Hátrányból fordított a Skorpió
2015.11.18 | 10:44
Hátrányból fordított a Skorpió   A női NB II-ben, a Keleti-csoportban sem borult hétvégén a papírforma, a Gyulai Amazonok, a HTE II és a Skopió SE is megnyerte soros bajnokiját.   Női NB II, Keleti-csoport, 11- forduló   Gyulai Amazonok – ST. Mihály SE 8-2 (3-1) Gyula, Városi Sportcsarnok, 150 néző Játékvezető: Csatári Tibor – Viczián Mátyás – Flinta Zoltán Amazonok: Deák Márta – Molnár Ágnes Irén, Fülöp Diána, Papp Laura, Perjési Rita Csere: Zahorán Dóra, Szilágyi Zsanett, Pilán Tímea, Erdélyi Angéla, Bálint Rebeka, Kurai Nikolett, Csontos Zsanett Edző: Molnár Zoltánné ST. Mihály: Horváth Melinda – Baksa Katalin, Géczi Bettina, Fehér Zsuzsanna, Börcsök Ágota Csere: Redetzky Andrea, Hódi Zsuzsanna Edző: Hódi Zsuzsanna Gólszerző: Bálint Rebeka (2), Fülöp Diána (2), Fehér Zsuzsanna (öngól), Erdélyi Angéla, Papp Laura, Molnár Ágnes Irén illetve Baksa Katalin, Géczi Bettina Ismét szépszámú nézősereg előtt fogadta soros ellenfelét a Gyulai Amazonok. A mérkőzés elejétől magukhoz ragadták a kezdeményezést a hazaiak, és nyomás alá helyezték Horváth Melinda kapuját. Az első gól Molnár Ági átlövéséből született, amely után a vendégek játékosa, Fehér Zsuzsanna rúgta saját kapujába a labdát. (1-0) Ezt követően Bálint Rebeka érkezett kétszer is jó ütemben és az eredményjelzőn a 9. percben már 3-0 volt az Amazonok javára. A ST. Mihály a szünet előtt még Baksa Katalin góljával szépíteni tudott, így 3-1-el fordultak a csapatok. A második játékrészben még jobban a gyulai lányok játéka dominált, azonban a kapu előtt sokszor pontatlanok voltak. A szegedi csapat kontrákkal próbálkozott, ám a jól működő hazai védelem ezeket rendre megállította. Fülöp Diána a 25. percben 4-1-re módosította az állást, ám két perccel később Géczi Bettina értékesítette a jogosan megítélt büntetőt. (4-2) Nem adták fel a vendégek, folyamatosan próbáltak támadásokat felépíteni, ám az erőnlétük a 30. percig tartott. Az utolsó 10 percben négyszer is bevették az Amazonok játékosai Horváth Melinda hálóját, s hatgólos győzelemmel erősítették meg vezető helyüket a tabellán. Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok): Egy igen lelkes, sportszerű csapatot sikerült ezen a napon legyőznünk. Sikerült jobb játékkal előállni, mint az elmúlt hétvégén, melynek nagyon örülök. Úgy gondolom, hogy szép gólokat szereztünk, és a védekezésünk is jól működött. Jövő héten nagyon fontos mérkőzést játszunk Hajdúböszörményben, bízom benne, hogy idegenben is folytatódik a lányok jó szériája és ponttal (pontokkal) térünk majd haza. Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály): A sok hiányzónk ellenére, játékosaim becsülettel küzdöttek a listavezető otthonában, de a végére sajnos elfáradtunk. Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Alukonstrukt ECS – Hajdúböszörményi TE II 2-7 (1-4) Nyíregyháza, Zrínyi Ilona Gimnázium, 50 néző Játékvezetők: Takács Ákos – Harsányi Csaba – Nemcsik József Alukonstrukt: Serbán Apollónia – Vasvári Dorina, Popovics Tamara, Hudák Karolina, Balogh Erika Csere: Farkas Fanni, Szabó Ivett, Kovács Dzsenifer Edző: Makay Robin HTE: Tóth Renáta – Szilágyi Mariann, Mogyorósi Zsuzsanna, Farkas Éva, Quirikó Vivien Csere: Bölömi Ibolya, Czégény Zsuzsanna, Szilágyi Szilvia, Pálóczi Krisztina, Nagy Mária Edző: Quirikó Vivien Gólszerző: Kovács Dzsenifer, Balogh Erika illetve Czégény Zsuzsanna (2), Bölömi Ibolya, Nagy