Mészáros 6 góllal és győzelemmel tért vissza a Kincsembe!
2019.10.30 | 13:45
Mészáros 6 góllal és győzelemmel tért vissza a Kincsembe!  Öt gólos hátrányból fordított a Kincsem, Pótáék nyerték az újpesti derbyt!   ENERGIA SC GYÖNGYÖS – KINCSEM LOVASPARK SE 8-10 (5-3) Két olyan csapat találkozott hétfőn este, akik hosszú évek óta meghatározó tagjai az NBII keleti csoportjának, de idén eddig nem igazán ment nekik, így mind a két csapatra ráfért volna a három pont. Az első játékrész kiegyenlített, változatos játékot hozott, ahol egészen az utolsó percig a Kincsem vezetett, de a hazaiak bő egy perc alatt három gólt is szereztek, így ők mehettek nyugodtabban a szünetre. 1A fordulás után néhány perc elteltével úgy tűnt, eldőlt a találkozó. A Gyöngyös újabb három gólt szerzett három perc alatt, így már öt gólos volt a különbség. Ekkor kevesen gondolták, hogy lesz még izgalom a végére. A vendégcsapat úgy érezte, nincs veszítenivalója, levitte kapusát és egy perc alatt duplázott, így némi remény felcsillant előttük. Ezek után továbbra is erőltették a vészkapus játékot, és meg is lett az eredménye. Újabb néhány perc alatt ledolgozták az öt gólos hátrányt és már döntetlen volt az eredményjelzőn. Vörös Péterék nem elégedtek meg ennyivel és úgy érezték, hogy a győzelem is meglehet öt a négyes játékkal és mint utóbb kiderült, jól érezték. Az utolsó két percben előbb megszerezték a vezetést, majd újabb góllal végképp eldöntötték a meccset. Az összecsapás hőse az egy év után visszatérő Mészáros Dominik volt, aki egymaga hat gólt szerzett és sokat tett, hogy szinte lehetetlen helyzetből fordítani tudjanak. A Gyöngyös csak magát okolhatja, hogy az ötgólos előny nem volt elég. Ezen az estén nem tudtak mit kezdeni ellenfelük vészkapus játékával.   MVFC BERETTYÓÚJFALU – MÁDI FC 4-1 (3-0) A Mád újoncként remekül szerepel eddig, de ugyan ezt elmondhatják magukról a Mezeis fiatalok, akik a találkozó esélyesei voltak. Ennek megfelelően ők domináltak és irányították a játékot, ami eredményben is megmutatkozott. Szünetben megnyugtató, 3-0 volt az állás a javukra. A fordulás után a játék képe nem nagyon változott, de a mádiaknak így is összejött a szépítés, amivel visszajöttek a mérkőzésbe, de sokáig nem tartott az örömük. A vendéglátók a játékrész derekán újra három gólosra növelték az előnyt, amivel el is döntötték a találkozó sorsát, amivel továbbra is a dobogón állnak.

74643596_2529269617112347_1692991213759627264_n

KARTAL SE – KISTARCSAI VSC 2-1 (0-0) A hazaiak pótolták egyik elmaradt meccsüket, ahol nem sikerült nyerni, így ezúttal kötelező volt a győzelem. Ez nem ígérkezett könnyűnek a Kistarcsa ellen, ami be is igazolódott. Az első félidőben egyik fél sem tudott betalálni, de fordulás után hamar megtört a jég. A hazaiak egy perc alatt két gólos előnyre tettek szert, de a Kistarcsa hamar szépített. Mind a két fél rengeteg lehetőséget puskázott el, így végig nyílt maradt a találkozó. A vendégek a legvégén hatalmas esélyt kaptak az egyenlítésre, de nem tudtak élni vele, így ha nehezen is, de hozta a Kartal a három pontot, és őrzi vezető helyét.

73211676_2430453183676094_4872921898058514432_n

MEAFC – CSENGER FUTSAL 8-3 (1-1) A forduló előtt a Miskolc lehetett a bizakodóbb, hiszen legutóbbi négy meccsükből hármat megnyertek. Jól is indították a találkozót, hamar meg is szerezték a vezetést, de a vendégek tudták tartani a lépést. A fordulás után aztán kinyíltak a gólcsapok. A vendéglátók elhúztak három góllal, de a csengeriek visszakapaszkodtak egy gólra, de az utolsó 10 percre kiütközött, hogy mindössze két cseréjük volt, és elfáradtak. Ezt a miskolciak remekül kihasználták, és végül magabiztos győzelmet arattak, amivel megerősítették ötödik helyüket. A Csenger egy helyet visszacsúszva a kilencedik.   UTE – ÚJPEST FC-220 VOLT 3-9 (1-6) Az újpesti házirangadón nagy kérdések nem voltak a pontokat illetően. A Póta legénység volt a találkozó esélyese, és már az elején ezt a pályán is bizonyították. Néhány perc után már négy góllal vezettek, így a mérkőzés hátralévő részében csak a különbség volt kérdéses. A második játékrészben a vendégek már 8-1-re is vezettek, de a végére kissé kiengedtek, így végül hat gól lett a különbség. Ezzel a győzelemmel tartják második helyüket, míg az UTE továbbra is sereghajtó. Póta Balázs:Sikerült végre egy olyan mérkőzést játszanunk, amit az elejétől a végéig kontroll alatt tudtunk tartani, és ez az eredményben is megmutatkozott. Az idei év egyik legfelszabadultabb játékával rukkoltunk elő, aminek nagyon örülök, mert fontos volt számunkra ez a találkozó, de a pályán most nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Dolgozunk tovább keményen mert nehéz sorozat elé nézünk a következő hetekben. Már a jövő szerdai Veszprém elleni kupacsatára készülünk, ahol a tavalyi kupadöntős dolgát szeretnénk megnehezíteni. Reméljük minél több néző fog kilátogatni Budakalászra, ahol szeretnénk egy igazi futsal ünnepet varázsolni