Dróth Zoli triplája sem volt elég Koszovó ellen
2023.12.14 | 20:57

Történelmi mérkőzést játszott férfi futsal válogatottunk, hiszen még soha nem találkozott Koszovóval. Nem sokat tudtunk ellenfelünkről, de az hamar kiderült, hogy fizikálisan erősek és egyénileg is jó játékosaik vannak, és remekül kontráznak.

A mieink kezdtek jobban és több komoly gólszerzési lehetőségünk is adódott, de nem sikerült élni a lehetőségekkel. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat és ellenfelünk előbb egy pontrúgásból, majd két kontrából is betalált, így meglepetésre 0-3 volt az eredményjelzőn. Együttesünk küzdött a szépítésért, ami Dróth Zoltán révén össze is jött, de szünet előtt néhány másodperccel újra lekontráztak a koszovóiak, így három volt közte szünetben.

Fordulás után némileg feljavult a játékunk, kevesebb volt az egyéni hiba és az eladott labda, így lényegesen kevesebb lehetősége volt ellenfelünknek a gólszerzésre. A mezőnyfölényünk a folytatásban már gólokban is megmutatkozott, és Dróth Zoli két találatának köszönhetően már csak egy volt a különbség. Dróth egyébként ezzel rekordot döntött és nála senki sem szerzett több gólt a válogatottban (104).Támadtunk is az egyenlítésért, de egy újabb labdavesztést góllal büntettek a koszovóiak, így megint kettő volt a hátrányunk. A hajrára átálltunk vészkapus játékra, de ebbe is rengeteg hiba csúszott, így nem hogy zárkózni nem sikerült, de egy eladott labdát mesterien tekertek az üresen maradt a kapunkba, így végül 6-3-as vereséget szenvedtünk.

Ezen a délutánon rengeteg volt az egyéni hiba, amit jól játszó ellenfelünk remekül kihasznált. A két együttes szombaton délután újra megmérkőzik, szintén Budaörsön, az Aramis-csarnokban.

Magyarország-Koszovó 3-6 (1-4)