Befejeződött az alapszakasz a női első osztályban
2019.04.15 | 13:32
Befejeződött az alapszakasz a női első osztályban Nem volt meglepetés a női futsal NBI-ben, az esélyesebbnek vélt csapatok szerezték meg a győzelmet ezen a hétvégén. Mivel az Astra és a HTE lejátszotta március 24-én a mérkőzését, így két találkozót rendeztek meg április 13-14-én. Szombaton a szekszárdi csapathoz látogatott a TFSE, ahol mindkét együttes tét nélkül léphetett már pályára. A hazai csapat a vártaknak megfelelően többet birtokolta a labdát, taktikus és magabiztos játékkal igyekezett bevenni Terdik Tamara kapuját. A TF lelkesen és fegyelmezetten védekezve kontrára épített, ennek ellenére Beke Adrienn már a 4. percben vezetéshez juttatta csapatát. Az első játékrészben nem változott az eredmény, egygólos hazai vezetéssel cseréltek térfelet a csapatok. A második félidő elején Kágyi Árvácska a 25. percben szerzett gólt, így máris 2-0 állt az eredményjelzőn. Kardosi Blanka a 31. percben szépített, és úgy tűnt meglepetés is lehet a találkozó vége, de az ukrán légiós Yarova Yuliia 2 perccel később megnyugtatta a hazai publikumot, így 3-1-es végeredménnyel a szekszárdiak örülhettek a 3 pontnak. Agenta – Girls Szekszárd – TFSE 3-1 (1-0) Gólszerzők: Beke Adrienn, Kágyi Árvácska Rebeka, Yarova Yuliia illetve Kardosi Blanka Agenta Girls Szekszárd: Hargas Annamária - Buchmüller Petra, Beke Adrienn, Kágyi Árvácska Rebeka, Lovász Viktória Csere: Yarova Yuliia, Vaskovets Mariia, Horváth Katalin, Ganczer Hajnalka, Megyeri Boglárka, Lelovics Réka, Fáskerti Viktória Edző: Micskó Márk TFSE: Terdik Tamara - Winternitz Katalin, Koch Fruzsina, Janicsek Zsanett, Kajdy Janka Csere: Kardosi Blanka Edző: Horváth Gábor micsko_kozeliMicskó Márk, a Szekszárd vezetőedzője: - Gratulálok a lányoknak, mert sosem látott összeállításban is győzelmet arattunk. Több meghatározó játékosunk hiányzott sérülés és egyéb okok miatt, így előléptek a fiatalok, illetve akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak. Nem mondom, hogy csúcs szuper volt a játékunk, de nyertünk és ez volt a legfontosabb. A lányok már nagyon várják az elődöntő első mérkőzését! Gratulálok az edző kollégáimnak, mert a sok hiányzó ellenére jó kis csapatuk van. Horváth GáborHorváth Gábor, a TFSE vezetőedzője: - Először is gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez! Azt gondolom, dicséret illeti a lányokat, mert öt mezőnyjátékossal indultunk neki a mérkőzésnek, majd végül csere nélkül maradtunk, de így is végig meccsben maradtunk. Sajnos a helyzetkihasználásunk miatt ezt a mérkőzést nem nyerhettük meg, mert míg mi 8-10 nagy lehetőségből egy gólt szerzünk, addig ellenfelünk minden apró hibánkat kihasználja, és azonnal büntet. Összességében az alapszakaszban elért fejlődésünkkel elégedettek lehetünk, de az eredményeink miatt sokszor maradt bennünk hiányérzet. Itt az idő, hogy megmutassuk egy év alatt meddig jutottunk, készülünk a rájátszásra elszántan! Miskolc – Gyula: A vártnál kisebb létszámmal érkezett a Miskolcra a Gyulai Amazonok együttese, ahol szintén tét nélkül léptek pályára a csapatok vasárnap délután. A két együttes más-más célokkal vágott neki a találkozónak, hiszen