Futsal Hungary
Hírek
2010.01.18. Archívum Olvasási idő: 2 perc
Szerbia

Szerbia

Méghozzá az Olaszország elleni páros mérkõzéssel, ahol bár az elsõ derbin alulmaradtak (2:4), de a következõ napon sikerült visszavágni a taljánoknak (5:1). Öt évvel késõbb hiába kvalifikálták magukat a világbajnokságra, a nemzetközi szövetség végül nem engedte õket részt venni a tornán, a fokozódó „balkáni helyzet” miatt.

Független Szerbiaként a 2007-es kontinenstorna selejtezõin kapcsolódtak be a küzdelmekbe elõször, amibõl olyan jól jöttek ki, hogy rögtön Portugáliában „találták magukat” az Európa-bajnokságon. Ott aztán döntetlent játszottak a késõbbi gyõztes spanyolokkal, illetve megverték az ukránokat, ennek ellenére nem jutották tovább 4 ponttal. 

A budapesti repülõjegyet Belgiumban váltották meg, ahol bár a házigazdáktól kikaptak a utolsó meccsen (3:4), de a másik kettõn hozták a kötelezõt gyõzelmet a görögök (5:2) és makedónok (3:2) ellen. Mindez azt jelentette, hogy Szerbia egyike volt a 4 legjobb csoport másodiknak, és ez év januárjában extra elfoglaltság vár rájuk.

Szövetségi kapitányuk – Aca Kovacevic – az egyik legnagyobb jugoszláv futsal játékos volt, amíg el nem kezdett trénerkedni. A szerb csapatot 2006 decembere óta irányítja és mellette egy privát futsal iskolát mûködtet Belgrádban.

Kapusok:
Vladimir Ranisavljevic
Ivan Stojanovic

Mezõnyjátékosok:
Vidan Bojovic
Milan Rakic
Slobodan Rajcevic
Mladen Kocic
Bojan Pavicevic
Milan Bogdanovic
Vladimir Milosavac
Zeljko Borojevic
Vladimir Lazic
Aleksandar Tomin
Slobodan Janjic 
Marko Peric 

Szövetségi kapitány:
Aca Kovacevic