A hősies harcért nem adtak pontot
2021.12.08 | 14:15

Az éllovas Dévai Autobergamo nyerte a teremlabdarúgó 1. Liga 13. fordulójának rangadóját, kedden kora este 3–1-re nyert a második helyezett Futsal Klub Székelyudvarhely otthonában.

Magas letámadással kezdett Déva, az első helyzeteket viszont az udvarhelyiek hagyták ki. Pörgős, gyors, célratörő játékkal készült mindkét fél, Bálint és Kanyó bombáit védte Voin, míg túloldalt Grigorașnak is többször dolga akadt. A 9. perc elején ő is verve volt, amikor egy oldalberúgást követően Hinojosa 10 méterről bombázott laposan a hálóba. Tovább folyt a kiegyenlített csata, az egyenlítést hajszoló udvarhelyiek beszorították Dévát, a vendégek a 12. percben időt is kértek. Az FK több nagy ziccert is kialakított, ám hiába szólózott végig Kedei a dévaiakon, lövését védte Voin, akárcsak Szécsi távoli bombáját.

A vendégek a 16. percben szinte megduplázták előnyüket, ám Sasse távoli bombája a bal kapufán csattant. A szünetig hiába hajtott a fiatal udvarhelyi csapat, az egyenlítés nem jött össze. A szünetet követően is kiegyenlített harc folyt a pályán, majd bő egy perc alatt háromra növelte előnyét Déva: Sasse távoli lövése megpattant egy hazai játékoson, így a labda becsapta Girgorașt, majd egy gyors kontratámadás végén Cocojacru volt eredményes. A 27. percben lehozott kapusos taktikára váltott az FK, Miklós Tamás vette magára a megkülönböztető mezt.

Nehezen lehetett megbontani a dévai védelmet, volt pár hazai próbálkozás, de egyik sem akadt be, egészen a 33. percig, amikor Kanyó egy hirtelen lövéssel meglepte Voint (1–3). A hazai szépítést követően Déva is lehozott kapusos taktikára váltott, így próbálta minél többet tartani a labdát. A mérkőzés hajrájában is óriási energiákat mozgosított az FK (Bálint görcs miatt keveset tudott játszani, Kedei sérülés miatt nem tudta folytatni), majd nagyon nehéz helyzetbe került: egy rossz csere miatt Miklós Tamás sárga lapot kapott (pályán volt még a kapus, amikor felment), és mivel már volt egy neki az első játékrészből, el kellett hagyni a pályát. Déva emberelőnyben sem erőltette a gólszerzést, ellenben Gálfi előtt két nagy ziccer is adódott, sajnos egyikből sem lett gól. Az utolsó másfél percre a kiegészült FK beszorította Dévát, egymás után érkeztek a löketek, de többet nem változott az eredmény.

Hősiesen harcolt az FK, de nem sikerült pontot szereznie, a helyzeteit jobban kihasználó Autobergamo szerezte meg a győzelmet Székelyudvarhelyen.