Izzadtságszagú hazai FK Székelyudvarhely siker
2019.03.06 | 11:46
Izzadtságszagú hazai FK Székelyudvarhely siker Fordulatos találkozón alaposan megdolgozott a pontokért a székelyudvarhelyi teremlabdarúgó együttes. Előnyből hátrányba került, onnan csikarta ki a diadalt. Vadonatúj szerelésben lépett pályára az FK. Több mint másfél hónap után játszott hazai környezetben találkozót az FK Székelyudvarhely. A teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának tizenhatodik játéknapján a pontvadászat újoncát, a Gloria Buzău együttesét látta vendégül hétfőn délután a városi sportcsarnokban. Visszafogott érdeklődés, mintegy háromszáz néző előtt új sárga-világoskék felszerelésben lépett pályára a házigazda.

b_fk--buzau-ba-7

A Grigoraș – Hadnagy, Szécsi, Mánya, Csoma kezdősorral, valamint egy szerencsés találattal indították a meccset. A 2. percben Csoma tízről lőtte rá, a kapus hasa alatt becsorgott a labda. Eltiltás és sérülés miatt nem cserélt teljes sort az udvarhelyi csapat, előbb a Kedei, Szőcs, Bálint hármas érkezett, majd még pályára lépett Gálfi, Tifán és Kerestély is. A fiatalok is lehetőséget kaptak. A potyagólra a vendégek szépségdíjas találattal válaszoltak, Ion a védő felett ívelte át, kapásból a bal alsóba küldte (1–1). Az FK irányította a játékot, dolgozta ki a helyzeteket. Szécsi kapufája, Gálfi közeli próbálkozása után a 12. percben kerültek előnybe, oldalberúgás után Csoma érkezett remek ütemben, közelről bepöccintette (2–1). Hiába a több FK-lehetőség – Mánya lövése a kapufáról hagyta el a játékteret – a semmiből egyenlített a Gloria. Hosszú indítást Cârstea gurította el Grigoraș mellett (2–2). Akár átvehette volna az vezetést a vendégcsapat, ám a hálóőr lábbal hárított. Döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe, az FK többet mezőnyfölényben, igazán átütő erő azonban nem volt játékában, ezt használta ki ellenfele.

b_fk--buzau-ba-10

A második félidő elején megérezték a vendégek, hogy teremhet babér számukra. Fennebb tolták a támadásokat, Grigorașnak két bravúrt is be kellett mutatnia. A 25. percben ő is tehetetlen volt, saját társán, Szőcsön változtatott irányt a játékszer egy szögletet követően, így a hálóban kötött ki (2–3). Mánya löketével hamar, két percre rá jött is az egyenlítés (3–3). Félóra tiszta játékot követően billentette újból a saját javára az állást az FK, kipasszolták a védelmet, Szécsi volt a befejező (4–3). A sok technikai hibával tarkított párharc végjátéka nyílt volt. A Gloria próbálkozott a pontszerzéssel, ezzel beszorította az udvarhelyieket, akik egy-egy elcsípett átadást követően ellentámadásokat indítottak. Hadnagy egész pályás gólja döntött, a kapussal támadó ellenfél kapujába ívelte a labdát. Hadnagy gólja kellett a hazai siker bebiztosításához, 5–3-ra nyert az FK Székelyudvarhely, ezzel pedig megtartotta esélyét, hogy a hátralévő két fordulóban javítson a jelenlegi hatodik helyén.

o_fk--buzau-ba-16

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 16. forduló: Futsal Klub Székelyudvarhely–Gloria Buzău 5–3 (2–2) Gólszerzők: Csoma Alpár (2., 12.), Mánya Szabolcs (27.),Szécsi Barna (30.), Hadnagy István (38.), illetve Dumitru Ion (7.), Andrei Cârstea (17.), Szőcs Lóránt (25., öngól).

d4f2c587-6d29-4932-a27e-0cc9f7ffc279

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30