Legyőzték a portugálok a spanyolokat
2014.12.15 | 00:00

Úgy látszik, rájár a rúd a spanyol válogatottakra az idei évben. A férfi futsal EB döntõben is kikaptak a négy között az oroszoktól, és a nõi VB-n sem sikerült a döntõbe jutniuk.

Az ibériai elõdöntõben a portugálok várták a spanyol csapatot, és bizony nem sok esélyt adtak a luizitánoknak a döntõbe jutásra. A mérkõzésen kétszer is a spanyolok szerezték meg a vezetést, de a portugálok nem adták fel, és mindkétszer egyenlítettek, majd a vége elõtt két perccel a vezetést is megszerezték.

A mérkõzést nézve azonban, nem volt ilyen barátságos az eredmény alakulása. Repkedtek a sárga lapok, és bizony döntõnek bizonyult a második félidõ közepén, amikor egy szabálytalan csere miatt második sárgával kiállították Saetat a spanyoloktól. Az emberhátrányt tetézte, hogy a játékvezetõk elküldték a kispadtól a reklamáló spanyol edzõt, Venancio Lopezt. Az emberelõnyt gólra váltották a portugálok, majd egy komoly védelmi hiba után fordítottak 3-2-re. Következett az 5 -4 elleni végjáték a spanyolok részérõl, de nem bírták áttörni az önfeláldozó portugál reteszt.

Spanyolország-Portugália 2-3 (1-1)

A másik ágon a brazilok gálázva nyertek a hazaiak ellen. 4-0-s félidõ után, csak az eredmény volt kérdéses.

Brazília-Costa Rica 8-1 (4-0)

Az ötödik helyért Japán-Guatemala 1-2 (1-0)