KIVÁLÓAN SIKERÜLT A KECSKEMÉT BAJNOKI FŐPRÓBÁJA
2020.08.25 | 08:28

A bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzésen a TFSE együttesét fogadta az SG Kecskemét Futsal a Messzi István sportcsarnokban hétfőn este.

Két és fél percet kellett várni az első hazai gólra: Mánya cselezte be magát a kapu elé, majd lőtt a lábak között a hálóba, 1-0. Nem sokkal később megint ő volt eredményes, nagy erővel vágta a lekészített labdát a léc alá, 2-0. Ezt követően Ristic a 4. percben iratkozott fel a gólszerzők közé, harcosan szerzett labdát, majd nem hibázott, 3-0. A gyorsan bekapott gólokra időkérés volt a válasz a vendégeknél, de nem sikerült rendezni a sorokat, Simic 4-0-ra növelte a hazai előnyt a 7. percben. A félidő derekán egy kontrából Gavrilovic villant (5-0), amelyre egy sistergős kapufa volt a válasz a TFSE részéről. Egy perccel a szünet előtt tízmétereshez jutott a hazai alakulat, de nem sikerült értékesíteni, így maradt az 5-0-ás állás az első felvonást követően.

Alig jöttek ki az öltözőből a csapatok, máris rezzent a háló. Ristic mesteri tekerése után már 6-0 állt a kijelzőn, és ekkor még csak kettő minutum telt el a második etapból. Eztán alábbhagyott a lendület, kisebb-nagyobb pontatlanságok jellemezték mindkét csapat játékát, és bizony a TFSE többször is megdolgoztatta ebben az időszakban Verebélyit a kecskeméti kapuban. Móra kapufájával aztán újra jelezte a hazai alakulat, hogy nincs még vége részükről a meccsnek. Koós Károly vezetőedző időkéréssel igyekezett felrázni fiait a maradék tizenegy percre, sőt kapusát lehozva gyakorolta a létszámfölényes játékot az SG Kecskemét Futsal. A szerencsének is köszönhetően egy öngóllal növelte előnyét a Kecskemét, majd az ellentámadásból szépített rögtön a TFSE, 7-1. A hajrában a vendégek is megpróbálták kapusukat mezőnyjátékosra váltani. Csekély sikerrel, ugyanis egy eladott labda után Gavrilovic büntetett a saját térfeléről, 8-1. A lefújás előtt még Nyeste pimasz emelésének tapsolhatott a közönség, a végeredmény 9-1.

Koós Károly vezetőedző értékelése: A felkészülési meccsek összességét nézve most játszottunk a legjobban. Ez bizakodásra adhat okot egy héttel a bajnoki rajt előtt. A TFSE tavaly megnyerte az NBII-öt, csak a járványhelyzet miatt nem jutottak fel, előtte pedig BME néven az NBI-ben szerepeltek, tehát nagyon jó csapatról beszélünk. Több NBI-es csapat megszenvedett ellenük, ezért is értékes ez a nagyarányú győzelem. Le a kalappal a srácok előtt. Bízom benne, hogy jövő héten hétfőn hasonló koncentráció mellett sikeres bajnoki rajtot tudunk venni a Veszprém ellen!

SG Kecskemét Futsal - TFSE 9-1 (5-0)