Nagykanizsa bravúr a Piliscsaba ellen!
2018.10.17 | 16:51
Nagykanizsa bravúr a Piliscsaba ellen! A Férfi NB II Nyugati csoport 7. fordulója váratlan eredményeket is hozott, hiszen nincs már 100 %-os csapat, és az egyetemi rangadót az esélytelenebbnek tartott ELTE-BEAC nyerte. Nyugati csoport, 7. forduló   NAGYKANIZSAI FUTSAL CLUB – PAFC 4-4 A forduló meglepetését a Nagykanizsa szolgáltatta, akik megtörték a PAFC hibátlan mérlegét, ami a bajnokságot illeti. A Pécs a kupában már bizonyította, hogy a Piliscsaba ellen is lehet eredményesen játszani, hiszen kiejtették őket. Ennek ellenére Baranyai Pálék számítottak az esélyesnek, így meglepetés volt, hogy a félidő közepére három gólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A vendégek irányítottak, de a hazaiak hihetetlen lelkesedéssel és fegyelmezettséggel kompenzálták a nagyobb játéktudást. A vendégek a félidő hajrájára megtalálták a góllövő cipőjüket, és feljöttek szünetig egy gólra. 44106449_1907078129368339_2633328699256078336_n Ezután sokan arra számítottak, hogy simán fordítanak a csabaiak, de nem így történt. Nagyot kellett küzdeniük, hogy kiegyenlítsenek, ami a 33. percben következett be, de mire megnyugodhattak volna, ismét hátrányba kerültek. Juanráék nem estek kétségbe, tovább rohamoztak, és újra kiegyenlítettek, de a hazaiak hősiesen kivédekezték a maradék időt, így pontot szereztek a listavezető ellen, akik először nem nyertek az alapszakaszban, de előnyük még így is 4 pont a második helyezettel szemben. A mérkőzés előtt adománygyűjtés szerveztek a Nagykanizsai Élettér Állatmenhely részére a hazaiak, amelyhez a PAFC csapata is hozzájárult!

44180502_1906928906049928_7586997425588404224_n

UTE – AIRNERGY 1-8 Az Airnergy számára kötelező volt a győzelem, ha nem akar hátrányba kerülni a dobogósokkal szemben, és a vendégek mint utóbb kiderült, nem is hibáztak. Már a találkozó elején két gólos előnyre tettek szert, de erre még volt válasza a hazaiaknak, igaz utána már nem sok babér termett a számukra. A Gabura legénység a folytatásban négy gólt lőtt a szünetig, így csak a különbség volt a kérdés. A második félidőre alábbhagyott  a vendégek lendülete, így végül hét gól lett közte.   TFSE SE – ELTE-BEAC 2-3 A forduló rangadóját rendezték Budafokon. Mind a két félre ráfért a javítás, mivel akadozott a gépezet az eddigi fordulókban. A vendégek számára kezdődött jobban a meccs, rögtön az első percben megszerezték a vezetést. A TF irányított és próbált egyenlíteni, ami a játékrész közepére sikerült, így döntetlen állt az eredményjelzőn szünetben. A fordulás után sokáig nem esett gól. Mind a két oldalon jól védtek a kapusok. A gólcsend néhány perccel a vége előtt tört meg, ekkor ismét az ELTE játékosai örülhettek, igaz nem sokáig, mert egy perc múlva jött az egyenlítés. A hajrában mind a két csapatnak megvolt a lehetősége eldönteni a három pont sorsát, ami a vendégeknek sikerült.  Bő két perccel a vége előtt harmadszor is megszerezte a vezetést a vendégcsapat egy szabadrúgásból, ami után már nem engedték ki a vezetést a kezükből és értékes győzelmet arattak a TF otthonában. A győzelemmel beérték ellenfelüket pontszámban a tabellán. Fülöp Lajos (Elte-Beac Futsal vezetőedző): - Sokat tettünk a győzelemért, amit szerencsére sikerült is megszereznünk. Egy jó erőkből álló csapat otthonában újabb egyetemi rangadót nyertünk meg, amelyhez szívből gratulálok  játékosaimnak! 44113571_1174642359359755_8714394162893422592_n   MAGLÓDI TC – 5 STARS-ÉRDI VSE 10-3 A Maglód dobogósként várta az összecsapást a sereghajtó ellen, így nem nagyon voltak kérdőjelek a végkimenetelt illetően. A találkozó már szünetre eldőlt, mivel öt gól volt a különbség. A hazaiak sikerükkel továbbra is másodikok a tabellán. Németh Gusztáv (játékos-csapatvezető, Maglódi TC): Tudtuk, hogy fiatal, jó képességű játékosok alkotják ellenfelünket. A mérkőzés elején meg is szerezte a vezetést a vendég csapat, de sikerült hamar rendezni a sorokat és 6:1-el fordultunk. Második félidőben volt lehetőségünk több formációt kipróbálni és viszonylag sima 10:3-s győzelmet értünk el. Sok sikert kívánunk az Érd csapatának a folytatásban! Futsal_csapatkepBEACellen   Pénteken játszották:   TIHANY FC – PTE PEAC R-BUS 4-0 A hazaiak számítottak az esélyesnek a mérkőzésen, és érvényesítették is a hazai pálya előnyét. A vendégek csak helyzetekig jutotta, míg a tihanyiak gólokig. A Pécs ezúttal nem tudta megismételni a kupában látott teljesítményét, így megérdemelt hazai siker született. A vendégek ezzel a vereséggel visszacsúsztak a 9. helyre.   REAC-SISE – ETO FUTSAL CLUB 1-7 Érvényesült a papírforma. A hazaiak egy félidőn át tudták tartani a lépést  a győriekkel, aztán a fordulás után kiütközött a nagyobb tudás és végül könnyedén nyert az ETO. A REAC első sikere továbbra is várat magára. A győri csapat csak az első félidő hajrájában tudta feltörni az ellenfél védelmét, akkor viszont rövid időn belül kétszer is betaláltak Püspökék. A második félidőben aztán „meg is szórta" a hazaiakat az ETO. Kis János szakmai vezető:A REAC betonvédelmét hétszer sikerült „átfúrnunk". Örülök, hogy ilyen fiataljaink vannak, akiket nyugodt szívvel pályára lehet küldeni. 43773392_2342582622422650_3877562290907643904_n