Búcsúzik-e a Ferencváros?
2018.06.03 | 20:19
Búcsúzik-e a Ferencváros? 9. helyért   BŐNY SZAVILL CONSULTING – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 17:00 Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok   A hétfői második mérkőzések legnagyobb kérdése, hogy tud-e javítani a Fradi a Bőny ellen, vagy két év után kiesik az NBI-ből. Az első összecsapás igen kiegyenlített játékot hozott, ami csak az utolsó percben dőlt el, egy buta kiállítást követően. A bőnyiek fél perccel a vége előtt gólra váltották az emberelőnyüket, ami után kényelmes helyzetből várhatják a második felvonást. A nagyobb teher ezek után a fővárosiakon van, hiszen annak tudatában léphetnek parkettre, hogy nem hibázhatnak, mert ha nem nyernek, búcsúznak. Ez elég nyomasztó lehet, de aki szeretné megőrizni első osztályú tagságát, annak az ilyen problémákkal is meg kell  tudni küzdeni. Ami jó hír a zöld-fehéreknek, hogy Szabó és Keresztury eltiltása lejárt, így mind a kettő Sáfár mester rendelkezésére állhat. Hiányzó lesz mind a két oldalon. Mind a két csapatkapitány eltiltását tölti majd hétfőn este. Komáromi piros lapját követően, míg a Bőnynél Peczár gyűjtötte be ötödik sárgáját. A vendéglátók véleménye szerint nem játszottak jól a Népligetben, és most hazai környezetben még jobb teljesítményre lesznek képesek. Amennyiben ez megvalósul, jó esélyük lesz a párharc lezárására. Ennek megakadályozásához a Fradinak gólt, vagy gólokat kéne szereznie, amivel igencsak hadilábon állnak. Legutóbb sem sikerült betalálni, pedig lehetőségük akadt ezúttal is. A szervezettséggel és a koncentrációval nem volt gond péntek este, de a legfontosabb hiányzik a játékukból. A kérdés, hogy a Fradi kiheverte-e egy hétvége alatt a pénteki összecsapást, és függetleníteni tudja magát a téttől.     7. helyért   ARAMIS SE – NYÍRGYULAJ KSE 19:20 Budaörs, Városi Sportcsarnok   Az első összecsapáson közel volt az Aramis a győzelemhez, hiszen pár perccel a vége előtt még három góllal vezetett, de Lovasék a sírból döntetlenre mentették a meccset. Az utolsó percben két találatot is jegyeztek, majd jöhetett a hosszabbítás, ahol a Nyírgyulaj négy gólt szerezve nyert, így összesítésben náluk az előny. Most Budaörsön találkoznak, ahol az Aramis jobb teljesítményt szokott nyújtani, mint idegenben, leginkább akkor, ha teljes a keretük. Most úgy tűnik, Frank mester szinte mindenkire számíthat, így akár megszakíthatják rossz sorozatukat a Nyírgyulaj ellen. Ebben a szezonban három meccsen három vereséget szenvedtek Angyalosék ellen. A Nyírgyulaj az előny tudatában nyugodtan játszhat, de nem kényelmesedhet el, mert akkor könnyedén sor kerülhet egy harmadik tlaálkozóra.     5. helyért   DEBRECENI EGYETEMI AC – FUTSAL CLUB VESZPRÉM 20:00 Debrecen, Egyetemi Sportcsarnok Nagy sikert ért el el a Debrecen, hiszen újoncként nemcsak hogy bennmaradt minden gond nélkül, hanem a Fradi után a Nyírgyulajt is megelőzte, és az ötödik helyért játszhat. Ez talán még az ő álmaikat is felülmúlta, és ha már idáig eljutottak, mindent meg fognak tenni, hogy a Veszprém ellen is eredményesek legyenek. Elek Gergő fiai különösen hazai környezetben erősek, a négy mérkőzésen 7 pontot szereztek. Most azt a Veszprémet látják vendégül, akiknek idegenben annyira nem megy. Az alapszakaszban például nagyobb pofonba szaladtak bele a DEAC vendégeként. Természetesen Tataiék szeretnék lezárni a párharcot, és megkezdeni a nyári szabadságot. Ehhez legalább olyan teljesítményre lesz szükségük, mint az első találkozón. Ha azt meg tudnák ismételni, nagy baj nem érheti őket. Ellenkező esetben könnyen előfordulhat, hogy harmadik meccsre lesz szükség.     3. helyért   DUNAFERR DUE RENALPIN FC – SWIETELSKY HALADÁS VSE 19:00 Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Az első találkozón a Haladás nagy küzdelemben győzte le riválisát, így közelebb került a kupa arany után, egy újabb éremhez. Persze Takó Csaba fiai szeretnék elnapolni az éremátadót, amire hazai környezetben jó esélyük van. Annak ellenére, hogy az Újváros szenvedett a középszakaszban otthon, jó teljesítményre képesek, főleg ha meghatározó játékosok jó napot fognak ki. Ehhez az is kellene, hogy ne küzdjenek sérüléssel, hiszen több alapember is bajlódik kisebb-nagyobb problémával. Az alapszakasz végén, mikor Újvárosban találkoztak, egy fordulatos meccsen a Dunaferr bizonyult jobbnak egy góllal. Vélhetően most is szoros végjáték várható, ahol a pillanatnyi forma dönthet.