Elpuskázott helyzetek, ukrán siker Csengerben
2019.02.08 | 06:21
Futsal U19: elpuskázott helyzetek, ukrán siker Csengerben
Az ukrán és a magyar U19-es futsalválogatott csütörtökön másodszor is megmérkőzött egymással a csengeri sportcsarnokban. A márciusi, grúziai Eb-selejtezőre készülő magyar U19-es válogatott a felkészülés hajrájába fordult, másfél hónappal első tétmeccse előtt az ukránokkal játszott dupla határ-menti mérkőzést. Az első összecsapáson az ukrán együttes, kihasználva egy néhány percig tartó rövidzárlatunkat, 4-3-ra nyerni tudott, és a csütörtöki visszavágón is a vendégek örülhettek sikernek. Pedig jól kezdtük a találkozót, Tama Ádám góljával rögtön az 1. percben vezetéshez jutottunk, de egy egyéni hibát kihasználva egyenlítettek az ukránok, majd a vezetést is átvették. A félidő hajrájában Östör Martin révén 2-2-re alakítottuk az állást, és úgy tűnt, a magyar csapat megnyerheti a találkozót, ám a folytatásban rengeteg helyzetet hagytunk kihasználatlanul, a legnagyobb lehetőségekből sem lett gól. Az ukránok a második félidőben előbb egy 6 méterről elvégzett szabadrúgásból találtak be, majd a hajrában, öt a négy ellen támadtunk, elveszítettük a labdát, a vendégek pedig bevették az üres kapunkat, kialakítva a 2-4-es végeredményt. Frank Válogatott– A helyzetek alapján meg kellett volna nyernünk a mérkőzést, de a legnagyobb ziccerek is kimaradtak, így végül peches vereséget szenvedtünk. Ha eltekintünk a kapu előtti határozatlanságoktól, nem nyújtottunk rossz teljesítményt, de az is látszott, hogy van még miben javulnunk a tétmérkőzések előtt. Az Eb-selejtezők előtt még két felkészülési találkozó vár ránk, mindent megteszünk, hogy március végére minden tekintetben készen álljunk a tétmeccsekre – mondta a találkozó után Frank Tamás szövetségi edző. Magyarország-Ukrajna 2-4  (2-2) Csenger, Városi Sportcsarnok Magyarország: Magyar Kristóf - Juhász Donát, Soltész István, Fekete Olivér, Tama Ádám Cserék: Dohány Dominik, Sipos Robin, Nagy Kevin, Östör Martin, Daróczi Dávid, Tóth Máté, Fekete Márk, Gerencsér Antal, Szakasics Balázs Gólszerzők: Tama Ádám, Östör Martin 51383190_1264639083691111_2248856571381547008_n forrás: mlsz.hu

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00