Elgázolta a DEAC a Rubeolát
2019.04.04 | 11:12
Elgázolta a DEAC a Rubeolát DEAC – Rubeola: 6:0 (2:0) DEAC Sportcsarnok Vezette: Szilányi N. - Czene-Joó - Takács Á. DEAC: Faragó Á. - Kasuba, Tóth A., Faragó L., Varga Cserék: Krajcsi, Gellérfi, Szentes-Bíró, Kovács, Berecz, Rácz, Vékei, Kondás Edző: Elek Gergő Rubeola: Varsányi Á. - Nehéz, Maruzsi, Husz, Józsa Cserék: Németh, Apatini, Tősér, Dauner, Viz, Várkonyi, Varsányi B, Fischer Edző: Takó Csaba Gólszerzők: Faragó L. 15’, 33’, Vékei 20’, 22’, Tóth A. 31’, Rácz 38’ [gallery ids="109574,109575,109576"] Elek GergőElek Gergő: Az első félidő első felében eléggé tapogatózó játék folyt a pályán, nem igazán alakultak ki helyzetek a kapu előtt, kerestük a fogást ellenfelünkön. A játékrész második felétől viszont sikerült feltörnünk a Csömör védelmét, helyzeteket dolgoztunk ki és a vezetést is megszereztük. Átvillant rajtam a gondolat, nehogy a sok kihagyott lehetőség megbosszulja magát, de Fortuna most visszaadott mindabból, amit az előző mérkőzéseken elvett tőlünk, az utolsó másodpercben sikerült növelni az előnyünket. Ez pszichésen nagyot dobott rajtunk, adott egyfajta magabiztosságot. Szünet után nagyon nekünk jött ellenfelünk, látszott, hogy fel lettek rázva az öltözőben, de ebből is jól jöttünk ki. Rendben volt a védekezésünk, jól zártunk hátul, kisegítettük egymást, ehhez jött a jó kapusteljesítmény, kontrákból pedig eredményesek voltunk és magabiztosan megnyertük a mérkőzést. Volt egy kisebb hullámvölgy a rájátszás elején, sokat beszélgettünk a játékosokkal, hogy tudunk ebből kijönni, sok apró dolgon változtattunk a mérkőzés előtt, alatt, hatványozottan kértem a fiúkat, biztassák egymást, ez nagy örömömre meg is történt. Rengeteget dolgoztunk az elmúlt időszakban, ugyan úgy, mint egész évben, de ez nem látszódott az eredményeken, ám várható volt, ennek előbb-utóbb ki kell jönnie, a Rubeola ellen végre ez megmutatkozott. Sajnos ismét egy hónap szünet következik, a válogatott egy tornán vesz részt, de próbáljuk minél hasznosabban eltölteni ezt az időszakot, dolgozunk keményen tovább, próbálunk minél több edzőmérkőzést játszani. Takó Cs.Takó Csaba:- Sajnos nem tudtuk átmenteni az eddigi formánkat erre a mérkőzésre, ritmustalanul és kissé görcsösen játszottunk. Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, hiszen Debrecenben nem könnyű nyerni. Lélektanilag rossz pillanatokban kaptunk gólokat, főleg az első félidő végén szerzett hazai találat volt fájó. A második félidő elején úgy tűnt rendezni tudjuk sorainkat, ám egy szerencsétlen gól elődöntötte a sorsunkat. Nem történt tragédia, készülünk a pénteki mérkőzésre, Szigetszentmiklóson újra lehetőségünk lesz megerősíteni a pozíciónkat. Fotó: Derencsényi István