Kupagyőztes a Futsal Klub Székelyudvarhely
2020.10.15 | 10:13

Tizennyolc éve játszanak teremlabdarúgást Romániában, Székelyudvarhely háromszor nyerte meg az országos bajnoki címet, az aranyérmek mellett egy trófea mindezidáig hiányzott a vitrinből. 2020 október 14. aranybetűkkel kerül be a város sportkönyvébe: a Futsal Klub Székelyudvarhely elhódította a Román Kupát.

2020 márciusában rendezték volna a teremlabdarúgó Román Kupa négyes döntőjét a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában. Mivel a pandémia miatt ezt le kellett fújják, így a szakszövetség a most újraindult szezon első teremtornájának végére ütemezte. Az elődöntőket követően a fennállása első fináléjára készült a Futsal Klub Székelyudvarhely, az a Dévai Autobergamo volt az ellenlábas, amely már három serleget zsebelt be ezidáig. Nem volt könnyű dolga egyik csapatnak sem, hiszen öt nap alatt ez volt az ötödik találkozójuk.

A felek az 1. Liga alapszakaszában már megmérkőztek egymással, három nappal a finálé előtt roppant izgalmas meccsen négygólos hátrányból jött vissza az FK, hogy aztán a Hunyad megyeiek örvendjenek a legvégén, 7–6-ra nyertek. Utóbbiak a fináléra nem számíthattak azon négy sportolóra, akik pozitív koronavírus tesztet produkáltak, ráadásul az elődöntőben kiállították, így nem játszhatott egyik legjobbjuk, Obadă. A szerda délutáni RK-döntő elején a fáradtság nem látszott egyik együttesen sem, egymás után hozták össze a lehetőségeket, igaz, hogy a befejezés mindkét kapunál pontatlan volt, ahogy a két hálóőr is magabiztosan hárította a lövéseket. A 11. percben Kedei Barna törte meg a gólcsendet, szép egyéni akciót követően kicselezett egy védőt, majd hétről a bal alsóba spiccelte a játékszert (1–0). Hiába a dévaiak időkérése, növelte előnyét az FK: Kedei passzolt Gálfinak, aki a félkörről eltekerte Iancu mellett (2–0). A Jakab Zoltán által irányított csapat volt aktívabb, sokkal nagyobb nyomást gyakorolt az ellenlábasra, a 17. percben pedig megszerezték a harmadik góljukat is, Balázsi került ziccerbe, a fiatal támadó pedig nem kegyelmezett. A szünet előtt megpróbálkozott a kapus mezőnyjátékosra való cserélésével a Hunyad megyei csapat, a húzás nem jött be, Bálint csípett el egy átadást, könnyűszerrel alakította ki az első félidőbeli eredményt: FK–Autobergamo 4–0

A második játékrészt is vészkapussal indította a dévai alakulat, a fogást a sokkal motiváltabb, többet mozgó székelyudvarhelyiekkel szemben nem találtak. Mindvégig figyelmesen játszottak Szécsiék, amikor ellenfelük hibáját ki tudták használni, akkor rendre megtették: Kedei két góljával a 24. minutumban 6–0-at mutatott az eredményjelző. Kis reménysugár a 29. percben csillant fel az Autobergamónak, ekkor kétszer is megzörgették az udvarhelyi hálót. Ez csak csalfa tünemény volt, Kedei meglőtte negyedik gólját is, így gyorsan visszaállt a nagyarányú különbség (8–2

A döntő hátralévő része inkább hasonlított egy baráti mérkőzésre, mint egy kőkemény küzdelemre. Mindkét fél a szép megoldásokra törekedett, mindenki előtt tudatosult, hogy a Román Kupa 2020-as kiírását ki nyerte. Potyogtak a gólok, végül 10–5-nél szólalt meg a végső dudaszó. Óriási fegyvertényt vitt véghez a Futsal Klub Székelyudvarhely, keretében csupán udvarhelyszéki játékosok szerepeltek, ráadásul a tizennégy fős csapatból tízen 23 éven aluliak

Teremlabdarúgó Román Kupa, döntő:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 10–5 (4–0).
Erőss Zsolt Aréna, Csíkszereda.
Vezették: Chiță–Hanceariuc.

FK: Gălățeanu – Kedei, Szécsi, Balázsi, Bálint.
Játszott még: Kerestély, Gálfi, Balázs, Miklós, Jakab.
Edző: Jakab Zoltán

Autobergamo: Iancu – Stoica, Szőcs, Plugaru, Grosu.
Játszott még: Boldor, Ion, Moț

Gólszerzők: Kedei Barna (11., 23., 24., 31.), Gálfi Artúr (12., 35.), Balázsi Attila (17.), Bálint Andor (20., 30., 37.), illetve Marian Plugaru (29.). Szőcs László (29., 36.), Andrei Grosu (34.), Denis Boldor (36.).

Forrás: Józsa Csongor/szekelyhon.ro
Fotók: Pinti Attila

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45