MVFC-Berettyóújfalu – FC. Veszprém 3-2
2016.04.19 | 15:55
MVFC-Berettyóújfalu – FC. Veszprém 3-2 Nehezen nyert a Mezei-Vill a jól játszó Veszprém ellen Nagy iram, sárgalapok, kiállítás, büntető, izgalmas hajrá Valószínűleg megérezhették a berettyóújfalui szurkolók, hogy érdemes lesz kilátogatni a Pálfi István Rendezvénycsarnokba, - bár az is lehet, hogy egyszerűen csak a másfél hónapnyi meccsnélküliség volt az oka - mert a szokásosnál többen választották hétfőn esti programjuknak a Mezei-Vill-Veszprém mérkőzést. Feltehetően nem is bánták meg, hogy így döntöttek, mivel egy izgalmas, küzdelmes vérbeli rangadót láthattak. A találkozó előtt mindkét csapat trénere létszámproblémákról panaszkodott. A hazaiaknál Turzó mester a sérült Trencsényire és Gálra nem számíthatott, míg a vendégeknél Madinak elsősorban a szűkös keret okozott gondot. portal A bajok ellenére idegölő tapogatózás nélkül, nagy lendülettel esett egymásnak a két gárda. A Berettyóújfalu igyekezett magához ragadni a játék irányítását, a veszprémiek inkább a gyors és veszélyes kontráikra építettek. Akadtak lehetőségek itt is, ott is, a gól az első másodpercektől a levegőben lógott és nem is kellett sokat várni rá. Az ötödik percben Németh ugrott ki középen, majd a kilépő Tihanyi mellett a kapuba bombázott (0-1). A bekapott találat hidegzuhanyként érte a hazai játékosokat és szurkolókat egyaránt. Pár perccel később Boromissza akár kettőre is növelhette volna a zöld-sárgák előnyét, de kihagyta a kecsegtető lehetőséget. A 11. percben egyenlített a Mezei-Vill. Nagy István jobboldali lökete a hárítani igyekvő Sárdiról kipattant, az érkező Klochko pedig közelről hálóba passzolta a labdát (1-1). A hazaiak gólját követően továbbra is élénk, nyílt maradt a meccs, nehéz lett volna megjósolni, melyik oldalon esik majd az újabb találat.  A tizenhetedik percben Nagy István jobboldali beadásába a hatoson belül álló Tar kézzel ért hozzá, amiért a játékvezetők büntetőt és sárga lapot ítéltek. Mivel a veszprémiek játékosának már volt egy sárgája (oldalrúgás elvégzésének akadályozásáért), a pirosat is megkapta, így el kellett hagyni a pályát. A megítélt hatméterest Rábl magabiztosan értékesítette (2-1). A félidő hátralévő részében az MVFC irányította a játékot, amit Klochko két kapufája is jelzett. A félidő végeredményét a 20. percben Komáromi állította be, aki egy beadást követően közelről sodorta a labdát a bal sarokba (3-1). A mérkőzés szünetében a Mezei-Vill megyei bajnokságot nyert U17-es lánycsapatát ünnepelhettük, az érmeket Mezei József, a klub elnöke és Bónácz János a város alpolgármestere akasztotta a csajok nyakába. A második játékrészben a Veszprém mindent megtett az egyenlítésért. A Madarász-gárda, amikor csak lehetősége nyílt rá öt a négy elleni játékra váltott és megpróbálta kapuja elé szegezni a Mezeit. Az, hogy Komáromi nagyon hamar megsérült tovább nehezítette a hazaiak dolgát. (A válogatott játékosa egy ütközésnél rúgást kapott a csípőjére és nem tudta folytatni a játékot, a mentők szállították a helyi kórházba. Friss információink szerint szerencsére nincs komolyabb baj és Komárominak nem kell hosszabb időt kihagynia.) A vendégek jól alkalmazták az emberelőnyös figurát és többször sikerült meleg pillanatokat teremteniük Tihanyi kapuja előtt. A 28. percben már nem volt ellenszere az MVFC-nek a létszámfölényre, Boromissza egy jobboldalról belőtt labdát közelről kotort a kapu közepébe (3-2). A veszprémi második találata után még izgalmasabbá vált a meccs és a felfokozott hangulatba bizony belecsúszott néhány újabb sárga is. Németh Péterék mindent egy lapra feltéve támadtak az egyenlítésért, a Berettyó jobbára védekezett és kevesebbet kockáztatva, inkább gyors kontrákból próbálta tovább növelni előnyét. Talán egy hajszálnyival a hazaiak álltak közelebb az újabb gólszerzéshez - egy alkalommal csak a kapufa mentette meg Sárdi kapuját. Az utolsó percben a vendégek teljesen a kapuja elé szorították a Mezei-Villt, ám Ráblék védelmét nem tudták még egyszer átjátszani, így maradt a 3-2.    Remek mérkőzésen némi szerencsével sikerült otthon tartania a három pontot a Mezei-Villnek a jól játszó Veszprém ellen. A színvonal, ha nem is volt tökéletes, ám hajtásra, iramra és küzdelemre nem lehet panasz.              MVFC-Berettyóújfalu – FC. Veszprém 3-2 (3-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Vezette: Szilágyi Norbert, Veres János, Takács Attila  MVFC-Berettyóújfalu: Tihanyi Csaba - Rábl János, Szabó Péter, Komáromi Péter, Dávid Richárd Csere: Mezei Dávid, Stanic Srdan, Vulovic David, Klochko Dmytro, Sánta János Attila, Nagy István, Harmati Tamás Vezető edző: Turzó József Veszprém: Sárdi Máté - Németh Péter, Tatai József, Boromisza Gábor, Vas Ádám Csere: Schmidmajer Ádám, Gunther Zsolt, Finta Péter, Tar Tamás, Gulyás Márk István Vezető edző: Madarász János Gólszerzők: Klochko Dmytro, Rábl János, Komáromi Péter  ill. Németh Péter, Boromisza Gábor Sárga lap: Rábl János ill. Tatai József, Boromisza Gábor, Gulyás Márk István       Piros lap: Tar Tamás   Molnár Ákos, Berettyóhír.hu [gallery ids="58476,58478,58481"]