Futsal Hungary
Hírek
2012.06.03. Archívum Olvasási idő: 2 perc
Ázsia Kupa 2012

Ázsia Kupa 2012

A kontinensek sorra rendezik a selejtezõket a novemberi Thaiföldi Futsal VB-re. Nem egyforma a kvalifikációk lebonyolítása a különbözõ földrészeken. Európában külön selejtezõ sorozatban döntik el, hogy ki vehet részt a döntõn, míg máshol a kontinensdöntõkön elért eredmény alapján lehet megszerezni a jogosultságot.

Ázsiában a héten dõlt el az Ázsia-bajnoki cím sorsa. A 12. alkalomból megrendezett tornának ezúttal Dubai adott otthont. 16 csapat vett részt a versenyen, négy darab négyes csoportban. Óriási meglepetést hozott a bajnokság, hiszen a korábban 10 alkalommal gyõztes Irán kikapott az elõdöntõben Thaiföldtõl. A döntõben viszont Japán diadalmaskodott, immár második alkalommal szerezve meg a kontinens-bajnoki címet.

A november1-18. között megrendezendõ döntõbe az elsõ négy helyezett csapat jutott, de mivel Thaiföld rendezõként alanyi jogon részt vesz rajta, így az ötödik Kuwait is utazhat.

Elõdöntõk:

Thaiföld – Irán 5-4 (4-3;3-3;1-2)
Japán – Ausztrália 3-0 (0-0)

Döntõk:

A 3.helyért:
Irán – Ausztrália 4-0 (0-0)

Döntõ
Thaiföld – Japán 1-6 (1-2)

AFC Futsal Cup gyõztes 2012: Japán

A VB-re kijutó csapatok:
Thaiföld (rendezõ), Irán, Japán, Ausztrália és Kuwait