Futsal ünnep, és BME győzelem!
2018.06.05 | 20:05
Futsal ünnep, és BME győzelem! Győzelmével a BME jutott az élvonalba! NBII Rájátszás, visszavágó: BME BT FC – RUBEOLA FC CSÖMÖR 2-1 (1-1) MAFC sportcsarnok, 500 néz Játékvezetők: Farkas B., Tamási, Janitz BME: Sikur – Lukács, Fritz A., Fritz B., Kulik Cserék: Unger – Szigeti, Viza, Fazekas, Csernai, Palásthy, Dudás, Veres Vezetőedző: Szabó Zoltán Csömör: Nagy – Husz, Érsek, Jenei, Varsányi Cserék: Gárdosi, Varsányi – Tősér, Nehéz, Beke, Krizsán, Viz, Várkonyi, Józsa Vezetőedző: Jávor István Sárga lap: Fritz B., Csernai illetve Jenei Piros lap: Józsa Gólszerzők: Fritz B., Szigeti illetve Jenei Már az első összecsapást is hatalmas érdeklődés övezte, így Csömörön teltház és fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat. Ekkor sokan gondolták, hogy ezt már nem lehet fokozni, de hétfőn este kiderült, hogy mégis. A MAFC csarnokba folyamatosan érkeztek a hazai és vendég drukkerek, így csordultig megteltek a lelátók. Jó érzés volt látni, hogy ennyien kíváncsiak az NBII két legjobb csapatának sorsdöntő összecsapására. Ezúttal nem csak Rubeola „tábor” volt, hanem BME is, így még nagyobb hangzavar és szurkolás volt egész este. Ilyen előjelekkel nem is lehetett rossz meccsre számítani, és a kilátogatóknak nem is kellett csalódniuk. IMGL9551 Az első meccs 1-1-es eredménye alapján egyik félnek sem kellett siettetni a játékot, így ezek fényében nem is rohantak a csapatok. Nagy iramot diktáltak, de keveset kockáztattak, így nagy veszély nem történt egyik kapu előtt sem. Az első igazi fordulat a 9. percben történt. Ekkor a vendégek elveszítették a labdát, és Józsa szerelését Farkas játékvezető úgy ítélte meg, hogy nem csakhogy szabálytalan volt, de piros lapot is ért, pedig elég messze voltak a kaputól. Így a Rubeola elveszítette egyik legjobbját és emberhátrányba került. Hatalmas lehetőség adódott ezzel a BME előtt, hogy megszerezze a vezetést, de sokáig úgy tűnt, nem tud élni vele, aztán mielőtt kiegészülhetett volna a Rubi, Fritz Balázs megszerezte a vezetést. A csömöriek nehezen viselték a gólt, de utána küzdöttek az egyenlítésért, ami össze is jött a félidő hajrájában. Az egyetemisták összegyűjtötték a hat szabálytalanságot, így jöhetett a kisbüntető, amit Jenei általában gólra szokott váltani, és ez ezúttal sem volt máshogy, így kezdődhetett minden elölről. IMGL9587 A második felvonásban a BME átadta a teret ellenfelének és várta a kontra lehetőségét. A Csömör próbálkozott támadásokat vezetni, de nem tudtak közel kerülni Sikur kapujához. A gólszerzéshez a második félidőben a BME járt közelebb, személy szerint Kulik, aki egy szép szóló végén a kapufát találta telibe. Telt az idő, és nem akart gól születni, így érett a hosszabbítás. A Csernai legénység remekül védekezett, nem adtak teret a Rubi gyors embereinek, viszont több labdaszerzést követően esélyük volt megszerezni a vezetést, de nem tudtak Nagy Zoltán eszén túljárni. A legnagyobb lehetősége a vendégeknek pár perccel a vége előtt adódott. Nehéz tüzelt 10 méterről, de lövése a felsőlécen csattant. Pedig ha befelé pattan a lövés, akkor az idegenben rúgott gólnak köszönhetően nagyon kedvező helyzetbe kerültek volna, de nem így történt, majd az igazi csattanó a végére maradt. A Rubeola másfél perccel a vége előtt eladta hátul a labdát, amire az egyetemisták lecsapták, és az üres kapuig kijátszott lehetőséget Szigeti közelről belőtte, közel kerülve a győzelemhez. Természetesen Jávor István időt kért, ahol megbeszélték a vészkapus játékot, de ez már csak tűzoltás volt. Rövid volt az idő, és a vendégek kapkodva, idegesen próbálkoztak, így nem volt meglepő, hogy nem tudtak veszélyeztetni létszámfölényben. IMGL9683 A BME megnyerte a találkozót és vele együtt a párharcot, aminek köszönhetően feljutottak az NBI-be. Nagyot küzdött a Csömör is, de ezúttal nem találták a BME ellenszerét, amit mutat az is, hogy Sikurnak a második félidőben nem kellett védést bemutatnia. A Rubeolának nincs sok ideje csüggedni, hiszen készülhetnek a jövő heti osztályozóra. Az hogy ki lesz az ellenfelük, az a csütörtöki Fradi – Bőny meccsen fog eldőlni. f01b_net071Csernai Gábor, BME: - Hihetetlen nagy élmény volt ez a mérkőzés is, példátlan volt a hangulat, jó játékosok, óriási nyomás mindenkin, elképesztő taktikai csata, és mindebből mi jöttünk ki győztesen. Óriási köszönet mindenkinek, aki a csapatunk mellett állt, és nekünk szurkolt, nélkülük ezt a teljesítményt lehetetlen lett volna elérni. Annyi pozitív energiát kaptunk, ami elfeledtette velünk, hogy mi "csak" egy  kis egyetemi csapat vagyunk, ahol a játékosok a tanulás vagy munka mellett, bármilyen juttatás nélkül, ilyen sikereket képesek elérni! Úgy néz ki, hogy néha elég ha az embernek a szíve-lelke benne van abban, amit éppen csinál és akkor ilyen élmények részévé válhat. Nagyon szurkolok a Csömör csapatának, mert az ő teljesítményük is példaértékű és szerintem rászolgáltak ők is az nb1-es tagságra. Szerintem aki ebben a két csoportban első tud lenni annak egyből fel kellene kerülni, hiszen ez már nem az az NBII, ami eddig volt.. Nekünk van egy hónapunk, hogy felelős döntéseket hozzunk, hogy és milyen körülmények között szeretnénk jövőre a kb 10 -szer erősebb első osztályban játszani. 14508643_1180456828643670_122897131_nJávor István, Csömör: - Nagyon nagy üresség van bennem… Természetesen szeretnék gratulálni az ellenfelünknek, akik nem érdemtelenül jutottak az élvonalba! Mindkét mérkőzésen rendkívül fegyelmezetten játszottak! Sajnos azon a párharcon, ahol ennyire kiélezettek a küzdelmek és a végén már borítékolható volt, hogy egyetlen momentum dönt, nos, ez a momentum most az övék volt! A futsal ünnepe volt ez az este, de mi nem lehettünk boldogok! Elképesztő hangulatot varázsoltak a szurkolók, és itt szeretném megköszönni azoknak, akik értünk szorítottak! És akkor egy olyan gondolat, amely talán nem helyén való itt és most és amelyet valószínűleg a keserűség hoz a felszínre… Soha nem fogom megérteni azokat, akik magukat a játék fölé helyezik, bár nem szabadna nekik!  Pár napunk van és a remény… [gallery ids="100242,100243,100244"]