Amazon bravúr a bajnok ellen
2018.10.23 | 08:56
Amazon bravúr a bajnok ellen Hatalmas bravúrt vitt véghez a Gyulai Amazonok együttese, akik pontot tudtak szerezni a tavalyi bajnok HTE ellen hazai pályán. Tell Zsófia nélkül érkeztek a vendégek a gyulai csarnokba, akiknek egyértelmű céljuk a 3 pont megszerzése volt még kapitányuk nélkül is. Balogh Noémire viszont nem számíthatott sérülés miatt Molnárné Irénke sem, de ettől függetlenül a gyulai csapat maximálisan odatette magát mérkőzéshez. IMG_7496 A találkozó előtt Molnár Zoltánnét, Irénkét köszöntötték a játékosai 50. születésnapja alkalmából. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, Bokor Adrienn vezérletével próbálkoztak támadásokat vezetni a hazaiak kapujára. Pádár Anita a 12. percben megszerezte a vezetést, majd Szilágyi Mariann növelte az előnyt egy szerencsésnek mondható góllal. Bálint Rebeka átlövésére Torma Lilla sem tudott mozdulni, melynek köszönhetően még nagyobb iramra kapcsoltak a vendéglátók. IMG_7584 A második játékrészben egy teljesen új társaság jött ki a pályára mindkét oldalról. A fürdővárosiak érezték, hogy a mai nap a pontszerzésé lehet, ezért küzdöttek, hajtottak minden egyes labdáért. A HTE oldalán viszont kommunikációs és technikai hibás sorozata lassította a játékot, így Quirikó Vivien jogosan kért időt. Mogyorósi Zsuzsanna a 28. percben két gólosra növelte az előnyét csapatának, de ez sem szegte kedvét a gyulai csapatnak. A népes szurkolótábor hangorkánja még nagyobb küzdést eredményezett, Kurai Nikolett szemfüles gólja után érződött, nem marad 2-3 a mérkőzés. A hazai csapat ostromolta Torma Lilla kapuját, hol a kapufa, hogy az egykori válogatott hálóőr mentette meg a góltól a vendégeket. Molnár Ágnes a 36. percben azonban egalizálta az eredményt, aki Fülöp Diána átadását követően látványos, sarkazós mozdulattal helyezte a labdát a vendégek kapujába. IMG_7642 Az utolsó 4 perc a szurkolástól volt hangos mindkét oldalról, a csapatok minden egy lapra feltéve támadtak, de több gól már nem született. A 40. percben azonban nem túl szép mozdulat következett, Kota Gabriella hátulról való becsúszása piros lapot ért, de Heidt Edina számára is villant a piros színű lap, miután szándékosan földre rántotta ellenfelét. Az utolsó másodperceket leszámítva azonban egy hihetetlenül izgalmas, fordulatos mérkőzést láthatott a kilátogató mintegy 250 néző, mely remek hírverője volt a női futsalnak. Női Futsal NBI. 4. forduló. Gyulai Amazonok – HTE 3-3 (1-2) Gyula, Városi Sportcsarnok Vezette: Baráth - Krajcsovicz - Szigeti Gyulai Amazonok: Palócz Mónik – Fülöp Diána, Heidt Edina, Erdélyi Angéla, Molnár Ágnes Cserék: Bálint Rebeka, Kurai Nikolett, Szerb Katalin, Sovány Liza Edző: Molnár Zoltánné HTE: Torma Lilla – Bokor Adrienn, Folk Zsuzsanna, Szilágyi Mariann, Kota Gabriella Cserék: Mogyorósi Zsuzsanna, Pádár Anita, Nagy Mária, Benkő Mónika Edző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Bálint Rebeka, Kurai Nikolett, Molnár Ágnes illetve Pádár Anita, Szilágyi Mariann, Mogyorósi Zsuzsanna Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné:Hihetetlenül büszke vagyok a csapatra, hiszen egy kiváló együttes ellen értékes 1 pontot tudtunk szerezni. A lányok tudták, hogy ha végig koncentrálnak, akkor lehet keresnivalójuk bármilyen csapat ellen. Ennek megfelelően egy fordulatos, látványos találkozón megérdemelten tartottunk itthon egy pontot. A jó egyéni teljesítmények mellett most is inkább a csapatmunkának köszönhető sikerünk, hétről hétre bizonyítják a játékosok, hogy felnőttek a feladathoz és minden találkozón teljes elánnal küzdenek a pontszerzés érdekében. Küzdeni tudásból minden egyes csapattag jelesre vizsgázott ezen a napon! Quiriko Vivien Quirikó Vivien: - Nem 100%-osan utaztunk el Gyulára, ennek ellenére a 3-1-es vezetésig kezünkben volt a mérkőzés. Legnagyobb részt magunknak köszönhetjük, hogy a találkozó végére kicsúszott a kezünkből az irányítás. A következő meccsünkön sokkal jobb mentalitással kell pályára lépnünk.   Fotó: Tóth László