Kétgólos előny a visszavágóra
2020.01.16 | 10:08
A futsal Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán a Haladás VSE 4-2-re legyőzte a Dunaújvárost – így előnnyel utazhat a visszavágóra.
A Haladás a bajnokságban Szombathelyen (8-2) és Dunaújvárosban (5-2) is biztosan verte ellenfelét. A kupameccsen is esélyesként lépett pályára. Haladás VSE–Dunaferr Due Dutrade FC 4-2 (3-1). Szombathely, 450 néző, futsal Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés, Vezette: Kubicsk M., Tamási P.. Imrő J. HVSE: Alasztics – Horváth P., Simic, Dróth, Vidák. Csere: Gyimesi, Sásdi (kapusok), Hajmási, Sipos, Szakasics, Gerencsér, Péter, Vas, Luis Garcia. Edző: Juan Calvo Rodriguez Ramon. Dunaferr: Rigó – Klacsák, Faragó, Pál, Sáhó. Csere: Cseresnyés, Németh P., Dorogi, Fridrich, Szeghy, Cyányi, Horváth B. Edző: Fehér Zsolt. Gólszerzők: Simic 2 (7., 14.), Dróth (9.), Vidák (22.), ill. Klacsák 2 (2., 35.).

HaladasDunaujvaros20200115UT1-1Milos Simic nagyszerű, gólerős játékkal járult hozzá a győzelemhez Fotó: Unger Tamás

Bátran kezdett a Dunaferr, egy szép támadás után gyorsan előnybe is került. A Haladás rendezte a sorait, nekiesett ellenfelének. Perceken belül parázs hangulat kerekedett, kemény párharcokat láthattak a nézők. Egyre jobban szorult a vendég, egyre több helyzetet dolgozott ki a házigazda. Végül Simic egy parádés támadás végén, okos góllal egyenlített. Nem sokkal később pedig Alasztics kidobását Dróth klasszis mozdulattal váltotta gólra (9. perc: 2-1). Pörgött a meccs, pörgött a Haladás – de nagyon rohant előre, védekezésben követett el hibákat. Ettől függetlenül csak idő kérdése volt az újabb hazai találat. Vas helyzeténél a kapufa még a vendégek segítségére sietett. Simic viszont egy villámgyors kontra végén megszerezte második gólját. Időt is ért a Dunaferr. De nem változott a játék képe: maradt az irányítás a hazaiaknál. Igaz, annyit azért elért a vendég, hogy több gólt már nem kapott az első félidőben. Fordulás után sem vett vissza a tempóból a HVSE. A 31. születésnapját ünneplő Vidák talált kapuba egy szép egyéni alakítás végén. Jól játszott a Haladás, sorra dolgozta ki a helyzeteket – amelyeket bőkezűen eltékozolt. A Dunaújváros küzdött becsülettel – vagy inkább küszködött – , de kapura nem jelentett veszélyt, nyomás alatt pedig sokat hibázott. Rigó kapus többször el is veszítette a fejét, szinte minden arra járó Haladás-futballistába belekötött. De a hangulat amúgy is feszült volt – mintha nem lett volna más fegyvere az ellenfélnek, csak a hangulatkeltés. Ugyanakkor a vendég nem adta fel, egy gyorsan elvégzett szögletből szépített (35. perc: 4-2). Ettől új erőre kapott a vendégcsapat. Az izgalmas hajrában végül nem esett már gól. Nyert a Haladás, de a vártnál talán kisebb előnyt harcolt ki magának. A visszavágó február 22-én lesz Dunaújvárosban. Forrás: vaol.hu