössze az eredmény kozmetikázása jött össze a legvégén. Sikerükkel a lila-fehérek visszaelőzték a másik újpesti alakulatot, de egy jó tavaszi hajrával akár még előrébb léphetnek a tabellán.