Fölényes győzelem Románia ellen.
2015.02.25 | 20:53
Fölényes győzelem Románia ellen. MAGYARORSZÁG – ROMÁNIA 8-4 (3-1) Csenger, 500 néző Játékvezetők: Kujbus, L. Tóth, Takács Magyarország: Boldizsár – Apatini, Hajmási, Vas, Klacsák Cserék: László – Faragó, Kavalecz, Farkas, Püspök, Ragadics, Bencsik, Karacs Szövetségi edző: Fehér Zsolt Románia: Paduluru – Bíró, Vlad, Toga, Kusmido Cserék: Craciun – Ion Mihai, Kanyo, Péter, Tocaci, Dobai, Ion Dumitru Szövetségi edző: Kacsó Endre Sárga lap: Kusmodi Gólszerzők: Hajmási (2), Kavalecz (2), Vas, Klacsák (2), Püspök illetve Bíró (2), Vlad, Tocaci Csenger idei otthoni bajnokijai alapján nem kellett aggódni a hangulat felől az U21-es válogatott mérkőzésén. Garantált volt a telt ház. Aki nem vette meg a jegyét előre, az a helyszínen bánkódhatott, hogy lemarad a románok elleni összecsapásról. A városban igazi futsal láz uralkodott egész nap, így nem volt meglepő, hogy már a csapatok bevonulásánál felrobbant a csarnok. Jó iramban kezdődött a mérkőzés, lüktető volt a játék, nem is kellett sokáig várni az első gólra. Hajmási kapott szép labdát a bal oldalon, amit remekül átvett, majd higgadtan a kapus lábai között a hálóba passzolt. A mieink sokáig nem örülhettek a vezetésnek, mert egy román szöglethez rosszul álltak fel, amit meg is büntettek a vendégek. Fehér Zsolt fiai fegyelmezetten védekeztek ezután és nem adtak több lehetőséget ellenfelüknek, majd az újonc Kavalecz percei következtek. Előbb egy oldalberúgás kombináció után átlövésből talált be, majd egy szép kontra végén közelről növelte az előnyt. A játékrész hajrájában több találat már nem esett, így két gól volt a különbség a szünetben. A második félidőben villámrajtot vettek fiaink. Vas ugrott ki, és a kilépő kapus mellett okosan tekert a kapu jobb oldalába. A vendégek fel sem ocsúdtak a gól után, jött az újabb találat. Klacsák szép csellel vett le két embert, majd egy kényszerítő után, közelről talált a kapuba. Ellenfelünk ezután átállt vészkapus játékra és így próbált közelebb zárkózni. A mieinknek nem jelentett gondot levédekezni a pontatlan románokat, így komolyabb lehetőségük nem adódott belőle ekkor még. Néhány perc elteltével ismét Klacsák villant egy szép egyéni szóló után, így már tetemes volt az előny. A románok tovább erőltették az 5 a 4-t, és a félidő közepére elkapták a fonalat és három perc alatt kétszer is szépítettek. A vészkapusuk lába kétszer is elsült. Nyomtak a románok, a kissé fáradó magyar csapat ellen, de 5 perccel a vége előtt eldőlt a találkozó végképp. Püspök lesett le egy labdát szemfülesen a félpályánál, és higgadtan az üres kapuba gurított. Már csak két perc maradt, mikor a vendégek ismét kozmetikázni tudtak az eredményen, de az utolsó szó a miénk volt. Egy labdaszerzést követően Hajmási szerezte meg második gólját, beállítva a 8-4-es végeredményt. A magyar csapat remekül játszott, és jól sáfárkodott a helyzeteivel, főleg a második félidőben és ilyen arányban is megérdemelten nyert egy jó román csapat ellen. Folytatás csütörtökön, Nagybányán. Fehér Zsolt: - Azt tudtuk, hogy a hangulat felejthetetlen és magával ragadó lesz. Szerencsére a srácokra nem bénítólag hatott, hanem feldobta őket. Nagyon örülök, hogy sikerült győzelemmel megörvendeztetni a csengeri szurkolókat, azt gondolom egy életre szóló élményben volt része a csapatnak és a szurkolóknak egyaránt. Ezúton is köszönjük nekik ezt az estét. Kicsit ünnepelünk, aztán már készülünk a holnapi meccsre. Voltak hibák, amiket megpróbálunk kijavítani, főleg a vészkapus játékot. Úgy érzem, fiatal csaptunk jó úton jár.

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00