Háromgólos futsalsiker a dánok ellen
2019.04.27 | 07:32
Háromgólos futsalsiker a dánok ellen Megfiatalított férfi futsalválogatottunk az első félidőben nehezen találta a ritmust a dánok ellen, de végül magabiztosan, kapott gól nélkül győzte le ellenfelét a budapesti Gabányi-csarnokban rendezett felkészülési találkozón. Turzó József együttese két győzelemmel és egy vereséggel zárta múlt héten horvátországi nemzetközi tornáját, és az egy hetes összetartás után néhány nappal máris újra pályára lépett a csapat. A keret sokat változott a dánok elleni meccsekre, bekerült például négy fiatal játékos, az U19-es válogatott alapemberei közé tartozó Soltész István, Fekete Olivér és Fekete Márk, valamint a 20 éves Bencsik Ádám. A rutinos futsalosok közül visszatért a csapatba Alasztics Marcell, Harnisch Ákos, Komáromi Péter, valamint Nagy Imre is. Turzó József ígéretéhez híven mély vízbe dobta a fiatalokat, Soltész és Fekete Olivér is a kezdőcsapatban kapott helyet. A dánok a várakozásoknak megfelelően elsősorban egyéni képességeiket próbálták érvényesíteni a mérkőzésen, és a találkozó első perceiben valamivel aktívabbak voltak a kissé pontatlanul játszó magyar csapatnál. A nagyobb lehetőségek azonban a dán kapu előtt alakultak ki, ám a befejezéseknél nem volt megfelelő a koncentráció, így rendre elhibáztuk a helyzeteinket. Másfél perccel a félidő vége előtt a dánok begyűjtötték hatodik szabálytalanságukat, a megítélt kisbüntetőt Pál Patrik végezte el. A vendégek kapusa ugyan védeni tudott, de a kipattanót Harnisch Ákos az üres kapuba helyezte, megszerezve a vezetést a magyar csapatnak (1-0). A második félidőben hatékonyabbá vált  a játékunk, a 23. percben Nagy Imre nyert párharcot, majd lőtt a jobb oldalról a hálóba (2-0), a 26. percben pedig Harnisch szerzett labdát a dán kapu előterében, és szerezte meg saját maga második, a csapat harmadik találatát (3-0). Magabiztosan tartottuk az előnyt, de a dánok előtt is adódott szépítési lehetőség, ám a 35. percben Alasztics Marcell kivédte a vendégek kisbüntetőjét. Az utolsó percekre ellenfelünk támadásban átváltott az öt a négy elleni játékra, de helyzetig nem jutott el ebből, 3-0 maradt az eredmény a végső dudaszóig. A két csapat szombaton 15.00 órától ismét megmérkőzik egymással a Gabányi-csarnokban. 54731012_2142639445817146_2065416521009594368_n– Örülök, hogy több fiatal játékos is debütált a válogatottban, úgy gondolom, a bajnokság hajrájához közeledve, a játékosok aktuális állapotában megfelelő teljesítményt nyújtottunk, persze, látszott, hogy sok mindenben kell még fejlődnie a csapatnak. Nemzetközi szinten minden kapott gól nélküli győzelem értékes siker, ez igaz a mai találkozóra is – értékelt a mérkőzést követően Turzó József szövetségi edző.   Magyarország-Dánia 3-0 (1-0) Budapest, Gabányi Sportcsarnok Magyarország: Varsányi Áron - Soltész István, Nagy Imre, Dróth Zoltán, Fekete Olivér Cserék: Alasztics Marcell, Tatai József, Komáromi Péter, Harnisch Ákos, Vas Ádám, Pál Patrik, Bencsik Ádám, Gál István, Fekete Márk, Rábl János, Siska Gergő Edző: Turzó József Forrás: MLSZ.hu

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15