Meggyőző, helyenként szép játékkal győzött a Tolna Gyulán
2018.10.02 | 10:09
Meggyőző, helyenként szép játékkal győzött a Tolna Gyulán A Gyulai Amazonok női futsal csapata szeptember utolsó hétvégéjén megkezdte az első osztályú bajnokságot hazai pályán a tavalyi bronzérmes, Magyar Kupa győztes Tolna-Mözs ellen. A találkozó előtt köszöntötték Fülöp Diánát, aki a női futsal válogatott tagjaként Európa bajnoki selejtezőn vett részt Ukrajnában. IMG_4514 Az átalakult gyulai együttes célja idén a középmezőnyben végezni, a vendégek számára pedig egyértelmű terv a felsőházba kerülés. Ennek megfelelően a rutinosabb tolnai csapat kezdte a jobban a találkozót, javarészt irányították az első félidőt. Az Amazonok játéka szétszórt és pontatlan volt, nem produkáltak az első 10 percben nagy ellenállást Molnárné Irénke tanítványai. Az első gól Horváth Hanna nevéhez fűződik, aki könyörtelenül vágta be a labdát a végig remekül védő Palócz Mónika hálójába. Nem sokkal később Halászi Kinga szerzett gólt szabadrúgásból, majd Balogh Noémin pattant meg szerencsétlenül egy vendég lövés, melynek eredményeképp a 16. percben 0-3 állt az eredményjelzőn. A hazai csapat időkérése után némileg határozottabban léptek fel a vendéglátók. IMG_4584 Heidt Edina a második félidő elején szerezte meg a gyulai csapat első, mint később kiderült egyetlen gólját, mely szépségdíjas szabadrúgásból született. A gól után sokkal jobban küzdöttek az Amazonok, de ezen a napon nem találtak fogást a sokkal rutinosabban játszó vendégeken. A 30. perc után Hegyi Szilvia tudott duplázni, beállítva az 1-5-ös végeredményt. [gallery ids="103606,103607,103608"] Gyulai Amazonok- WSH Tolna-Mözs 1-5 (0-3) Gyula, Városi Sportcsarnok Vezette: Szelezsán, Baráth, Krajcsovicz Gyulai Amazonok: Palócz Mónika, Kurai Nikolett, Fülöp Diána, Molnár Ágnes, Bálint Rebeka Cserék: Balogh Noémi, Szerb Katalin, Sovány Liza, Heidt Edina Edző: Molnár Zoltánné WSH Tolna-Mözs: Deczki Vanda, Halászi Kinga, Varga Adél, Horváth Hanna, Szalkai Kitti Cserék: Farkas Klaudia, Nádudvari Anna, Hegyi Szilvia Edző: Nagy Roland Gólszerzők: Heidt Edina illetve Hegyi Szilvia (2), Halászi Kinga, Horváth Hanna, Balogh Noémi (öngól) Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: - Július óta készülünk a bajnokságra, ami érthetetlen módon szeptember végén kezdődött el. Sajnos a Kalafa visszalépésével egyáltalán nem tudtunk hangolódni egy ilyen kemény találkozóra, mely rá is nyomta bélyegét a lányok játékára. Nem jöttek vissza a tanult dolgok, ezen a napon egyéni és csapatszinten sem működött a gépezet. Nagyon fiatal a csapat, rutintalanok vagyunk, de ilyen hibákat nem szabadna véteni ez NB I-ben. Dolgozunk tovább céljaink elérése érdekében, bízom benne, hogy a TFSE elleni mérkőzésen már olyan játékkal tudunk előrukkolni, melyet tavasszal produkált a csapat. Nagy Roland Nagy Roland: - Meggyőző, helyenként szép játékkal sikerült az első idegenbeli találkozónkon nyerni egy erős Gyula ellen! Gratulálok a csapatnak! Jó előjel lehet, a szezon első hazai mérkőzésünk előtt, amit a talán legnagyobb riválisunk, Szekszárd ellen fogunk játszani!