Egy félidőig jól tartotta magát a Maglód
2023.08.29 | 09:30

Két veretlen csapat lépett pályára hétfőn késő este. Az nem volt meglepő, hogy a címvédő HVSE két győzelemmel kezdte a szezont, az újonc Maglód viszont meglepte a mezőnyt.

Mag-Log Maglódi TC - Haladás VSE 1-6 (1-2).
Monori Sportcsarnok
Vezette: Kiss G - Fehérvári - Topálszki

Maglód: Bohony - Simon, Vékei, Petric, Sallai.
Csere: Kovács D., Szabó G., Horváth R., Kalina, Seregy, Milavecz, Talabér, Papp, Jenei.
Edző: Somogyi Gábor Attila.

HVSE: Alasztics - Kovács M., Luiggi, Dróth, Henrique.
Csere: Homlok, Szalmás, Knizs, Hajmási, Sipos, Körmendy, Vatamaniuc-Bartha, Fehér, Vas.
Edző: Ferraz Conde Felipe.

Gólszerzők: Simon, ill. Dróth 2, Vatamaiuc-Bartha, Hajmási, Kovács M., Luiggi.

A Maglód bátran kezdett, letámadással próbálta megzavarni esélyesebb szombathelyi ellenfelét. De a HVSE higgadta járatta a labdát. Sőt, Dróth egy szögletvariáció végén meg is szerezte a vezetést csapatának (0-1). Ám a vendég szinte a középkezdésből egyenlített - egy szépen felépített támadás végén került Alasztics kapujába a labda, Simon révén (1-1). Jól beleállt a meccsbe a házigazda, okozott némi nehézséget ellenfelének. Végül Vatamaniuc-Bartha tett róla, hogy előnnyel vonulhasson szünetre a Haladás: jobbról, messziről keresztbe kilőtte a jobb alsó sarkot (1-2).

A második félidőben azonban már egyértelműen a Haladás diktálta a tempót - nem tudta tartani a lépést az amúgy motivált, harcos Maglód. Sorjáztak a zöld-fehér helyzetek, potyogtak a gólok. Dróth ügyes cselekkel játszotta tisztára magát, majd szerezte meg második gólját (1-3) - igaz, a hazaiak kapusa nem volt a helyzet magaslatán. Szalmás lopott labdát, és hozta nagy helyzetbe Hajmásit, aki közelről nem hibázta el az üres kaput (1-4). Kovács Máté középről elengedett bombája a bal kapufáról vágódott a hálóba (1-5). Végül Luiggi húzta meg a bal szélen, és zárta okos góllal az egyéni akcióját (1-6).

A Haladás magabiztos játékkal gyűjtötte be a kötelező három pontot - a második félidőben már osztálykülönbség volt a csapatok között.