Jöhet a bronzmérkőzés!
2022.07.03 | 09:39

Sok idő nincs pihenni a péntek késő esti elődöntőt követően, hiszen vasárnap délután már a helyosztó következik, ahol Ukrajnával találkozunk, melyet az M4 Sport+ szintén élőben közvetít.

Női futsal Európa-bajnokság, bronzmérkőzés:

MAGYARORSZÁG - UKRAJNA
15:30 Portugália, Gondomar
Élőben: M4 Sport+

Mind a két együttes az elődöntőben a papírformának megfelelően végzett. Az ukránoknak nem volt esélyük a spanyolok ellen, már fél perc után hátrányba kerültek. A spanyolok végig nagy fölényben játszottak és csak a különbség volt a kérdés. A szünetben 4-0 volt az eredményjelzőn, majd a vége 9-0 lett, így könnyed játékkal a spanyol kerültek a döntőbe, míg az ukránoknak maradt a bronzmeccs.

A mi találkozónk a portugálok ellen hasonlóképpen alakult. Nemzeti együttesünk javarészt csak védekezett, és elvétve jutott el ellenfele kapujához. Volt lehetőségünk a gólszerzésre, de nem sikerült betalálni. A portugál nyomást az első félidő közepéig bírtuk, ekkor talált be először a házigazda, majd szünetig még két gólt szereztek. Fordulás után hamar gólt kaptunk, de utána sokáig remekül őriztük a kapunkat, de a hajrában még kétszer beköszöntek a portugálok, így 6-0 lett a végeredmény.

A két elődöntőt nézve a bronzmérkőzésen két hasonló játék erejű együttes találkozik, bár az eddigi egymás elleni mérkőzéseket tekintve ellenfelünk az esélyesebb. A hét eddigi lejátszott összecsapáson egyszer sem tudtunk nyerni ellenük, három döntetlen mellett hét vereség a mérleg. Legutóbb 2,5 éve játszottunk egy felkészülési tornán, ahol 5-1-re kaptunk ki. A győzelemhez legközelebb a négy évvel ezelőtti EB selejtezőn álltunk. Akkor 4-4 lett a végeredmény, de többször is vezettünk. Jó lenne ezt a rossz sorozatot ma délután megszakítani és megszerezni a bronzérmet. Ami biztos, hogy a lányok ezúttal is mindent meg fognak tenni a sikerért.