Futsal Hungary
Hírek
2017.02.07. Férfi bajnokságok Olvasási idő: 5 perc
Az utolsó pillanatban döntött Haladás

Az utolsó pillanatban döntött Haladás

Futsal NB I, 15. forduló:

Swietelsky Haladás VSE–1. Futsal Club Veszprém 4-3 (2-2)
Szombathely, Aréna Savaria. Vezette: Kovács G., Ábrahám.

Haladás: Matyi – Gyurcsányi, Hegyesi, Vidák, Sipos.
Csere: Gyimesi, Sásdi (kapusok), Öreglaki, Horváth P., Németh E., Halmos, Bencsik, Hajmási, Németh P. 
Vezetőedző: Turzó József.

Veszprém: Schmidmajer – Füzy, Bognár, Boromisza D., Tatai.
Csere: Spandler (kapus), Püspök, Gulyás, Hoffer, Tar, Finta, Petróczi. 
Vezetőedző: Madarász János.

Gólszerzők
: Hajmási (4., 40.), Vidák (15.), Öreglaki (32.), ill. Tatai (3.), Tar (18.), Gulyás (39.).

Óvatos játékkal kezdtek a felek. És amint végeztek az ismerkedéssel, egy kapushibát kihasználva megszerezte a vezetést a vendég. Rögtön sebességet váltott a HVSE, átvette az irányítást, és gyorsan egyenlített. Beindult a meccs, pörögtek a csapatok – hol az egyik, hol a másik kapu előtt pattogott a labda. Érezhető volt, hogy mindkét gárdának nagy szüksége van a három pontra. Egy komoly veszprémi ziccer után a Haladás időt kért. Keményedett a meccs, potyogtak a sárgák. A veszprémi kapusnak volt több dolga, aki jó formában védett. Vidák azonban feltörte a reteszt (15. perc: 2-1). A hazai gólra kapufával válaszolt a vendég. Aztán Madarász mester is maga köré gyűjtötte tanítványait. Használtak a tanácsai: a Veszprém egy szabadrúgásvariációból egyenlített (18. perc: 2-2). Majd heteshez jutott, ám Tatai lökete a felső lécen csattant. A félidőt Vidák óriási, kihagyott ziccere zárta.

Haladas_Veszprem_UT_(14)

Fordulás után folytatódott a kemény küzdelem. A Haladás tűnt kapura veszélyesebbnek. Múltak a percek, és a nagy tempóban mindkét oldalon egyre több hiba csúszott a játékba. Ekkor már minden helyzetet meg kellett becsülni. Hegyesi a kapufát találta telibe – egyre közelebb járt a gólhoz a Haladás. A Veszprém viszont pontrúgásokból veszélyeztetett. Aztán egy sakk-matt akció végén Öreglaki vette be közelről a veszprémi kaput (32. perc: 3-2). A vendég nem roppant meg, rátett egy lapáttal, beszorította a Haladást. Hősiesen védekeztek a szombathelyiek. Aztán ahogyan túlélték a nehéz pillanatokat, szép kontrákat vezettek – lett volna lehetőség pontot tenni a meccs végére. A közvetlen hajrában vészkapusra váltott a Veszprém. Bejött ez a taktikai húzás, sikerült egyenlíteni. A slusszpoén azonban a végére maradt, egy labdaszerzés, kontra után – 24 másodperccel a vége előtt – Hajmási megrúgta második gólját! Nagyon fontos győzelmet aratott a Haladás!

TurzóTurzó József: A játék minőségével nem lehetek elégedett, de nagyot küzdöttünk. 3-2-es vezetésünknél eldönthettük volna a meccset, szerencsére ez nem bosszulta meg magát. Nem tagadom, a szerencsének is köszönhetjük ezt a győzelmet.


1111Madarász János: – 
Ismét egy bosszantó vereségen vagyunk túl. A mérkőzés nagyobb periódusában uraltuk a játékot. Csapatként jól működtünk, de valahogy a lélektani előnyünket nem tudjuk a magunk javára fordítani. Viszont végre játékosaim ismét igyekeztek betartani azokat a dolgokat amit kértem tőlük, ezért elégedett voltam a látottakkal. Az egyéni hibák pecsételték meg sorsunkat.. Ettől függetlenül gratulálok ellenfelünknek a győzelmükhöz.

Tóth Szabolcs
Fotó: Unger Tamás