Küzdelmes mérkőzésen, nagy csatában magabiztosan 8-2 nyert a Rába ETO a Berettyóújfalu ellen.
2018.01.30 | 08:45
Küzdelmes mérkőzésen, nagy csatában magabiztosan 8-2 nyert a Rába ETO a Berettyóújfalu ellen. Hihetetlen gyors gólokkal lepte meg az örök riválist az ETO mindkét félidő első perceiben, ami eldöntötte a mérkőzést. Az ETO látványos gólokkal őrölte fel a Berettyót. Juanra 3, Alex, Dávid R. 2, Martinez egy gólig jutott. A fölényes sikerrel a Győr egy pontra megközelítette a MVFC-t és bejelentkezett az alapszakasz győzelemért folyó versenybe. Villámrajttal kezdte a meccset az ETO, Juanra szerencsés találattal szerezte meg a vezetést (1-0). A második találatra nem kellett sokat várni, ismét Juanra távoli lövésével vette be Tihanyi kapuját (2-0). Ugyanebben a percben triplázott az ETO, Alex volt eredményes (3-0). Időt kért a vendégek mestere Mullor Cabrera Sergio. Villámrajttal kezdte a meccset az ETO, Juanra szerencsés találattal szerezte meg a vezetést (1-0). A második találatra nem kellett sokat várni, ismét Juanra távoli lövésével vette be Tihanyi kapuját (2-0). Ugyanebben a percben triplázott az ETO, Alex volt eredményes (3-0). Időt kért a vendégek mestere Mullor Cabrera Sergio.

Az időkérés után percekkel később magához tért a Beri, Alaszticsnak kellett többször védenie. Az ETO a kapuja előtt hősiesen védekezett, a Mezei-Vill nagy elánnal támadott. A győriek mindegyike nagyot védekezett, Alasztics parádés védésekkel sokkolta a vendégeket. Megérdemelten jött a szépítő találat, Da Silva játszotta középre a labdát, Sanchez Barrena került helyzetbe, aki közelről a győri kapuba bombázott a 14. percben (3-1). Kiegyenlítődött a mérkőzés, kemény egyéni párharcok, óriási taktikai csata folyt a parketten. A hajrában ismét háromra nőtt az ETO előnye. Pazar támadás után Juanra triplázott a 20. percben (4-1). A szünet után szinte megismétlődött az első félidő gólszürete. 1 percen belül három gólt jegyzett a Címvédő! A 23. percben Alasztics védésével indult meg a győri akció. Dávid vezette fel a labdát, remek ütemben tálalt Alexhez, aki a kivetődő Tihanyi mellett gurított a hálóba (5-1). Hatalmas taps és ováció fogadta a győri szurkolóktól az ötödik gól érkeztét, nagyot játszik az ETO ezekben a percekben. Gyönyörű futsalos góllal hatra nőtt a győri gólok száma, Alex hosszú labdáját Dávid R. mértani pontossággal a jobb kapufához érkező Martinez lábára varázsolta, aki közelről a kapuba talált (6-1). Fél percen belül ismét rezdült Tihanyi hálója, letámadt a Martinez szerzett labdát, aki sarokkal Dávidhoz passzolt, aki egy szép csellel kibillentette Tihanyit egyensúlyából és az üres kapuba gurított (7-1). Ismét időkérés, a Berettyóújfalu csapata komoly hátrányba került, innét nehéz lesz felállnia Trencsényiéknek. Ahogy az első félidőben mindent egy lapra tett fel a Berettyó, megpróbálták a lehetetlent. Az ETO védekezése jól működött, kontrái mindig veszélyesek voltak. Az erőfeszítések ismét góllá értek, S. Barrena duplázott a 29. percben (7-2). Az utolsó 8 percre a Berettyó vészkapus játékkal szerette volna kozmetikázni az eredményt, Alasztics extázisban védett, ami demoralizálta a vendégeket. Alasztics majdnem gólt is szerez, de az üreskapura emelése a felső léc lapján csattant. Nem úgy, mint Dávid Richárd, aki labdaszerzése után maga elé húzta a labdát és magasan ívelt a MVFC kapujába (8-2). Az utolsó percekben kétszer is a kapufán csattantak a Berettyó lövések, majd lepergett a második 20 perc, legyőzte a listavezető Berettyót az ETO! Hatalmas meccsen, helyzeteit jobban kihasználva került villámgyorsan több gólos előnybe a Győr, a Berettyónak végig hátrányban kellett futsaloznia. A még mielőtt életre keltek volna a vendég remények a szünet után, újabb villám találatokkal az ETO eldöntötte a rangadót. Szép győzelem, jöhet a következő ellenfél, legközelebb február 12-én játszik a Címvédő, amikor Veszprémbe látogat az ETO. Javi Rodriguez: - Nagy meccset játszott csapatunk, ez az út, ami követendő! Köszönöm mindenkinek a mai munkát! Nagyon boldog vagyok a meccsen mutatott hozzáállásunk miatt, gratulálok mindenkinek! Juanra: - Nagyon komoly meccset játszottunk egy nagyon jó csapat ellen. Megérdemeltük a győzelmet, remélem a jövőben is tudjuk folytatni ezen a szinten a játékot. Nagy köszönet a szurkolóinknak, óriásit segítettek, megérdemlik ezt a győzelmet! Alasztics Marcell: - Nagyon magas színvonalú, kiélezett mérkőzésre volt kilátás, a várakozásokat teljes mértékben kielégítette a rangadó! Szerettünk volna itthon közönség szórakoztató győzelmet aratni, ez szerencsére így is történt. Nagyon boldogok vagyunk, reméljük jól szórakoztak a kilátogatók, Hajra ETO!!! Dávid Richárd: - Nagyon örülök a győzelemnek! Jó iramú, magas színvonalú mérkőzésen sikerült 1 pontra megközelíteni az MVFC-t! Taktikailag fegyelmezett, helyenként érett játékot/futsalt játszottunk! Rába ETO – MVFC-Berettyóújfalu 8-2 (4-1) Győri Egyetemi Sportcsarnok | 250 néző Játékvezetők: Czene-Joó Ádám | Asszisztensek: Zimonyi P., Kubicsek M. ETO kezdő: Alasztics M. – Klacsák B., Alex Constantino, Dávid R: Csere: Klcsó G., Papp B., Tama Á., Gonzalez M., Vas Á., Sáhó K., Bognár B., Kőfalvi P. Vezetőedző: Javier Rodriguez MVFC: Tihanyi Cs. – Szabó P., Da Silva, Harmati T., Trencsényi J. Csere: Mezei D., Sanchez Barrena, Kovács I., Daróczi D., Gál I., Nagy D., Takács Z. Vezetőedző: Mullor Cabrera Sergio Gólszerzők: Juanra (1, 3, 20p), Alex Constantino (3, 23p), Gonzalez Martinez (23p), Dávid R. (24, 35p), illetve Sanchez Barrena (14, 29p) Sárgalap: Gál I. 33p, Alex 40p,