Jól játszó Aramist győzött le a Hali
2019.04.02 | 11:35
Jól játszó Aramist győzött le a Hali Az NB I-es futsal bajnokság rájátszásának 5. fordulójában a Kútház Haladás VSE nagy csatában gyűrte le az Aramist. Jó tempóban kezdtek a csapatok, mindkét kapusnak távoli lövéseket kellett hatástalanítania. A percek múlásával a Haladás átvette az irányítást, ami helyzetekben is megmutatkozott. Az Aramis próbált szervezetten játszani, és semmi kockázatot nem vállalt. Ugyanakkor a hazaiak pontrúgásaiban, átlövéseiben azért rejlett veszély. Aztán Dróth villant, befordult védőjéről, és a kapus lábai között lőtt a hálóba (9. perc: 0-1). Támadásban, lendületben maradt a Haladás, sokkal többet volt a labda a szombathelyieknél, időt is kért a hazai kispad. A folytatásban bizony kellett védenie Alaszticsnak is, próbált egyenlíteni az egyre bátrabban játszó házigazda. A félidő hajrájában többször is növelhette volna előnyét a vasi alakulat, de kimaradtak a szombathelyi helyzetek. De igazából már egy kiegyenlített meccset szakított meg a szünetet jelző sípszó. 481bac74-fb75-46ea-9fb2-9e106e304279A második félidő komoly hazai helyzettel kezdődött, amire Vidák válaszolt egy kapufával. Keményedett a csata, potyogtak a sárga lapok. Az Aramis pedig egy szép góllal egyenlített (23. perc: 1-1). Próbált felpörögni a Haladás, de nehezen boldogult harcos ellenfelével. Ám Hajmási egy végletekig kijátszott akciót váltott gólra higgadtan, és visszavette az előnyt a szombathelyieknek. A feszült meccsen a Haladás nagyon korán, már a második játékrész derekán begyűjtötte az öt csapatfaultot. Gyorsan meg is kapta a kisbüntetőt az Aramis – amit kihagyott, kapufára rúgott a házigazda. Vészkapus játékra váltott a vendéglátó. Többször is labdát lopott a Haladás, de nem sikerül beemelni az üres kapuba. Feljebb tolta a játékát az Aramis, így nagyobb tere maradt támadnia a Haladásnak – sok szombathelyi helyzet maradt ki. Aztán Vas tett pontot a meccs végére: erőszakos labdaszerzés után egyedül tört kapura, és a remek szólót szép góllal zárta (38. perc: 1-3). A meccsbe belefért még egy zúgó Aramis-kapufa, két nagy Alasztics-védés és egy Hajmási-mentés. Fontos három pontot gyűjtött be a Haladás, amely nagy csatában, de összességében megérdemelten nyert.

Aramis SE – Kútház Haladás VSE 1-3 (0-1). Budaörs, Aramis Sportcsarnok 200 néző, Vezette: Farkas B., Futó T., Nyekita B. Aramis: Soós – Fekete M., Sámson, Büki, Boznánszky. Csere: Vámosi (kapus), Németh, Vattamány, Fekete O., Juhász, Bognár, Gál. Edző: Frank Tamás. HVSE: Alasztics – Simic, Pocaia, Dróth, Vas. Csere: Gyimesi, Sásdi (kapusok), Michel, Sanchez, Hajmási, Horváth P., Sipos, Péter, Vidák. Edző: Sziffer András. Góllövők: Fekete O. (23.), ill. Dróth (9.), Hajmási (27.), Vas (38.). vezetőedző__Frank TamásFrank Tamás: - Színvonalas, lüktető iramú mérkőzést játszottunk, de a kapufa éle ismét igazságos volt.... Nem szeretnénk az utolsó pillanatokra hagyni döntést, ezért a Nyírgyulaj ellen mindenképpen pontot kell szerezni, ami nagyon nehéz lesz, látva pénteki ellenfelünk jó szériáját. Sziffer_Andras   Sziffer András: - A három pontért jöttünk, ami sikerült is, és ez a legfontosabb! A játékosokon érződött, hogy sokat kivett belőlük a Veszprém elleni mérkőzés, ennek ellenére mindent megtettek a sikerért, és ha nem is brillírozva, de hozták a kötelezőt, amiért jár a gratuláció. Forrás: Tóth Gábor, Vaol.hu