Mária, Szilágyi Mariann, Farkas Éva, Pálóczi Krisztina A mérkőzés utáni nyilatkozatok alapján, az ötgólos vereséget szenvedett Alukonstrukt trénere volt az elégedettebb, ami abból a szempontból érthető, hogy erőn felül teljesítve 37 percig nyílttá tudták tenni a mérkőzést. Nagy dolog ez, hiszen a bajnoki címért küzdő HTE, a szünetben még 4-1-re vezetett, de a fordulást követően Balogh Erika szépíteni tudott, a HTE támadói pedig egészen az általunk említett időszakig képtelenek voltak betalálni Serbán Apollónia hálójába. A hajrában aztán Czégény Zsuzsanna, Farkas Éva és Pálóczi Krisztina is betalált, így ha nem is az évszázad játékával, de abszolút megérdemelten vitte el a három pontot Nyíregyházáról a Hajdúböszörmény. Makay Robin (Alukontsrult): Az utolsó percekben kapott gólok kicsit bosszantóak, mert végre volt egy olyan mérkőzés ahol szinte végig "meccsben" volt a csapat. A megkezdett munkát folytatjuk es próbálunk fejlődni tovább! Gratulálunk a HTE csapatának! Quirikó Vivien (HTE): Nem igazán tudtunk felpörögni erre a mérkőzésre, a győzelemhez szerencsére ez is elég volt. Gratulálok Nagy Marica első NB II-es góljához! ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Békéscsabai Wanted SC – Skorpió SE 3-7 (3-1) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezetők: Telek András – Szelezsán György – Szatai Ádám Tibor Békéscsaba: Balta Zsanett – Sugár Ágnes, Balogh Viktória, Püski Nóra, Kis Vivien Kitti Csere: Hundzsa Erzsébet, Erdődy Bettina, Zahorán Kitti, Durkó Tímea, Örkényi Bianka Edző: Domokos András Skorpió: Cseh-Rusz Bianka – Gál Veronika Szandra, Ferencz Flóra Franciska, Balya Dorottya, Szklenár Kitti Csere: Tóth Friderika, Percze Réka Edző: Tóth Zsolt Gólszerző: Örkényi Bianka, Kis Vivien Kitti, Zahorán Kitti illetve Balya Dorottya (3), Gál Veronika Szandra (2), Sugár Ágnes (öngól), Ferencz Flóra Franciska Szerencsére az NB II-ben is játszanak olyan mérkőzéseket, ami színvonalában és iramában, az élvonalban is megállná a helyét. Jó példa volt erre az a mérkőzés is, megérdemlik emiatt a dicséretet a Békéscsabai Wanted SC és a Skorpió játékosai is. Nyugodtan lehet az ellentétes félidők összecsapásának is nevezni a találkozót, hiszen az első félidőt a hazaiak nyerték 3-1-re, a másodikat pedig a bombaerős kerettel érkező salgótarjániak 6-0-ra. Mindkét szakvezető elégedett lehet, hiszen a Békéscsaba igazolta, hogy a fejlődésük töretlen (hamarosan bemutatjuk a klubot olvasóinknak), a Skopió pedig teljesítette célját és vesztett helyzetből is fordítani tudott. A mérkőzés hőse a fiatal Balya Dorottya volt aki három góljával sokat tett csapata győzelméért, igazolva azt, hogy nagy jövő előtt áll. Domokos András (Békéscsaba): Jó iramú, színvonalas mérkőzést játszottunk, melyen az első félidőben kellő koncentráltsággal fociztunk, ennek köszönhetően a szünetben 3-1-re vezettünk is. A második félidőt rögtön egy öngóllal kezdtük; ez, és a több pontatlanság megfogta a csapatot, ellenfelünk rutinosan kihasználta hibáinkat, mi pedig nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. Összességében egy nagyon sportszerű, izgalmas mérkőzést játszottunk, az ilyenekért érdemes hétről-hétre edzeni. Tóth Zsolt (Skopió): Kimondottan jó mérkőzésen, az első félidőben kihagytuk a helyzeteket és a jól játszó hazai csapat kétgólos előnybe került. A második félidőben szerkezetet váltottunk és ez sikerre vezetett és úgy érzem megérdemelten nyertünk. TABELLA itt