Székesfehérváron tulajdonképpen nincsenek hagyományai a futsalnak. Bár körülbelül 10 évvel ezelõtt a városi kispályás labdarúgó-bajnokságokat szervezõ Városi Labdarúgó-szövetség tett egy tétova kísérletet a meghonosítására, de egy szezon után elhalt a játék és maradt a klasszikus 5+1-es felállás. Ez, azóta is népszerû a városban, hiszen kilenc osztályban több, mint 100 csapat verseng.
A nemzetközi trendeket nem figyelmen kívül hagyva az Alba Regia FC úgy döntött, az NB II-es futsalbajnokságban Bau Regia néven elindulva megpróbálja meghonosítani a városban és vonzáskörzetében a nemzetközileg kispályás futballként elismert játékot. A fehérvári sportlétesítmények túlterheltsége miatt a 2007/2008-as szezon õszi idényét a seregélyesi sportcsarnokban töltötte a csapat. A bajnoki mérkõzések mellett tornákat is rendezett, ilyen volt a Bau Regia kupa 2007 Seregélyesen, melyen a 13-14 éves korosztályben a Bau Regia mellett az Alba Bazalt Kft., a Dunafém és az Intercomfort szerepelt. Különdíjakat is osztottak a gólkirálynak, a legjobb kapusnak és a legjobb játékosnak. Ugyancsak itt, a seregélyesi sportcsarnokban került sor egy másik, a futsalt népszerûsítõ rendezvényre. Az U17-es korosztályban az Alba Regia és az Ikarus két-két csapattal, a Seregélyes és a Csákvár vett részt. A játék mellett, mint szervezõ, az Alba Regia ismertetõ anyagot is kiosztott a résztvevõknek, melyben a futsal hazai történetét és szabályait olvashatták.
A 2008-as esztendõ bajnoki mérkõzéseit már Székesfehérváron, a Videoton Oktatási Központban rendezte meg a Bau Regia. A körítésnek is megadták a módját, hiszen profi hangosítást, mûsorközlõt alkalmaztak, valamint a szünetben tombolát sorsoltak, értékes nyereményekkel. A közönséget fizetett újsághirdetésekkel és a médiával való jó kapcsolat révén a mérkõzésekrõl szóló rendszeres tudósításokkal igyekeztek becsalogatni, több-kevesebb sikerrel. Pedig a csapat-annak ellenére, hogy speciálisan nem készült a bajnokikra-az egész bajnokság alatt szárnyalt. Sõt, bajnokságot is nyert volna, ha picit rutinosabb.
Próbálkozásaik abból a szempontból sikeresnek mondhatók, hogy a térségbõl többen, a Mór, a Csákvár, Szár és a Polgárdi is élénken érdeklõdött a futsalbajnokság iránt. Ezen túl nyári focitáborok gyakorlataiban-mint például a Fõnix Gold FC kéthetes csákvári tábora, vagy a július eleji kõszárhegyi tábor-is megjelentek a futsal elemei.
Mindezek arra engednek következtetni, hogy van igény erre a gyönyörû játékra, tehát, ha szervezettebb keretek között mûködhetne-például általános és középiskolákban, vagy amatõr felnõtt bajnokságokban-bizonyos idõ elteltével megfelelõ háttérbázis alakulhatna.
Kelt.: Székesfehérvár, 2008.07.22.
Beszédes Sándor