Kis híján megtréfálta a Kelen a Fradit!
2015.11.19 | 11:26
Kis híján megtréfálta a Kelen a Fradit!   ALBA REGIA FUTSAL - BARÁTI FUTSAL CLUB 6-1 (2-0) Zsinórban harmadik győzelmét aratták a móriak. Ezúttal már ők számítottak az esélyesebbnek, és ennek megfelelően játszottak. Az első félidőben még tartották magukat a vendégek, de a második félidőre kidomborodott a nagyobb tudás, és végül magabiztosan nyert az Alba Regia.   AIRNERGY FC - ASTERIX SC 5-1 (3-0) A hazai fiataloknak nem jött jól a múlt heti szabadnap, hiszen lendületben voltak. Most egy kötelező győzelem várt rájuk, de általában ezek a legnehezebbek. A hazaiaknak nem sikerült felpörögni erre az összecsapásra, de ennek ellenére is könnyedén nyertek, mondhatni félgőzzel. A vendégek küzdöttek, de ennél több nincs bennük jelenleg.   GYŐRLADAMÉRI SASOK – TFSE 6-8 (1-4) Előzetesen úgy tűnt, hogy végre egy könnyű meccse lehet a TF-nek, annak ellenére, hogy elég foghíjasan utaztak el. Az első félidő ezek alapján zajlott, hiszen három gólos volt az előnyük, de az egyetemisták a második félidőre a móri találkozóhoz hasonlóan elveszítették a fonalat. A lelkes hazaiak rohamoztak, és közel voltak a bravúrhoz, de végül a rutinosabb fővárosiak, ha nehezen is, hozták a kötelezőt.   BME FC - BŐNY-SZAVILL CONSULTING 2-7 (0-3) A forduló rangadóját rendezték a MAFC csarnokban, ahol az egyetemisták kezdtek jobban, ők irányították a találkozót, de míg csak helyzetekig jutottak, addig a bőnyiek remekül éltek a kontrák adta lehetőségekkel és szinte minden helyzetükből betaláltak. Namuquita Roland klasszikus mesterhármasával tetemes előnyre tettek szert. A szünet után Csernaiék rögtön vészkapus játékra váltottak, de miután gyorsan kaptak belőle három gólt, nem erőltették tovább. Ezek után a hátralévő idő már csak formalitás volt. A Bőny ezzel a győzelemmel lerázta magáról a mögötte álló BME-t és tapad a Fradira. FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - KELEN SC 3-2 (1-1) Előzetesen kevesen gondolták, hogy ez az összecsapás sok izgalmat fog tartogatni, de a vendégek csupa szív, fegyelmezett játékuknak köszönhetően közel voltak az idény eddigi legnagyobb meglepetéséhez. Bátran kezdtek a kelenvölgyiek, akik meglepték a Fradit letámadásukkal és meg is szerezték a vezetést Tóth Norbert révén. A vendég előny nem tartott sokáig, mert egy percen belül Kulik válaszolt, így kezdődhetett minden elölről. A folytatásban a Fradi irányított, míg a Kelen többnyire védekezett, de akadtak lehetőségeik, de több találat már nem esett nagy meglepetésre. A második játékrész hasonlóan kezdődött, mint az első, vendéggóllal. Garamszegi juttatta előnyhöz újra csapatát. Az újabb bekapott gól után a hazaiak magasabb fokozatra kapcsoltak és odaszögezték a kapujához ellenfelüket. A Kelen elvétve tudott kijönni a szorításból, és a kérdés csak az volt, hogy ki lehet-e bírni ezt a nagy nyomást. Sokáig úgy tűnt, hogy igen. Remekül védekeztek, és kapusuk is bravúrok sorát mutatta be, vagy ha már ő is tehetetlen volt, akkor a kapufa is besegített, több esetben is. Már csak négy perc volt hátra, amikor megtört a hazai gólcsend. Fehér Krisztián góllal ünnepelte születésnapját, és kiegyenlített egy átlövésből. A zöld-fehérek rohamoztak tovább, de két óriási hibát is elkövettek hátul a nagy kapkodásnak köszönhetően, így a vendégek előtt kétszer is ott volt a lehetőség az újabb előny szerzésre. Csernik vezethette kétszer is Borsira a labdát. Előbbinél a kapus bravúrral hárított, míg a másodiknál már túljárt a hálóőr eszén, de az üres kaputól egy méterre elcsúszott és odalett a lehetőség. És ahogy ilyenkor lenni szokott, a kihagyott helyzet megbosszulta magát. Az ellentámadást követően Karacs lőtte ki a hosszú sarkot egy egyéni villanást követően, megszerezve a győztes találatot. Az utolsó két percre a népligetiek eldugták a labdát, és végül begyűjtötték a három pontot, idei legnehezebb meccsükön. Dicséretet érdemelnek a vendégek, akik megrángatták az oroszlán bajszát, és ha a legvégén higgadtabbak, kihasználják a meccslabdát, és ponttal vagy pontokkal távoznak a Népligetből. Kattints ide a Tabelláért ! [gallery ids="47687,47688,47689,47692,47693"]