Futsal Hungary
Hírek
2010.03.17. Archívum Olvasási idő: 2 perc
Foglia Kuvaitban?

Foglia Kuvaitban?

Minden jel arra mutat ugyanis, hogy Kuvaitban próbál szerencsét, és kezdi meg „új életét”.

Mint ismeretes 2008 decemberében az egyik olasz bajnoki mérkõzés után (Ponzio Pescara – Daf Chemi Service Montesilvano 1-3) benzoilelgonint találtak (ez a kokain egy metabolitja) vizeletében, és ezért majdnem 2 éves eltiltást kapott, aminek értelmében ez év októberéig nem léphet pályára. Többek között ennek a szankciónak is köszönheti, hogy meghiúsult a tavalyi évben „megálmodott” visszatérés Brazíliába, ahol a világhírû Malvee futsal csapata szerette volna leigazolni.
Most úgy tûnik, hogy „ellentétes irányba indul” Kuvait felé, ahol az Al Arabi nevû futsalcsapattal van nagyon közel a megállapodáshoz.
Érdekes a helyzet, mert a 2003-as év legjobb játékosa elvileg októberig nem játszhat hivatalos meccsen, legalább is olyanon nem, amely a FIFA „égisze” alá tartozik. Pályára lépésének tehát az a feltétele, hogy az újonnan alakult kuvaiti futsal bajnokság ne a helyi szövetséghez tartozzon, hiszen az a hivatalos Nemzetközi Labdarúgó Szövetség tagja.

Különös szituáció, érdeklõdve várjuk a fejleményeket.