Bravúros Újvárosi győzelem
2016.04.26 | 08:03
Fordulatokban bővelkedő, a játékvezetői tévedésektől sem mentes mérkőzésen az idegeivel jobban bíró Dunaferr megérdemelt győzelmet aratott a Berettyóújfalu ellen. Az első félidő után még hátrányban volt, de a fordulás után négy gólt szerzett, s végül 6-4--re nyerte a rangadót a Fehér csapat.
Komoly feladat várt futsalosainkra, akik azt a Berettyóújfalut fogadták, akik a mieink előtt az alapszakaszban a harmadik helyen zártak, és a rájátszás első fordulójában, csakúgy, mint a Dunaferr - győztek, így a tabella második helyén állnak. Fehér Zsolt edzőnek a csapat összeállításánál nagyon nehéz feladata volt, hiszen egy egész sornyi játékosát kénytelen volt sárga lapok, vagy egyéb ok miatt kihagyni, így a fiatalok közül többen kaptak lehetőséget. Ígéretes hazai kontrával indult a találkozó, ám Varga Csaba keresztpassza nem jutott el Horváth Norbertig, majd az újabb lehetőség ismét Varga lábában volt, de ekkor a vendég kapus bravúrral hárítani tudott. Nem úgy fél perccel később, amikor ismét a Dunaferr 15-se került helyzetbe, de ekkor lövése után már a hálóban landolt a labda (1-0). A vezetésnek azonban nem sokáig örülhettünk, mivel a vendégek Dávid találatával egyenlítettek (1-1). Élvezetes játékkal teltek az első percek, amelyben a mieink főként a védekezésre, majd az abból indított kontrákra helyezték a hangsúlyt. Egy ilyen akció végén Varga próbálkozását követően a labda a kereszt és az oldalléc találkozásánál csattant. A 8. percben bebizonyosodott, hogy a kis gól is gól, hiszen Horváth Norbert beadása egy vendég védő lábáról csorgott saját kapujába(2-1). A folytatásban szemre ugyan a vendégek irányították a játékot, de a labdabirtoklással nem mentek sokra a fegyelmezetten visszazáró hazaiakkal szemben. A félidő derekánál húzott egy merészet Fehér Zsolt, aki kapusa helyett Ivacs Gábort küldte támadásba. A sokpasszos, öt a négy elleni játék végén sikerült lövésig jutnia Schrancz Balázsnak, de a labda centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot. Három és fél perccel a szünet előtt egyenlített a vendég gárda. Dávid célzott pontosan, majd újabb fél perc elteltével már a vezetés is náluk volt, miután Vulovics használta ki ziccerét (2-3). Az utolsó másodpercekben Reveland kellett ahhoz, hogy ez maradjon a félidei állás, akik hatalmas bravúrral hárított egy közeli lövést. A fordulást követően Rábl adott forintos passzt Gálnak, de kapusunk megint fantasztikus reflexmozdulattal védett. A következő percekben egymás hibáiból éltek a csapatok, majd Ivacs Gábor került a padlóra, akit Vulovic egy balegyenessel küldött oda. A túlzott idegeskedése természetesen piros lapot eredményezett. Ezzel két percre emberelőnybe került a Dunaferr, melyet Klacsák Bence használt ki, aki remekül ismerte fel lövőhelyzetét (3-3). A gól ismét felpörgette a játékot, de amíg Horváth Norbert labdája nem jutott túl a berettyói kapuson, addig Szabó Péteré igen, ezzel ismét előnyt szereztek a vendégek (3-4). Ismét lehetett az egyenlítésért küzdeni, ez azonban sehogy nem jött össze. Gyorsan teltek a percek, helyzetek nélkül. A hajrában a sorcsere jót tett a mieinknek, hiszen Fridrich előbb cseleivel hozta zavarba a berettyói védelmet, aki a 34. percben egyenlíteni tudott (4-4). A vezetés a következő hazai kontránál Schrancz lábában volt, de Tihanyi védett lábbal. Nem úgy egy perccel később, amikor Varga szerzett labdát az ellenfél térfelén, aki a kapujából kifutó hálóőr mellett talált a kapuba (5-4). A vendégek azonnal mezőnyjátékosra cserélték kapusukat, hogy emberelőnyben játszanak tovább. Ez azonban nem tartott a végtelenségig, mivel az üres kapu felé meglóduló Horváth Norbertet Szabó állította meg, ezzel azonnal piros lap lett jutalma. A vége előtt 90 másodperccel furcsa szabadrúgáshoz jutott a Berettyóújfalu, miután a sporik egymás ellen ítéltek, de az szerencsére kimaradt. Az utolsó perc feszültségét nem bírta elviselni Tihanyi, aki Fridrich Dávidot öklelte fel a büntetőterületen belül, amelyért a piros lap és büntető párosult. Az Schrancz vágta kegyetlen erővel a felső léc alá, ezzel beállítva a 6-4-es végeredményt. A Dunaújváros így a rájátszásban hibátlan, hiszen kettő meccséből kettőt megnyert. A fiúk legközelebb május 2-án idegenben, a Győr otthonában lépnek pályára. Dunaferr DF Renalpin FC – MVFC Berettyóújfalu 6-4 (2-3) Dunaferr DF Renalpin FC: Reveland Zoltán – Varga Csaba 2, Klacsák Bence 1, Horváth Norbert 1, Fridrich Dávid 1. Cserék: Rigó László – Horváth Szabolcs, Schrancz Balázs 1, Bognár Bálint, Ivacs Gábor, Gorjanácz Márió, Csányi Dávid István. Vezetőedző: Fehér Zsolt. MVFC Berettyóújfalu: Tihanyi Csaba – Rábl János, Szabó Péter 1, Sánta János Attila, Dávid Richárd 2. Cserék: Mezei Dávid – Stanic Srdan, Vulovic David 1, Klochko Dmytro, László Márk, Nagy István, Harmati Tamás, Gál István. Vezetőedző: Turzó József. Fehér-Zsolt-vezetőező Fehér Zsolt: - Mindenek előtt a csapatomnak szeretnek gratulálni hiszem megtizedelve is mindenki  átérezte hogy fontos a mai találkozó! Egy kiélezett mérkőzésen tudtuk itthon tartani a három pontot!  Nagyon örülünk neki, de tudjuk, hogy messze még a bajnokság vége! Így ezt az sikert a helyén kell  kezelnünk! Sok sikert kívánok a Berettyóújfalunak a folytatáshoz!   Turzó-J.-172x172Turzó József: - Az első félidő elején kiegyenlített játék folyt a pályán de ahogy telt az idő úgy játszottunk egyre jobban, és ennek köszönhető, hogy előnnyel fordultunk. Azután 3-2 és 4-3 - nál el tudtuk volna dönteni a mérkőzést, sajnos nem tettük, mert ezután sosem látott ámokfutás következett a játékvezetők részéről, és kikérem a játékosaim nevében hogy ilyen rossz felfogásban és ilyen arroganciával álljanak hozzájuk. Ilyet nem mondhat játékvezető mérkőzés közben a játékosomnak, hogy b...meg. Így nem tudom kire legyek mérgesebb önmagunkra vagy a játékvezetőkre, vagy aki küldte őket. Ez a felső ház és lehet ezen múlt a bajnoki álmunk!!!! Forrás: dunaujvaros.com eeee