Előnyben a Hali a bronzéremért
2018.06.02 | 08:17
Az NB I-es futsalbajnokság bronzmérkőzésének első felvonásán a Haladás két góllal verte a Dunaferrt.

Swietelsky-Haladás VSE–Dunaferr 3-1 (1-0). Szombathely, 400 néző, NB I-es futsalbronzmérkőzés, 1. találkozó Vezette: Czene-Joó, Futó, Urgyán Haladás: Sásdi – Öreglaki, Horváth P., Melo, Dróth. Csere: Gyimesi, Matyi, Sipos, Németh P., Santos, Márkus, Hajmási, Vidák, Bencsik. Edző: Turzó József. Dunaferr: Rigó – Horváth N., Németh P. Fekete, Hosszú. Csere: Cseresnyés – Reveland, Schranz, Fridrich, Szeghy, Boldizsár, Pál, Csányi. Edző: Takó Csaba. Gólszerző: Dróth 2 (4., 35.), Santos (25.), illetve Fekete (21.).

Nagy iramban indítottak a csapatok, az első percek kiegyenlített játékot hoztak, a hazaiak többet próbálkoztak lövésekkel, ám ezek célt tévesztettek. Nem egészen négy perc elteltével aztán Dróth távoli, lapos szabadrúgása akadt be a hosszú, bal sarokba (1-0). A vezetést követően kiegyenlítetté vált a játék, de nagy helyzet a szombathelyiek előtt adódott. A hazaiak ügyesen adogattak és masszívan védekeztek, okosan őrizték előnyüket. A dunaújvárosiak sok passzal építették fel támadásaikat, de nem boldogultak a hazai kapu előtt, vagy ha igen, Sásdi védett nagyokat. A félidő végére a másikra megélénkült a meccs, hol az egyik, hol a másik kapu előtt alakult ki veszélyes szituáció. Szünet után álmosan kezdett a hazai együttes, fél perc elteltével Hosszú labdáját Fekete egy lépésről vágta a hálóba (1-1). Majd egy perc múlva Fridrich a bal kapufát találta telibe. Veszélyesebbek voltak a vendégek, ám gólt a hazaiak szereztek: Dróth passzát a bal oldalon felfutó Santos helyezte a bal sarokba (2-1). A dunaújvárosiak birtokolták többet a labdát, a szombathelyiek jobbára gyors kontrákat vezettek. Egy ilyen akció után a 35. percben a kapusról kipattanó labdát Dróth lőtte két méterről a bal sarokba (3-1). Eldőlt a találkozó, a hazaiak már nem engedték ki kezükből a győzelmet. Az egyik fél két nyert mérkőzéséig tartó párharc állása: 1-0 a Haladás javára. A második mérkőzés június 4-én, hétfőn 18.30, Dunaújváros, Városi Sportcsarnok   - Pum András -