Böszörményben győzött a Szekszárd, megvan a TFSE első győzelme
2019.03.04 | 13:28
Böszörményben győzött a Szekszárd, megvan a TFSE első győzelme Fordulatos mérkőzésen, utolsó másodpercekben szerzett góllal a Szekszárd bizonyult jobbnak a HTE elleni bajnoki rangadón. Mindkét csapat a győzelemért lépett pályára, Micskó Márk feje csupán azért fájhatott a mérkőzés megkezdése előtt, mert Ganczer Hajnalkára, az együttes kapitányára nem számíthatott munkahelyi elfoglaltság miatt. A két csapat előtt felváltva adódtak lehetőséget, Megyeri Boglárka a 18. percben azonban megtörte a gólcsendet egy centerezés révén. Tell Zsófia válasza a a második játékrészben jött, csupán a 36. percben tudta bevenni a remekül védő Hargas Annamária kapuját a hazai csapat. Úgy tűnt, eldőlni látszott a találkozó és igazságosnak mondható döntetlen születik, azonban egy utolsó 10 másodpercben felépített támadást Buchmüller Petra helyezett a hálóba, megnyerve ezzel a mérkőzést a szekszárdi csapatnak. 53354638_2093338530702477_8285089435511422976_n Quirikó Vivien lányai joggal voltak csalódottak, hiszen lábukban maradtak a gólok, de elmondható, hogy a végjátékban való koncentrálás révén megérdemelt vendég siker született. Női futsal NBI. Hajdúböszörményi TE – Agenta-Girls Szekszárd 1-2 (0-1) Gólszerzők: Tell Zsófia illetve Megyeri Boglárka, Buchmüller Petra HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Folk Zsuzsanna, Mogyorósi Zsuzsanna, Benkő Mónika Csere: Pádár Anita, Kota Gabriella, Nagy Anikó, Szilágyi Mariann, Farkas Éva, Nagy Mária, Madzin Dóra Edző: Quirikó Vivien Szekszárd: Hargas Annamária - Buchmüllet Petra, Megyeri Boglárka, Vaskovets Mariia, Horváth Katalin Csere: Kágyi Rebeka, Beke Adrienn, Mausz Renáta, Yarova Yuliia Edző: Micskó Márk Quiriko VivienQurikó Vivien HTE: Nagyon sajnálom a végeredményt, mert ezen a találkozón nem érdemeltünk vereséget. Uraltuk a játékot, ami helyzetekben is megmutatkozott. Védekezésben és támadásban is azt tettük, amit megbeszéltünk, egyedül a befejezésekkel volt gond, és ahogy az lenni szokott, ez a végén meg is bosszulta magát.       Megszerezte első idei győzelmét a TFSE, a nagyon rossz formában lévő Miskolci Vénusz múlták felül imponáló magabiztossággal. A két csapat egymásnak esett az elején, felváltva veszélyeztették Terdik Tamara és Ádám Anna kapuját, de gól az első játékrészben nem született. Az ezúttal nyíltabban játszó hazai csapat számára Kardosi Blanka hozta meg az áttörést a mérkőzés 26. percében, majd Koch Fruzsina helyezte a játékszert a hálóba a találkozó 29. percében. A télen igazolt, kiváló technikai adottságokkal rendelkező Török Kitti megmutatta, hogy számolni kell vele is a tavaszi idényben, a 30. percben ő is betalált, Bede Anna passzát értékesítette. Anna a néhány perccel később megszerezte saját maga első, csapat 4. gólját, így eldőlni látszott a találkozó. Koch Fruzsina azonban jelezte lövő erejét, a 39. percben bombagóllal tette fel az I-re a pontot, beállítva az 5-0-s kiütéses végeredményt. Érdekesség, hogy az őszi győzelme után a TF utánpótlás U17-es csapata ezúttal is le tudta győzni a bajnokesélye Miskolc fiataljait, így fontos pontokat hagyott a fővárosban a miskolci alakulat. TFSE – Miskolci Vénusz 5-0 (0-0) Gólszerzők: Koch Fruzsina (2), Bede Anna, Kardosi Blanka, Török Kitti TFSE: Terdik Tamara - Bede Anna, Koch Fruzsina, Török Kitti, Winternitz Katalin Csere: Winternitz Anna, Balya Dorottya, Janicsek Zsanett, Kajdy Janka, Kardosi Blanka, Bobok Csilla Miskolci Vénusz: Ádám Anna - Miliczki Noémi, Galambvári Gréta, Molnár Enikő, Kovács Aliz Csere: Bunda-Tóth Panna, Almási Ildikó, Váradi Cintia, Visnyánszki Dalma, Berki Dzsesszika Horváth GáborHorváth Gábor TFSE: - Gratulálok a lányoknak, végre sikerült átszakítaniuk a gátat! Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki az egész mérkőzés során, de sokáig nem akart megszületni az első gól. Nagy örömmel tölt el, hogy ezt ki tudtuk zárni és hittünk magunkban továbbra is, így végül megtörtük a jeget, onnantól pedig még inkább megérkezett az önbizalmunk. Rengeteg munka van a hátunk mögött, mindenki beletette ebben az évben a maga részét, ez a mai csodálatos délután ennek a munkának az eredménye. Nincsenek csodák, ha keményen dolgozol, akkor előbb utóbb kifizetődik, ezért kell ugyanezen az úton továbbhaladnunk, mert a munkában hiszünk! Jó érzés és motiváló, hogy ezt most a saját bőrünkön tapasztalhatjuk. Dolgozunk tovább keményen, hittel, alázattal!