Magabiztos spanyol siker Gyöngyösön
2014.11.05 | 00:00

A nõi futsalválogatott 0-7 arányban alulmaradt Spanyolország ellen Gyöngyösön.
Gyöngyösön szépszámú közönség elõtt vonultak pályára a csapatok a Városi Sportcsarnokban.
A világranglista-elsõ vendégek már az elsõ percben magukhoz ragadták az irányítást, ám a mieink Vincze Anikó szép védéseinek köszönhetõen kezdetben tartották magukat. A 3. percben Megyes Ágnes révén veszélyes kapura lövéssel fejeztünk be egy akciót, ám röviddel ezután, a 4. percben Ana Luján révén megszerezték elsõ találatukat a spanyolok (0-1). Ellenfelünk a játékrész nagy részében szépen járatta a labdát, míg a mieink többnyire védekezésre kényszerültek. A 7. percben Vanessa Quintela góljával növelték elõnyüket a spanyolok (0-2), míg a 18. percben Patricia González állította be a félidei eredményt (0-3). A 20. percben a vendégek hatodik szabálytalansága miatt tízméterest rúghattunk, ám Radics Ágnes a kapu mellé gurított.

A második játékrész hasonló forgatókönyv szerint alakult, mint az elsõ: a spanyolok diktálták a ritmust, míg a magyar csapat erejét megfeszítve küzdött, és próbált egy-egy kontra után gólt szerezni. A 23. percben egy kipattanó után Patricia González ismét betalált (0-4), ezzel már jelentõs elõnyt szerzett a vendégegyüttes. A 27. percben helyzet adódott a mieink elõtt, Radics Ágnes lövését hárította a spanyol kapus. A 33. percben Vanessa Quintela egy gyors kontra után betalált (0-5), majd nem sokkal ezt követõen ismét gólt szerzett (0-6). A mérkõzés vége elõtt Amelia De La Flor állította be a végeredményt (0-7).

A találkozó egészében fölényben játszottak a spanyolok, a magyar válogatott becsületesen végigküzdötte a mérkõzést, de az eredményt nem tudta szorossá tenni. Összességében elmondható, hogy a vereség ellenére értékes tapasztalatokat gyûjtött a magyar csapat a világ jelenlegi legjobb nõi futsalválogatottja ellen.

A két csapat második mérkõzését szerdán 17:30-tól rendezik Gyöngyösön.

- A spanyol válogatott a világ legjobbja, az volt a célunk, hogy a játékosok megismerkedjenek az európai topfutsal ritmusával. Decemberben több mérkõzésen is részt vesz majd a válogatott, melyeken csak akkor fogunk tudni helytállni, ha felvesszük az európai tempót. A védekezésekben követtünk el hibákat, támadásban viszont voltak ígéretes dolgaink. Ha a védekezéseket rendbe rakjuk, akkor a holnapi mérkõzést szorosabbá tehetjük majd - mondta Sito Rivera az mlsz.hu-nak.

Magyarország-Spanyolország 0-7 (0-3)
 Magyarország: Vincze Anikó - Megyes Ágnes, Csepregi Gabriella, Üveges Katalin, Nagy Ágnes
 Cserék: Torma Lilla, Szórádi Nikolett, Szekér Anita, Ganczer Hajnalka, Radics Ágnes, Varga Adél, Kovács Alíz, Halászi Kinga