Méltó ellenfelei voltunk az orosz lányoknak
2019.04.28 | 15:57
Méltó ellenfelei voltunk az orosz lányoknak A pénteki mérkőzés után, szombaton is megmérkőztünk az orosz válogatottal, ahol annyi volt csak a változás, hogy az elbúcsúztatott Nagy Anett ezúttal már nem volt a keret tagja. A második mérkőzésen Deczki Vanda védte a magyar kaput, míg a kezdőben Varga, Csepregi, Gelb és Sipos kapott helyet. Magyarország – Oroszország 0-2 (0-1) Budapest, Ludovika Aréna Magyarország: Deczki – Varga. Gelb, Csepregi, Sipos Cserék: Hargas, Ganczer, Megyeri, Üveges, Krascsenics P, Krascsenics Cs, Kota, Koch, Folk Edző: Dombó Jánoos 58381786_1012893072253984_6391825331258392576_n Ezúttal is jól kezdtek a mieink, letámadtuk ellenfelüket, ami szemmel láthatóan nem ízlett nekik. Jó néhány percig az orosz csapat nem tudott eljutni a magyar kapuig, míg lányaink többször is veszélyeztettek, és a vendégkapusnak több bravúrt kellett bemutatnia, leginkább Sipos átlövései után. Ahogy telt az idő, egyre magabiztosabbak lettek a vendégek, és vették át a játék irányítását, így Deczkinek is egyre több dolga akadt, de remekül védett, de a félidő közepén egy esetben már ő is tehetetlen volt. Egy orosz átlövés kijött a kapufáról, ami pont a centerük elé pattant, aki közelről nem hibázott. 0-1 A gól nem fogta meg a magyar csapatot és hamar két hatalmas lehetősége adódott az egyenlítésre, de mind a két esetben szépen védett az orosz kapus.  A játékrész második felében innentől inkább a vendégek domináltak, többet birtokolták a labdát, de gólt ők sem tudtak szerezni, így maradt a minimális orosz előny szünetre. 58571136_1012893838920574_3008027826617057280_n A második félidőt nagy lendülettel kezdte az orosz csapat, gyorsan járatták a labdát, és ez hamar gólt eredményezett. Két perc elteltével egy vendég támadás után, egy baloldali lövés utat talált a hosszú alsóba. 0-2 A gól után is az oroszok domináltak, és szemmel látható volt, hogy jobban bírják erővel. A mieink nem tudták velük úgy tartani a lépést, mint az első félidőben, így kevesebbet volt nálunk a labda, így kevesebb veszélyt is jelentettünk az ellenfél kapujára. Többnyire csak kontrákból sikerült helyzetet kialakítani, de azok is rendre kimaradtak. Az orosz fölény több nagy gólszerzési lehetőséget is hozott, de Deczki mindannyiszor bravúrral hárított, többször mentette meg a csapatot a góltól. Ahogy telt az idő egyre jobban fáradt a magyar csapat, de küzdött a szépítő találatért, és az utolsó percben Kota előtt ott volt a lehetőség egy gyors kontra végén, de nem sikerült ezt sem gólra váltani, így a vége két gólos orosz győzelem. 58680940_1012892545587370_3578083983818227712_n A lányok minden dicséretet megérdemelnek, méltó ellenfelei voltak Európa egyik legjobb válogatottjának, és egyedül csak a gól miatt lehet némi hiányérzetünk, főleg, hogy akadt gólszerzési lehetőség bőven.