Derbihez méltó találkozó Keleten
2017.09.23 | 11:27
Derbihez méltó találkozó Keleten A Dunakeszi Kinizsi elleni hazai rangadón megszakadt a Rubeola FC Csömör tökéletes sorozata az NB II-es bajnokság idei szezonjában. A szomszédok elleni, mindig parázs hangulatú derbin ezúttal is óriásit harcoltak a fiúk, de végül döntetlennel ért véget a csata.

A két szomszédvár nagy iramú első félidőt produkált, melyen a Rubeola volt kezdeményezőbb, de az első gól(ok)ra egészen a félidő utolsó percéig várni kellett. Akkor azonban egy percen belül kétszer is betlizett a Kinizsi, melyet előbb Nehéz, majd Érsek használt ki. A szünet után azonban nem omlott össze a főleg saját nevelésű fiatalokból álló vendégcsapat és véghezvitte a bravúrt, ők is egy percen belül két találatot szereztek. Mindkétszer Bita volt a gólszerző, aki legszebb napjaira emlékeztetően játszott. A mérkőzés végén eldőlhetett volna a rangadó, voltak helyzetek, de végül egyik csapat sem vitte be a kegyelemdöfést, így meg kellett elégedniük az egy ponttal. Hatalmas küzdelemben döntetlennel ért véget a derbi, amivel az is eldőlt, hogy már nem 100 %-os a Rubeola az NB II Keleti csoportjában..

???                                                                                  RFC Csömör – Dunakeszi Kinizsi 2–2 (2–0) 2017. szeptember 22. péntek, 18.45 Csömöri Sportcsarnok Vezette: Kovács Gábor, Wittner József, Tamási Patrik RFC Csömör: Varsányi - Nehéz, Maruzsi, Jenei Csere: Gárdosi, Tősér, Szálas, Füzy, Víz, Várkonyi, Husz, Kiss B., Józsa Edző: Jávor István

Dunakeszi Kinizsi: Borsi - Bita, Makk, Milavecz, Gémesi Csere: Komáromi, Szente, Krizsán, Beke, Juhász M, Frech, Szlifka Edző: Kénoszt Ferenc

Gólszerzők: Nehéz (20.), Érsek (20.) ill. Bita (32., 32.)

Fotók: Csomorsport.hu, Dunakeszifutsal