A Veszprém nyerte a bronzérmet
2019.06.07 | 21:24
Bencsik Roland hosszabbításban szerzett góljával legyőzte a vendég Dunaferrt, így megszerezte első élvonalbeli érmét a veszprémi futsalcsapat.
Egyetlen lépés választotta el a veszprémi futsalosokat, hogy megszerezzék a klub első érmét az élvonalban. Ehhez az kellett, hogy a bronzcsata harmadik, mindent eldöntő mérkőzésén hazai pályán legyőzzék a Dunaferrt. Mint ismert ugyanis, a két győzelemig tartó párharc első, hazai felvonásán a hazaiak nyertek 5-2-re, Dunaújvárosban azonban visszavágott (3-0) a rivális. A bakonyiak kezdtek élesebben, pontosabban. Igazán nagy helyzeteket mégsem hoztak az első percek: Tatai, illetve Klacsák távoli lövését jegyezhettük fel, melyek mindkét esetben elkerülték a kaput. Vendég szöglet után Horváth tüzelt kapásból, melynek következtében a labda jócskán a felső léc fölé szállt. Lényegesebben közelebb járt a gólszerzéshez a kiváló ütemben berobbanó Dávid, aki a 6. percben a bal kapufát trafálta telibe. Továbbra is a Veszprém dominált, ám Tatai tizenkét méterről elvállalt szabadrúgása is elkerülte a kaput. Ennél is nagyobb helyzet maradt ki másodpercekkel később, amikor is Boromisza nagyszerű kiugratásáról centikkel maradt le a hosszú oldalon érkező Tatai. A 9. percben aztán megtört a jég: Tatai távoli lövésébe Dávid ért bele a hatoson belül, amit így már nem védhetett Rigó (1-0). Kisvártatva meg is duplázhatta volna góljai számát és a különbséget Dávid, aki ezúttal már célt tévesztett. A vendégek előbb távoli kísérletekkel próbálkoztak – amelyeket könnyedén védte Spandler –, majd héttel a félidő előtt átálltak az öt a négy elleni játékra. Sikerrel így sem járták, egyszer jutottak csak kapura lövésig, amikor Spandler ki tudta spárgázni a játékszert. Három perc volt vissza a játékrészből, s ismét az emberelőnyös játékot „gyakorolhatták” a dunaújvárosiak, ezúttal azonban a második sárga lapát összeszedő Komáromi kiállítása okán tehették ezt meg. Szerencsére a végeredmény ezúttal is ugyanaz volt: a kiválóan összpontosító veszprémiek ezt is megúszták érintetlen hálóval. Úgy tűnt, hogy ez már így is marad, ám az utolsó percben Horváth távoli lökete a jobb alsó sarokban kötött ki (1-1). A második felvonás elején is Pál került helyzetbe, aki ezúttal ellőtte keresztbe a kapu előtt a labdát. A másik oldalon előbb Boromisza, majd Bencsik előtt adódott lehetőség, mindkétszer Rigó kezei jelentették a végállomást. Akárcsak az első, a második felvonás sem volt indulatoktól mentes, melyekben a játékvezetők ténykedése is szerepet játszott. Továbbra is az újvárosi hatos előtt zajlott inkább a játék, de az utolsó veszprémi passzokba rendre hiba csúszott, illetve a vendégek többször is kritikus pillanatokban tisztáztak. Két és fél perccel a vége előtt ismét a Fejér megyeiek vitték le kapusukat, de gól már nem esett, jöhetett a kétszer ötperces hosszabbítás. Különösebb veszély nélküli, távoli lökettekkel operáltak a felek, melyeket mindkét oldalon könnyedén védtek a hálóőrök. Az utolsó másodpercekben Sáhó került helyzetbe, szerencsére Spandler remek ütemben mozdult ki kapujából és védeni tudott. A ráadás második felének 3. percében Gyurcsányi bombája süvített el a jobb kapufa mellett. Kisvártatva Tatai lövése még kipattant a kapufáról, Bencsik Rolandé viszont már a hálóban landolt. 2-1-nél szinte felrobbant a csarnok! A Fehér-csapat megint megkísérelte az öt a négy elleni felállást, de ezúttal sem járt sikerrel. A futsal NB I 2018/2019-es kiírásának bronzérmét a hősiesen küzdő Veszprém szerezte meg. Futsal NB I, a 3. helyért, 3. (utolsó) mérkőzés: 1. FC Veszprém–Dunaferr 2-1 (1-1) Március 15. utcai sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Szilágyi (Deme, Nyekita). Veszprém: Spandler – Tatai, Márkus, Komáromi, Boromisza D. Csere: Schmidmajer, Simon (kapusok), Tar, Dávid, Gyurcsányi, Varga Á., Bognár P., Bencsik Ádám, Bencsik R. Edző: Németh Gábor. Dunaferr: Rigó – Németh P., Klacsák, Horváth N., Sáhó. Csere: Cseresnyés, Reveland (kapusok), Öreglaki, Danó, Fridrich, Szeghy, Pál, Móra, Csányi. Edző: Fehér Zsolt. Gólszerzők: Dávid (9.), Bencsik R. (49.), ill. Pál (20.). Piros lap: Komáromi (17.). NémethGábor_edzőNémeth Gábor: – Köszönöm a vezetőknek, hogy bíztak bennem. Köszönöm Madinak a támogatást, ez egyértelműen az ő bronzérme. S külön köszönöm ennek a csodálatos szurkolótábornak a buzdítást. Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: - Minden tiszteletem a játékosaimé akik az utolsó pillanatig küzdöttek ezen a mérkőzésen is, hogy dobogóra tudjanak állni a szezon végén! Sajnos pont a legfontosabb találkozón jött ki, hogy milyen rövid is a padunk, volt olyan játékosom akit a szíve-lelke vitt, a lába már kevésbé! Mégis ment az utolsó leheletéig!!! Büszke vagyok rájuk! Érezhető volt, hogy aki a 2. találatot szerzi megnyeri a mérkőzést! A hosszabbításra teljesen elkeszültünk az erőnkkel, egy hiba és a Veszprém azonnal büntetett is! Gratulálok nekik a győzelemhez! Nagyon hosszú szezon volt az idei, volt nagyon magas szinten a teljesítményünk, rúgtunk sok gólt, voltak hullámvölgyeink amikből gyorsan kilábaltunk! Elvesztettünk a szezon során 3 meghatározó játékosunkat Feketét, Hosszút akik ketten több gólt értek el mint más csapat összesen az alapszakaszban...majd sérülés miatt kidőlt a sorból Reveland is! Napról napra dolgoztunk, hogy megtaláljuk azt a stílust ami fekszik ennek a keretnek! Idén ennyire sikeredett! Köszönet mindenkinek aki segítette a csapat munkályát, vezetőnek, stáb tagnak, technikai munkatársaknak!  - vehírsport.hu -