A szív diadala
2018.02.27 | 08:44
A szív diadala Két alkalommal is kétgólos hátrányba került a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a Haladás elleni hazai rangadón, ám a dunaújvárosiak egy pillanatig sem adták fel a küzdelmet, s nagyon szép győzelmet arattak közvetlen riválisuk ellen.

A legutóbbi mérkőzéseken jó formában játszó Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a bajnokságban egy hellyel előtte álló Swietelsky Haladás VSE gárdáját fogadta. Igen izgalmas meccsre volt kilátás, hiszen a két együttest mindössze két pont választotta el egymástól, így egy esetleges hazai győzelem esetén helycsere következhetett volna be. Ez azonban egyáltalán nem tűnt könnyű feladatnak, hiszen a vendégek legutóbb alaposan megerősítették keretüket, akik közül az egyik parádés igazolás a mai legjobb magyar futsalosnak tartott Drót Zoltán, aki természetesen Dunaújvárosban is a keretbe került. Nem sok időt szántak a csapatok az ismerkedésre, hiszen már az első percben Márkus Gábor távolról megpróbálta megtréfálni Reveland Zoltánt, ám ő ezúttal is remekül védett. A folytatásban mindkét fél játékosai lábán közel azonos százalékban pattogott a labda, majd Melo szánta el magát egy átlövésre, de alaposan eltévesztette az irányt. Nem úgy Dróth Zoltán, aki pályára lépése után azonnal bizonyította klasszisát, amikor a negyedik perc elején éles szögből tréfálta meg Revelandot (0-1). Az egyenlítés gyorsan érkezett, mégpedig szabadrúgásból. Pál Patrik állt a labda mögé, aki az előtte tornyosuló sorfal ellenére is hatalmas gólt ragasztott 12 méterről Sásdi kapujába (1-1). A gyors gólváltás után mindkét oldalon jobban figyeltek a védekezésre, de a hazaiaknak ez szinte egy játékosra koncentrálódott, hiszen a Haladás főként Dróthot kereste az átadásokkal. A kilencedik percben sikerült feltörniük a hazaiaknak a zöld-fehérek védelmét, amikor Hosszú Ádám hozta ziccerbe átadásával Fekete Róbertet, de ezt még megúszták a vendégek. Nem úgy a következő akciót, amely Fridrichtől indult, aki remekül játszott össze Feketével, ő pedig pontosan passzolt Pál Patrikhoz, aki védhetetlenül lőtte a labdát a Haladás kapujába (2-1). A vezetést nem sikerült megőrizni, mivel Öreglaki egy perccel később egyenlített (2-2), majd ismét Dróth lába sült el, aki sistergős szabadrúgás után talált Reveland kapujába (2-3). Megint az egyenlítésért kellett nagy erőket bevetniük Takó Csaba játékosainak, de Pál lövése mellé szállt, míg Hosszú Ádám távoli bombáját Sásdi fogta. A 16. percben ismét Pál Patrik vált főszereplővé, aki remek cselekkel szlalomozott át a szombathelyi védelmen, de a lövése nem talált kaput. A második félidő nem kezdődött jól a hazaiak számára, hiszen a kezdő sípszót követően ismét Dróth tréfálta meg őket, ezzel kettőre növelve csapata előnyét (2-4). Fel lett adva alaposan a lecke a Dunaferr játékosainak, akiknek a hátrány miatt ki kellett támadniuk. Jöttek is a lehetőségek sorban. Először sarokrúgás után, amiknek a végén Hosszú Ádám lőtt kapásból a kapu fölé, majd Varga Csaba passza után ismét Ádám lőhetett, de ezúttal sem találta el a vendégek kapuját. A következő akció végén Pál Patrik célzott pontatlanul, majd Dróthot szerelte remek mozdulattal Horváth Norbert, aki a labdával előreiramodott, és megszerezte csapata harmadik találatát (3-4). A középkezdés után ellankadt a hazaiak figyelme, melyet Hajmási büntetett (3-5), amely után kapust cserélt a Dunaferr. Az újvárosi közönséget mégsem ez rázta fel, hanem a játékvezető tevékenysége, aki ahelyett, hogy Dróthot fegyelmezte volna meg, Hosszú Ádámnak adott sárga lapot. Ekkor már csupán nyolc perc volt hátra a meccsből, így nagyon kellett egy újabb hazai találat, melyért Varga Csaba dolgozott meg, aki remek mozdulattal, négy védő gyűrűjéből csökkentette a hátrányt (4-5). Rigó Lászlónak a reflexeit tesztelte Vidák, majd Németh Péter szerzett labdát, aki azzal megiramodott, és hatalmas gólt ragasztott a Haladás kapujába (5-5), ezzel izgalmassá téve a végjátékot. Ekkor a hazaiak beszorították kapujuk elé a vendégeket. Németh szabadrúgása szállt fölé, majd Fridrich Dávid ördöngös cselsorozat után szerezte meg csapatának a győztes gólt (6-5). Ekkor természetesen a hátrányban lévő gárda le szokta vinni a kapusát, mely egy perccel a vége előtt most sem volt másként, ezt azonban kiváló védekezéssel megoldotta a Dunaferr. Így a végén jogosan örültek játékosaink a győzelemnek és annak, hogy ezzel felértek a tabella harmadik helyére. Dunaferr DUE Renalpin FC-Swietelsky Haladás VSE 6-5 (2-3) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezette: Czene-Joó Ádám - Zimonyi Péter - Janitz Gergő Dunaferr DUE Renalpin FC: Reveland Zoltán - Horváth Norbert, Németh Péter, Fridrich Dávid, Fekete Róbert. Cserék: Rigó László, Cseresnyés Alex, Schrancz Balázs, Szeghy Szabolcs Géza, Pál Patrik, Szabó Tibor, Varga Csaba, Csányi Dávid István, Hosszú Ádám. Vezetőedző: Takó Csaba. Swietelsky Haladás VSE: Sásdi Bálint - Öreglaki Norbert, Horváth Péter, Márkus Gábor, Melo José Michel. Cserék: Matyi Benjámin, Sipos Gergő, Gyurcsányi Zsolt, De Sousa Santos, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Vidák Balázs, Bencsik Roland. Vezetőedző: Turzó József Góllövők: Pál 2, Horváth N., Varga, Németh P., Fridrich illetve Dróth 3, Vidák, Hajmási. 28459161_10213569600573290_1094341929_nTakó Csaba: - Nagyon kiélezett mérkőzést játszottunk, egy kiváló csapat ellen. Sok fordulat volt a mérkőzésen, ami mentálisan is komoly terhet rakott a játékosokra. Ennek feldolgozása volt a sikerünk kulcsa, jó volt látni, hogy egy pillanatra sem adta fel a harcot senki! A játékunk ugyan nem volt tökéletes, sokszor saját magunk dolgát nehezítettük meg helyezkedési és taktikai hibákkal, ennek ellenére folyamatosan nyomást tudtunk gyakorolni a Haladásra és egy valódi rangadót nyertünk meg. Láthatóan léptünk előre az elmúlt időszakban, bízom benne, hogy a fejlődés tovább folytatódik! Turzó 2Turzó József: -Sajnos szinte minden gól előtt nagyon súlyos egyéni hibákat követtünk el, ami egy ilyen szintű csapat ellen megengedhetetlen. Ennek a következménye volt a hat kapott gól, és így a megérdemelt Dunaújvárosi siker. Sokkal többet vár el mindenki Tőlünk, és sokkal többet kell nyújtanunk, ahhoz hogy eredményesek legyünk.