Döntetlen a Leány U-15 rangadóján
2018.02.07 | 11:14
Döntetlen a Leány U-15 rangadóján Pontot mentettek a félegyházi futsalosok , hozta a kötelezőt a Ricsilla, bravúros Szekszárd-siker 9fdab3b5-6236-492d-a424-56899a7c3312Az U15-s bajnokság rangadóján a listavezető Astra a tabella harmadik helyén álló Tolnát fogadta. A nagyobb teher a Tolnán volt, amely múlt héten hazai pályán vereséget szenvedett a Miskolci Vénusztól, így csak győzelem esetén tarthatta életben esélyét a bajnoki aranyéremért folyó versengésben. Nem sikerült.. Pedig Volodymyr Kolok csapata az első játékrészben szinte mindenben felülmúlta az éllovast, sokkal pontosabban és gyorsabban járatták a labdát a tolnaiak és teljesen megérdemelten vezettek már 5-2-re is, az ellenállhatatlanul játszó Vámosi Georgina-Ezer Anna kettős vezérletével. Elég volt azonban egy kétpercnyi rövidzárlat és az Astra Siber Glória és Czinege Enikő Krisztina vezérletével még a szünet előtt visszajött a meccsbe. A Kolok tanítványok gyors góllal indították a második játékrészt is, s ezt követően többször is eldönthették volna a meccset de Vámos Viktória nagyon elkapta a fonalat és innentől kezdve nem lehetett gólt lőni a tehetséges hálóőrnek. Nem mindennapi izgalmak után Siber Glória és Siber Szófia tett arról, hogy döntetlennel záruljon a derbi. Az egy ponttal egyik csapat sem lehetett különösebben boldog, sőt megkockáztatjuk a legjobban a nevető harmadik a Miskolci Vénusz járt, amely így karnyújtásnyira került a végső sikerhez. [gallery ids="96980,96981,96982"] A Hajdúböszörményi TE az NB II-ben mindössze a Békéscsabát előzi meg a tabellán és az U-15-s csapatuk sem túl acélos, amit hűen kifejez a 15-166-s gólkülönbségük ami messze a leggyengébb statisztikai mutató a kicsiknél. A böszörményieket ezúttal a Ricsilla győzte le, 7-1 arányban. Érdekesség, hogy a Ricsillának ez volt a második győzelme a bajnokságban és mind a kétszer a Zebrákat múlták felül.. Pedig úgy kezdődött a találkozó ahogy azt a hazaiak megálmodták és Nagy Anna óljával az első percben megszerezték a vezetést. Megzavarta a gyorsan bekapott gól a látogatókat és időbe telt míg rendezték soraikat, s Gaál Rebeka egyenlítése után már kezdett nyomasztó lenni a fölényük. Ez szünet elött gólokban is bemutatkozott, Gaál Rebeka és Németh Diána is betalált Gulyás Linda hálójába. A második játékrész elején Tóth Csenge növelte háromgólosra a vendégelőnyt, s bár a HTE futsalosai mindent megtettek annak érdekében, hogy szorossá tegyék az eredményt, a hajrában háromszor is megrezdült a hálójuk így pont nélkül maradtak. 26992544_1516852535017589_1745964834080303203_n A forduló szenzációja, hogy a Szekszárd legyőzte a jóval esélyesebb Gyulai Amazonokat, egy minden igényt kielégítő, gólgazdag találkozón. Pedig eddigi két találkozásukkor nem termett babér a Tolna megyeieknek, de most sikerült visszavágniuk a 8-3-s és a 7-5-s vereségért. A hazaiak óriási becsvággyal léptek pályára, nem ismertek elveszett labdát és többször is úgy nézett ki, hogy gond nélkül legyűrik a negyedik helyen álló riválisukat, de 0-2-rről és 2-6-ról is fel tudtak állni Molnár Ági tanítványai. A döntés a hajrára maradt és a három gólig jutó Dombi Kata, a duplázó Nagy-Cseke Vivien és a szekszárdi színekben első meccsét játszó Erdei Trixi Nóra találataival meglepő, ugyanakkor abszolút megérdemelt győzelmet arattak a vendéglátók. 27654590_1550513805066440_3005508718662935911_n Leány U-15, 16. Forduló Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – BrandMission-Artifex Tolna 6-6 (4-5) Gólszerző: Siber Glória (3), Czinege Enikő Krisztina (2), Siber Szófia illetve Vámosi Georgina (2), Ezer Anna (2), Wiesner Dalma, Berta Petra
Siber Mátyás (Astra): - A téli szünet előtti utolsó tétmérkőzésünk a Miskolc ellen december 18-án zajlott. Azóta sajnos a csapatnak nem volt "ellenfele", kicsit leeresztettek az elmúlt hat hét alatt. Bár tudatosan készültünk a Tolna elleni mérkőzésre - hiszen most már minden pontnak óriási jelentősége van - mégis nagyon nehezen vettük fel a mérkőzés iramát. Az első félidőben végig a Tolna irányított a pályán, mi csak próbáltunk partnerek maradni, de még ez sem sikerült. Három gólos hátránynál jártunk, amikor a lányokban kezdett feltámadni a küzdőszellem. A félidőben már kicsit fel tudtunk zárkózni, és reménykedve várták a a szünetben a folytatást. A második félidőben mi támadtunk többet, de a labdavesztések utáni gyors támadásokat erőn felüli teljesítménnyel tudták csak lassítani, és kapusunk bravúros védéseivel tartottuk magunkat. A fáradtság jele volt, hogy hiába támadtunk lendületesen, a befejezések rendre kimaradtak. Nagy küzdelemben a döntetlent sikerült kiharcolni, holott a győzelem volt a cél....
Volodymyr Kolok (Tolna): - Közel voltunk a győzelemhez. Nagyon jól kezdték lányaink a mérkőzést, gyönyörű támadásokat vezettünk. Sajnos sok lehetőséget elpackáztunk emiatt az ellenfél rendezni tudta sorait. Szünet után mindkét gárda nagy iramot diktált, de a kevés cserelehetőség kénytelen volt egy idő után lassítani a játékot. Azt gondolom csapatszinten jobbak voltunk, kollégám viszont játékosai egyéni képességeit kihasználva jött vissza a meccsbe és emiatt zárult döntetlennel a rangadó. A tapasztalat hiányzott az előnyünk megtartásához. Sokat tanulhatnak játékosaink ebből a találkozóból. Vámosi Georgina (Tolna): Összességében nagyon jó mérkőzést játszottunk. Persze voltak hibáink, de ezeken edzéseken próbálunk javítani. Nehéz dolgunk volt, de az elejétől kezdve próbáltunk koncentrálni. Sokszor vezettünk, de az Astra nem adta fel hanem küzdöttek az egyenlítésért ami sikerült is nekik. Szépen kidolgozott helyzetek és támadások voltak mindkét oldalon. Persze emiatt a döntetlen miatt cseppet sem vagyunk rosszkedvűek hiszen a legutóbb hazai pályán kikaptunk tőlük. Tanulságos mérkőzés volt, próbálunk okulni a történtekből. Hajdúböszörményi TE – Ricsilla Futsal 1-7 (1-3) Gólszerző: Nagy Anna illetve Gaál Rebeka (2), Nyári Virág (2), Horváth Diána, Tóth Csenge, Nérel Larissza Anna Szekszárdi UFC – Gyulai Amazonok 9-7 (3-2) Gólszerző: Csóka Panna (3), Dombi Kata (3), Nagy-Cseke Vivien Edina (2), Erdei Trixi Nóra Szabadnapos: Miskolci Vénusz   - Simonyi András -