Bent maradt a BAK, kiesett az Érd, kevés kérdés maradt a záró körre
2021.06.07 | 16:45

Bár a hét közben az Érd legyőzte a Hidegkútat az NB II Nyugati csoportjában, így is kiesett, mivel szombaton a BAK is nyert a sereghajtó ellen, ezzel az utolsó forduló előtt eldőlt, bent marad az NB II-ben. Kevés kérdés maradt így a záró fordulóra, keleten már csak a 9. hely a kiadó, az összes többi fix, míg nyugaton sem maradt már sok esély az átrendeződésre.

NYUGATI CSOPORT

Bajnokavatót tartanak a Gabányi László Sportcsarnokban, ahol a TF a REAC-ot fogadja. A vendégeknek még van tétje a találkozónak, ha nyernek, dobogósok lehetnek. Ehhez az kellene, hogy az ELTE kikapjon Szigetszentmiklóson.

Az ELTE-nek is megvan azonban még az esélye a feljebb lépésre, de inkább csak matematikai, mert amellett, hogy győznie kellene, sokat kellene javítania a gólkülönbségén is, ráadásul az UTE-nak ki kellene kapnia a Haladás II-től. Várhatóan a lilák lesznek az ezüstérmesek, és az ELTE a harmadik.

Amint feljebb is írtuk, a már kiesett Hidegkút csütörtökön és szombaton is kikapott, előbb az Érdtől, később a BAK-tól. A kék-feketék a meccs vége előtt két perccel szerzett győztes góllal bebiztosították a bennmaradásukat, az Érd viszont kieső helyen végzett.

Hétfőn a BAK még eggyel feljebb léphet a tabellán, ha nyer az alsóház győztese, a Nagykanizsa ellen hazai pályán, mert a PEAC és a Tihany egymás ellen játszik, ha ott nem döntetlen születik, egyiküket megelőzi. Egymással játszik még egyszer a két már kiesett együttes, tét nélküli lesz tehát az Érd–Hidegkút összecsapás.

KELETI CSOPORT

Keleten pedig szinte az összes meccsről el lehet ezt mondani, ugyanis az első nyolc pozíciónak már mind van tulajdonosa. A már biztosan ötödik Kartal a már biztosan hatodik Gyöngyöst fogadja. A negyedik Csenger sem mozdul már el a pozíciójából, ahogy hétfői ellenfele, az ezüstérmes Maglód sem.

Bajnokavatót tartanak Kistarcsán is, a bronzérmes Kincsem vendégletével. A már biztosan utolsó Nyírség a Mádot fogadja, amely ha nyer, feljebb léphet egyet a tabellán. Ehhez az kell, hogy a Miskolc ne nyerjen otthon a nyolcadik Nyírbátor ellen. A szabadnapos Berettyóújfalu II a hetedik lett, megnyerve az alsóházat. Azaz egyedül a kilencedik hely kiadó még, nagyrészt tét nélküli meccsek lesznek tehát keleten.

Hidegkút – Érd 4-6
(Rusvai, Zsoldos, Kovács, Taghipour, ill. H. Zováthi, Lak, Kertész 3, Kajdy)
Hidegkút – BAK 4-5 (Taghipour, Zsoldos, Fasang 2, ill. Lőrinczy 2, Bura, Nagy, Beszterczei)

20:00 PEAC – Tihany, Lauber Dezső Sportcsarnok
20:30 BAK – Nagykanizsa, Aramis Futsalcsarnok
20:30 Érd – Hidegkút, Érd Aréna