Az Astra továbbra is megállíthatatlan
2016.03.04 | 15:19
Az Astra továbbra is megállíthatatlan A bajnoki címvédő Astra a kupaelsőség után a magyar bajnokságban is remekelt, ezúttal a ReklámPress-Skorpió csapatát győzte le Dombó János alakulata 9-2-re. Női NB I, 15. forduló Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls – ReklámPress-Skorpió 9-2 (4-0) Soroksári Sportcsarnok Játékvezetők: Harmath Zsolt – Kénoszt Zsolt – Nyekita Benjamin Astra: Kovács Klaudia – Szabó Boglárka, Dikanová Dominika, Godvár Katalin, Gál Tímea Csere: Király Bianka, Kakuszi Adrienn, Szabó Nóra, Gyöngyösi Alexandra Edző: Dombó János Skorpió: Terdik Tamara – Tóth Friderika, Bokor Berill, Mészáros Zsófia Ilona, Balya Dorottya Csere: Ferencz Flóra Franciska, Koch Fruzsina, Gál Veronika Szandra, Percze Réka Edző: Tóth Zsolt Gólszerző: Dikanová Dominika (3), Szabó Nóra (2), Gál Tímea (2), Godvár Katalin, Szabó Boglárka illetve Mészáros Zsófia Ilona, Ferencz Flóra Franciska A Tolna ellen bravúros döntetlen áldozatokkal járt, hiszen Pintér Violettát kiállították és Bede Anettet is elképzelhető, hogy sérülése több hétre elvesztették a salgótarjániak, akiknek így vérmes reményeik nem lehettek a Soroksári Sportcsarnokban. Tóth Zsolt edző gondjait tetézte, hogy Balya Dorottya, a Skorpió roppant tehetséges támadója hetek óta fájós térddel játszik, de igazi csapatemberként így is vállalta a játékot. Dombó János az Astra mestere ezuttal pihentette Nagy Anettet, de őt leszámítva gyakorlatilag a legerősebb Astra lépett pályára és már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést a hazaiak. Az első játékrészben Szabó Nóra, Godvár Katalin, Gál Tímea és Dikanová Dominika is betalált az egyébként jól védő Terdik Tamara hálójába és egyértelmű volt a bajnoki címvédő fölénye, sokkal pontosabban, agresszívabban és gyorsabban játszottak Szabó Bogiék. A vendégek azonban nem adták fel és Mészáros Zsófia Ilona és Ferencz Flóra Franciska góljaival visszajöttek a meccsbe. Az izgalmas véghajrá azonban elmaradt ezt követően már csak öt hazai találat született így a kissé elfáradt, sérülésektől sújtott Skorpió játékosok, ezuttal nem voltak képesek az újabb bravúrra. Az Astra pedig igazolta, hogy messze kiemelkedik a mezőnyből, s ha elkerülik a sérülések szinte biztos, hogy meg fogja védeni bajnoki elsőségét. Tóth Zsolt (Skorpió): - Bede Anett sérülése és Pintér Violetta eltiltása és Koch Fruzsina második félidős nélkülözése megnehezítette lehetetlen küldetésünket, hiszen három nap alatt az ország két legjobb futsalcsapata ellen kellett pályára lépnünk. Ennek ellenére a második félidő elején visszajöttünk a meccsbe, de ezt követően felbillent sajnos a pálya és az Astra megérdemelten nyert amelyhez gratulálok ellenfelünknek. Dombó János (Astra): Örülök, hogy magabiztos győzelmet sikerült elérnünk egy nagyon tehetséges, szép jövő előtt álló csapat ellen!