a gyulaiak a már biztos 5. hely tudatában egy kellemes mérkőzést szerettek volna játszani, míg a miskolci csapat gőzerővel hangolódni kívánt a TFSE elleni rájátszásra. A mérkőzés elején inkább a hazai együttes irányított, Galambvári Grétáék folyamatos cserével próbálták frissíteni támadásaikat, de a fegyelmezett gyulai csapaton nem találtak fogást. Sőt, a 4. percben Kurai Nikolett értékesítette helyzetét, így 0-1-es eredmény állt az eredményjelzőn. A meddő hazai fölény nem hozott gólt az első játékrészben, így nem változott az eredmény a térfél cseréig. A második félidő elején Miliczki Noémi bombázta ki Szerb Katalin kapuját, így rögtön a második játékrész elején egalizáltak a hazaiak. A gól után azonban még nagyobb elánnal játszottak a gyulaiak, a felszabadult játékuknak a 22. percben lett meg az eredménye, amikor Heidt Edina szerencsés mozdulattal ugyan, de bevette Ádám Anna kapuját. Egészen a 36. percig kellett várni az újabb találatra, Kurai Nikolett bombázta ki a jobb felsőt, majd egy perccel később újra Heidt Edina fordult be a védők között, így 3 gólos előny állt az eredményjelzőn a 37. percben. Visnyánszki Dalma a meccs 39. percében korrigált az eredményen, de a végig remekül küzdő Fülöp Diána a 40. percben mattolta a hazai kaput, beállítva a 2-5-ös végeredményt. Miskolci Vénusz – Gyulai Amazonok 2-5 (0-1) Gólszerzők: Miliczki Noémi, Visnyánszki Dalma illetve Kurai Nikolett (2), Heidt Edina (2), Fülöp Diána Miskolci Vénusz: Putnoky Zita - Galambvári Gréta, Kovács Aliz, Váradi Cintia, Miliczki Noémi Csere: Bernáth Csilla, Ádám Anna, Visnyánszki Dalma, Berki Dzsesszika, Lovász Emma, Tirpák Zsanett, Molnár Enikő, Bunda-Tóth Panna Gyulai Amazonok: Szerb Katalin, Fülöp Diána, Molnár Ágnes, Heidt Edina, Kurai Nikolett Csere: Sovány Liza Edző: Molnár Zoltánné Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: Büszke vagyok a lányokra, hiszen a hiányzók ellenére szívüket-lelküket kitették a pályán. Nem érkeztünk feltartott kézzel annak ellenére, hogy a biztos 5. hely tudatában léphettünk pályára. Nem volt az év leglátványosabb mérkőzése, de elhoztuk a 3 pontot Miskolcról. Sok sikert kívánunk ellenfelünknek a rájátszáshoz, ami pedig a csapatunkat illeti: jól fog jönni a pihenő, szeretnénk magunkat utolérni és koncentrálni a májusi helyosztóra! A bajnokság végeredménye: 154ea630-3ab7-4626-92db-1da02e7e6861 A rájátszás párosításai: 1-4. helyezett : Astra – Herbária Kiskunfélegyháza FC – WSH Palmfood Tolna – Mözs 2-3. helyezett: Agenta – Girls Szekszárd – Hajdúböszörményi TE 6-7. helyezett: Miskolci Vénusz – TFSE A Gyulai Amazonok csapata mérkőzés nélkül várja ellenfelét a május közepén megrendezésre kerülő helyosztóra, mivel a 8. helyen nincs csapat a Kalafa visszalépését követően. A csapatok két győztes mérkőzésig játszanak, döntetlen esetén hosszabbítás, majd 3-3 büntető dönt a győzelemről. A rájátszást követően bajnoki döntő (1-2. helyért), bronzmérkőzés (3-4. helyért) kerül sorra a felsőházban 3 győztes mérkőzésig, míg az alsóházban az 5-6. helyért játszanak a csapatok. A bajnokság 7. helyezettje pedig az NB II-es bajnokság 2. helyezettjével vívja majd meg az osztályozó mérkőzéseket.