Lélektelen hazai játékkal vereség
2015.04.11 | 10:11
Lélektelen hazai játékkal vereség Pioneers VFC – Csömör 3 – 4 (0 – 3) Békéscsaba, 100 néző. V.: Szilágyi, Szabó, Takács. Pioneers: Könyves – Szarka, Dohányos, Knyihár, Sztojka. Csere: Patka, Szabó, Lukucz, Veres, Farkas, Szász, Zsömbörgi, Horváth, Laksteter. Vezetőedző: Kiss László. Csömör: Maruzsi – Józsa, Érsek, Szűcs. Csere: Takó, Miletics, Gyárfás, Szécsi. Játékosedző: Takó Csaba. Góllövők: Szarka, Horváth, Knyihár ill.: Érsek 2, Takó, Józsa.   Az alsó-házi rangadó tétje az volt, hogy meg tud-e ugrani ellenfelétől öt ponttal a hazai egylet, vagy pedig csömöri győzelem esetén helycsere következik be a tabellán. Végül is ez utóbbi jött be, ugyanis úgy tűnt a Pioneers játékosai túlságosan is könnyedén veszik a meccset. Az első félidőben az ellenfél kapuja előtt kihagyták a kihagyhatatlant is, míg a védekezésükre nem figyeltek és a csömöriek óriási egyéni hibák után háromgólos előnyre tettek szert. Fordulás után hiába szépített szinte azonnal a VFC, a ziccereik továbbra is kimaradtak, míg a Csömör taktikusan játszva megőrizte előnyét és három pontot szerzett. Kiss László, a Pioneers vezetőedzője: - Mintha fel sem fogtuk volna, hogy milyen fontos számunkra a mérkőzés, emellett enerváltak, ötlettelenek voltunk, nem éreztem a felelősséget a fiúkon. A második félidőben már jobban játszottunk, de ez csak arra volt elég, hogy megközelítsük a kulturáltan futsalozó vendégeket. Sajnos nem tett jót a hosszú szünet, de nem csüggedünk, mert még sok mérkőzés van hátra a rájátszásból. Takó Csaba, a Rubeola FC Csömör vezetőedzője: - Nagyon örülünk, hogy nyertünk, nehéz győzelem lett! Az első félidőben határozott és pontos játékot tudtunk bemutatni, még nagyobb előnyt is szerezhettünk volna. Ellenben a másodikban egy buta gól és pár rossz döntés után nehézzé vált a folytatás. Ugyanakkor a  szerencse is mellénk állt, sikerült rendezni a sorainkat, és a végén stabilan álltunk a lábunkon, a döntő találatot is elértük. A mérkőzés egészét tekintve, úgy gondolom, rászolgáltunk a győzelemre. Veres Zsolt, a Pionerres VFC játékosa: - Jó előjelekkel vártuk a mérkőzést, de a taktikai feladatokat nem tudtuk megvalósítani. Lassú, kapkodó és pontatlan volt a játékunk, így az ellenfél tetemes előnyre tett szert. Második félidőben megpróbáltunk felpörögni, ez gólokban is megmutatkozott, de csak futottunk az eredmény után. Az utolsó percekben, 5 a 4 elleni játékhelyzetben kapott gól megpecsételte sorsunkat. A védekezésen és helyzetkihasználáson feltétlen javítanunk kell!

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15