Magabiztos győzelmet aratott a Dunaferr
2019.03.20 | 10:09
Remekül kezdett, s végül magabiztos, 7-3-as győzelmet aratott a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata a Debrecen elleni hazai bajnokin.
A futsal NBI „A” csoportjának 4. fordulójában a Dunaferr DUE Dutrade FC a Debreceni Egyetem AC együttesét fogadta. A tét egyértelmű volt, hiszen amennyiben Fehér Zsolt csapata szeretne éremért játszani a 2018-2019-es kiírásban, akkor a mai meccstől kezdődően nem szabad több pontot elhullajtania. A mai győzelemre az idei évben lejátszott DEAC elleni meccsek alapján a hazaiaknak minden esélyük meg is volt, hiszen kettőből kettőt nyertek, ráadásul nagyon magabiztosan 6-1, majd 6-2 arányban. Villámrajtot vett a Dunaferr, hiszen mindössze öt másodperc elteltével megszerezte a vezetést. Fridrich szerzett labdát, melyet jól továbbított Szeghynek, aki azonnal a kapu elé tekert, melybe egy vendégjátékos ért bele rosszul, így a játékszer a kapuban landolt (1-0). A folytatásban is a hazaiak voltak a kezdeményezők, akik két perc múlva ismét betaláltak ellenfelük kapujába. Ezúttal egy oldalberúgás után nem figyeltek a debreceniek Pál Patrikra, aki hatalmas bombagóllal növelte előnyüket (2-0). Kondás lövése után kellett először Rigónak közbeavatkoznia, aki Tóth labdáját is biztosan védte, ezúttal lábbal. Ami közben gondot jelentett, hogy a hazaiak nyolc perc alatt elérték az öt szabálytalanságukat, valamint az is, hogy Kovács remek emeléssel szépített (2-1). Ám mielőtt elhihette volna a Debrecen, hogy akár a döntetlenért is küzdhet, Pál megszerezte a harmadik góljukat (3-1). A folytatásban öt a négy elleni játékra állt át a Dunaferr, mely a 12. percben eredményre vezetett. Szép labdajáratás után Öreglaki lépett meg védőjétől, majd nagy gólt ragasztott Faragó kapujába (4-1). Miután Móra szabálytalankodása már a hatodik volt, jöhetett a vendégek büntetője, melyet Rigó szép mozdulattal ütött az oldalvonalon túlra. A félidő hátralévő részében a hazaiak lábán járt főként a labda, de egyszer-egyszer a Debrecen is eljutott a kapu elé. Éppen ezért jött váratlanul a második találatuk, melyet Kondás szerzett, aki laposan gurított a hálóba (4-2). Sőt, ezzel még nem volt vége, hiszen Vékei már csak egy gólosra csökkentette csapata hátrányát (4-3). A befejezés előtt 40 másodperccel azonban Szeghy rázta le védőjét, aki remekül lőtte ki a hosszú sarkot, melynek következtében ismét kétgólos lett előny (5-3). Fordulás után mindkét fél visszafogottabban kezdett, melyet Fridrich szakított meg, aki tíz méterről dolgoztatta meg Faragó kapust. Négy perc elteltével a hazaiak váltak agilisabbá, akik több helyzetet is ki tudtak dolgozni, valamint rengeteg jó passzal tartották meg a labdát. Öreglaki emelése érdemel említést, aki Pál passzát emelte centikkel a felső léc fölé, de idő közben Rigónak két esetben is akadt tennivalója. Bár ebben a félidőben több lehetőséget dolgozott ki a Dunaferr, azok kimaradtak, viszont a kétgólos vezetésüket semmi nem veszélyeztette. A meccs védését Rigó mutatta be a 30. percben, aki az egyedül maradt Tóth lövését fogta hatalmas vetődéssel, ebbe azonban sajnos bele is sérült, de egy rövid ápolást követően tudta folytatni a játékot. A Dunaferre ez ébresztően hatott, melynek eredményeként egyéni játék végén Klacsák szerezte meg a hatodik góljukat (6-3). Az utolsó szalmaszálba kapaszkodva a Debrecen állt át vészkapusos játékra, azzal azonban nem ment sokra. Hat perccel a vége előtt Öreglaki harcolt ki szabadrúgást, melyet Németh végzett el, de az elakadt a sorfalban. Egy perccel később azonban már a harmadik találatát jegyezte Pál Patrik, ezzel négyre növelve az előnyt (7-3). Az utolsó percekben jól tartotta előnyét a Dunaferr, és azt is megengedhette magának, hogy egy teljes sor fiatalt küldjön pályára, ráadásul az újváros magabiztos győzelmével jelezte ellenfeleinek, hogy az éremszerzési céljaik igen komolyak. Dunaferr DUE Dutrade FC – Debreceni Egyetem AC 7-3 (5-3) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezette: Farkas - Tamási P - Urgyán Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó László - Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Sáhó Kristóf. Cserék: Cseresnyés Alex - Öreglaki Norbert László, Németh Péter, Danó Dominik, Pál Patrik Krisztián, Móra Viktor, Csányi Dávid István, Németh László, Hosszú Ádám. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Debreceni Egyetem AC: Faragó Ádám - Szentes Bíró Tamás, Kovács István, Vékei Nándor, Kondás Kristóf Cserék: Krajcsi Bence - Kasuba Máté Zoltán, Tóth Attila, Faragó Lajos, Rácz Zsolt Bence, Elek Gergő, Varga Dániel. Góllövők: Pál 3, Klacsák, Szeghy, Öreglaki, Szentes Bíró öngól illetve Kovács, Vékei, Kondás Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt:- Már a mérkőzés legelején bejelentkeztünk a három pontért! A 6.másodpercben gólt szereztünk! Ami rá is nyomta a bélyegét a találkozóra! Minden úgy alakult ahogy azt mi szerettük volna, 4-1 nél volt egy kisebb hullámvölgy amikor is közelebb engedtük a DEAC-ot. Ám villámgyorsan ritmust váltva újra megnyugtató előnyre tettünk szert, amivel bebiztosítottuk a 3 pont sorsát! Az utóbbi időben a helyzetkihasznalással voltak problémáink, a mai mérkőzésen jobban koncentráltunk ezeknek a helyzeteknél, aminek nagy arányú győzelem lett az eredménye! Külön öröm hogy sok hazai néző előtt történt mindez!
Elek Gergő Elek Gergő: - Mint az elmúlt mérkőzéseken. Koncentrációs hiba hátul, kimaradt helyzetek elől. Illetve most megtoldottuk sima védekezési hibákkal is. Le kell ülnünk együtt és meg kell keresnünk az okát, hogy miért tértünk le a helyes útról.     Forrás: dunaujvaros.com