A Berettyóújfalu legyőzte Japánt
2018.03.31 | 23:34
Történelmi meccsre került sor Berettyóújfaluban, hiszen először fogadott egy hivatalos nemzeti válogatottat a Mezei-Vill. Japán Ázsia élcsapata, háromszoros kontinens bajnok, legutóbb pedig ezüstérmet szerzett a szigetország csapata. MVFC-Berettyóújfalu - Japán 4-3 (1-3) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Telt-ház előtt indult útjára a labda, nagyon sokan kíváncsiak voltak erre a különleges meccsre. A japánok az első perctől kezdve nyomás alá próbálták helyezni a Berettyóújfalut, egészen mélyen a saját térfelén letámadták a bihari együttest. A nyomásnak gól is lett az eredménye igen hamar megszerezték a vezetést Bruno Garcia tanítványai. 29792026_1076113119193575_612127452757775003_n A Mezei-Vill játékán azonban nem látszódott megilletődöttség, felvették a ritmust egy kifejezetten nagy iramú találkozón, teljesen más sebességben játszott a két csapat, mint amit például egy magyar bajnokin láthatunk. A 15. percben aztán jött az egyenlítés, Gál István góljával alakult döntetlenre a mérkőzés. Sajnos azonban nem sokáig örülhettünk, hiszen egy perccel később saját kapuja előtt rosszul ért a labdába egy hazai védő, és a labda a kapuban kötött ki. És annak ellenére, hogy kiegyenlített volt a találkozó a vendégek a szünet előtt nem sokkal megszerezték harmadik góljukat. 29792064_1076113115860242_1437029687528401029_n A szünet után azonban egy remek oldal berúgás variáció után Harmati Tamás passzolt a vendégek kapujába. Szépített a Mezei-Vill, közel került ismét ellenfeléhez, bátran vállalkoztak Trencsényiék, teljesen nyílt volt a találkozó. Ezen az estén mindhárom kapus szóhoz jutott és mindhárman hozzá is tettek ahhoz, hogy jó eredménnyel fejezzük be a találkozót. Tihanyi Csaba nagy bravúrokat mutatott be a második félidőben több esetben is. A találkozó vége felé járva bekövetkezett ami már addig is benne volt a meccsben, kiegyenlítettünk. Trencsényi János egy gyors ellentámadást követően lőtte ki a hosszú sarkot. Japán meg akarta nyerni a találkozót, lehozták a kapusukat. Izzott a levegő, a hangulat fantasztikus volt, ez fokozódott amikor az egyik japán játékost kiállították, ám a kisbüntetőt kihagytuk. Nem sokkal később azonban még emberelőnyből Gál István előtte a győztes gólt. Egy csodálatos hangulatú, nagy iramú, remek találkozót láthatott a közönség. A hab a tortán pedig, hogy a Berettyóújfalu meg tudta nyerni a találkozót. Nagy élmény marad ez mindenkinek, aki láthatta vagy részt vett a sikerben.  - Brumár Brumi László -