Nagy Anett vezérletével Astra-siker a rangadón
2016.02.15 | 18:28
Nagy Anett vezérletével Astra-siker a rangadón Rangadóhoz méltó, színvonalas összecsapáson az Astra megérdemelten tartotta otthon a három pontot a derekasan küzdő, de Nagy Anettet semlegesíteni nem tudó HTE ellen. Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls - Hajdúböszörményi TE 4-3 (2-1) Budapest, Kruj Iván Sportcsarnok, 100 néző Játékvezetők: Kiss Gergő - Antal Szabolcs - Kénoszt Éva Noémi Astra:  Varga Luca - Szabó Boglárka, Dikanová Dominika, Nagy Anett, Gál Tímea Csere: Király Bianka, Kakuszi Adrienn, Jakab Kata Rebeka, Balázs Eszter, Kovács Klaudia Edző: Dombó János HTE: Torma Lilla - Benkő Mónika, Tell Zsófia, Nagy Ágnes, Pádár Anita Csere: Horváth Eszter, Herczeg Andrea, Tóth Barbara, Halászi Kinga, Sebestyén Györgyi, Demeter Réka Edző: Simonyi András Gólszerző: Király Bianka, Gál Tímea, Dikanová Dominika, Nagy Anett illetve Nagy Ágnes (2), Demeter Réka A Final Four előtti hétvégén találkozott egymással az előző szezon két legjobb csapata, s már az első percekben nekiesett az Astra ellenfelének, jelezve azt, hogy pressztizskérdést csinál ebből az összecsapásból. Torma Lilla azonban állta ezeket a próbálkozásokat és így a HTE-nek sikerült kapott gól nélkül átvészelni a kritikus időszakot. Természetesen ezt követően a böszörményi futsalosok is felvették a mérkőzés tempóját, s az egyre bátrabb játékuknak köszönhetően az első találatot is ők szerezték meg Demeter Réka révén, aki nagy szóló után a 9. percben higgadtan értékesítette a lehetőségét. A bajnoki címvédő nem esett pánikba s 15. percben Király Bianka, majd nem sokkal később Gál Tímea is bevette Torma kapuját, így 2-1-re vezettek a szünetben a hazaiak. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Böszörménynek a legtöbb gondot Nagy Anett semlegesítése okozta, aki kis túlzással akkor fordult le védőjéről, amikor csak akart. Nagy Ágnes a második játékrész elején gyorsan egalizált, s bár a 25. percben Dikanová újra az Astrának szerezte meg a vezetést, ismét Nagy Ágnes volt az, aki visszahozta a HTE reményeit.(3-3) A derbit ki más, mint Nagy Anett döntötte el, aki egy lefordulás után helyezett a hálóba, a bár mindent elkövettek Pádár Anitáék, hogy legalább az egyik pontot megszerezzék, nem jártak sikerrel próbálkozásaik. Remek meccsen, összességében egy góllal jobbak voltak a "Bikák", így nagy önbizalommal készülhetnek kupaelsőségük megvédésére. A látott forma alapján erre minden esélyük meg is van, most már ők számítanak topfavoritnak. Dombó János (Astra): Gratulálok a csapatomnak és Torma Lillának, de azért jó, hogy van még egy hetünk a Final Four előtt, mert van még mit javítani játékunkon. Simonyi András (HTE): Gratulálok az Astrának és Nagy Anettnek külön is a megérdemelt győzelmükhöz! Az eredménnyel abszolút nem, de a mutatott játékunkkal elégedett voltam, jól szolgálta felkészülésünket ez a bajnoki a Final Fourra! A játékvezetéssel is nagyon elégedett voltam, egy rossz ítéletük nem volt! Azt viszont sajnálom, hogy nem Dunaharasztin került lejátszásra a mérkőzés, végtére is az Astra HFC KFT ott van bejegyezve. De most olyan világot élünk, hogy egy ott bejegyzett magánvállalkozást a kiskunfélegyházi önkormányzat a helyi adófizetők pénzéből bőségesen támogatja, így a címvédő hol mecénásai otthonában, hol pedig Budapesten fogadja riválisait, így természetesen mi alkalmazkodunk a kialakult helyzethez. ww