A Mezei-Vill lesimázta a Kistarcsát
2021.10.12 | 09:03

Nem volt kérdés, hogy a találkozó esélyese a Berettyóújfalu volt, de óvatosnak kellett lenniük, mert a Kistarcsa jó pár csapat dolgát megnehezítette már, annak ellenére, hogy nem volt még pontjuk. A vendégeknél ezen a meccsen debütált az új szakvezető, Sohár Zoltán, aki vélhetően nem ilyen bemutatkozásról álmodott.

A Mezei nem sokat bízott a véletlenre, és nekiesett ellenfelének és néhány perc alatt eldöntötte az összecsapást. Két perc után két gólos előnyre tettek szert, amire még egy válasz érkezett, de utána három perc alatt,  újabb három gólt szereztek, így már csak a különbség volt a kérdés. A játékrész hajrájában egy szerencsés góllal szépített a Kistarcsa, de ezzel el is lőtték minden puskaporukat.

A második játékrészben már csak a vendéglátó talált be. A biztos előny tudatában Trenyó-mester lehetőséget adott a fiataloknak is, akik éltek a lehetőséggel gólokat szerezve. A vége könnyed, magabiztos hazai győzelem, amivel felléptek a dobogóra, ahol nagyon sűrű a mezőny, hiszen négy csapatnak is 13 pontja van. De amennyiben a Berettyóújfalu behúzza elmaradt meccsét a TF ellen, három ponttal megelőzné riválisait.

MVFC BERETTYÓÚJFALU – KISTARCSA FUTSAL 9-2 (5-2)

Vezetőedző: Sohár Zoltán

Gólszerzők: Kártik (3), Rézműves, Takács, Szabó, Szatmári, Sipos, Dolhai G. Öngól illetve Gellérfi, Szabó öngól

Trencsényi János: - Az első félidőben bár 5-2 volt az állás a mi javunkra, ám kicsit adok-kapok, kapkodó játék alakult ki, amiből mi jöttünk ki jól, a Kistarcsa is szerezhetett volna még gólokat, megvoltak ehhez a lehetőségeik. Annak örültem, hogy háromgólos vezetéssel fordultunk szünetben és annak is, hogy a második félidő elején újabb gólt szereztünk és ekkor már okosabban játszottunk, jól tartottuk a labdát és a végén jöttek a gólok is. Ez azért is jó, mert a végelszámolásnál akár számíthat. Örülök annak, hogy mindenkinek lehetőséget tudtam adni a nevezettekből és hogy gólokat is tudtak szerezni a fiatalok, valamint annak, hogy végre nem egy góllal nyertünk. Van hiányérzetem is, hiszen nem mindig találtuk a ritmust, nem mindig reagáltunk jól egyes játékhelyzetekben. A pénteki mérkőzésen adódhatnak problémáink ebből, a Haladás ellen nagyon nehéz feladat vár ránk. Számítunk azonban szurkolóink helyszíni támogatására, nagy segítség a jelenlétük.